Od rana otrzymujemy od mieszkańców Mrągowa wiele krytycznych głosów dotyczących stanu dróg i chodników. Zalega na nich śnieg, samochody poruszają się w żółwim tempie, a piesi mają kłopoty z utrzymaniem równowagi na chodnikach. Służby nie nadążają z odśnieżaniem, co mocno denerwuje mieszkańców. Obejrzyjcie naszą sondę!

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Helena (IP: 89.229.*.33) 2017-02-09 19:02
Przyjdźcie na Osiedle Metalowców a zobaczycie jak cudownie gospodarz a raczej gospodyni dolnego osiedla bloki 9-14, chodniki są pięknie odśnieżone, Pani każdego ranka,łopatą odśnieża, jest super. Dla Tej Pani należy się specjalna premia od spółdzielni Metalowiec za utrzymanie tego terenu. Łatwo nie ma, to bardzo ciężka praca i sama odśnieża tak jakby w spółdzielni nie było mężczyzn do pomocy zimą....... Prezes zamiast lustrować mrągowskie markety przeszedłby się po osiedlu. Może ten Pan od obcinania a raczej niszczenia drzewek mógłby pomóc ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wioska barbarzyńska (IP: 83.31.*.202) 2017-02-09 14:08
Ja piernicze jest zima jest snieg dogi przejezdne o co chodzi to ja nie wiem przed domem 3 razy dziennie jedzie ciągnik pługiem po chodniku .....jak ktoś nie lubi śniegu to za łopate albo do afryki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxfactor (IP: 89.229.*.101) 2017-02-08 23:27
Widziałem ludzi z łopatami, którzy odśnieżali chodniki i muszę powiedzieć, że więcej Ci ludzie odgarniali niż te piiiiii... odśnieżarki na kółkach.. wstyd, aby emeryci nie mogli przejść z jednego miejsca na drugi, przecież oni stanowią większość tego miasta o kierowcach nie wspomnę- przecież płacimy podatki również na rzecz miasta w którym mieszkamy. Dobry temat na sondę. Najlepszą obroną jest atak na to że, mówi się prawdę. A gdzie wolność słowa!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# suzi (IP: 5.172.*.29) 2017-02-08 19:05
Przepraszam za uszczypliwość, ale czy Pani z mikrofonem skonstatowała fakt, że od ponad 2 dób napieprza śnieg, pi...zi przejmujący wiatr, a wczesniej było słonecznie, co sprzyjało powstawaniu gołoledzi!? No i że mamy środek zimy? Nareszcie prawdziwej zimy!!! Się Pani obudziła dopiero co, wróciła z Egiptu, czy po prostu miała taką fantazję, żeby pytać kierowców, czy jeździ im się tak samo jak latem, a pieszym, czy wolą chodzić w japonkach, czy w walonkach? Ludzie!!! Co się z wami porobiło???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 159.205.*.112) 2017-02-09 08:13
Suzi, że jest zima to każdy dobrze wie, taka kolej rzeczy i jest git. Ale obowiązek bezpiecznego przemieszczania się ludzi i aut musi być zrealizowany. W latach 70-80 piaskarki i odśnieżarki jeździły dzień i noc. Jak trzeba było śnieg wywożono za miasto. Był ład, porządek i przede wszystkim bezpiecznie. Nikt do nikogo niemiał by pretensji gdyby te podstawowe zadania były wykonane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# opos (IP: 89.231.*.142) 2017-02-09 13:39
Nie wiem, czy o latach 70. i 80. piszesz na podstawie wyobrażni, przekazów innych, czy też własnej, ulotnej pamięci. Ja pamiętam sytuacje, kiedy na skutek opadów sniegu odwoływano, autobusy, i pociągi, jak do usuwania skutków zimy angazowano wojsko, jak odwoływano zajęcia w szkołach, jak organizowano czyny społeczne do odśnieżania, i jak z kolei kroniki filmowe pokazywąły, że zima znowu zaskoczyła drogowców, i pamiętam jak Bareja w filmie (oczywiście satyrycznie, ale jednak opartym na faktach) definiował zimę itp. A tak w ogóle, to może dajmy śniegowi się najpierw napadać, a dopiero potem go usuwajmy. Za dużo malkontenctwa i świętego oburzenia w narodzie, a za mało zwykłego pomyślunku, że o rachubie kosztowej nie wspomnę! Ja nie chciałbym, aby pieniądze z moich podatków były wydawane na robienie z zimy lata. Tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 159.205.*.112) 2017-02-10 07:55
po za tym przeczytaj sobie komentarz Pani Heleny. Wszystko na ten temat. Można? Można!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 159.205.*.112) 2017-02-10 07:54
szkoda Ci kasy?!, bo zapewne siedzisz całe dnie w foteliku w moherze i oglądasz TVP1 lub TVP2. Wiesz kiedy jest szkoda? wtedy gdy krowa narobi do studni bo ani wody ani nawozu. A tu chodzi o bezpieczeństwo! i nie ma mowy o oszczędzaniu kasy. Co rok każdy płaci podatki wiec wór się napełnia na moment kiedy trzeba z niego korzystać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# opos (IP: 89.231.*.142) 2017-02-10 09:25
Mądrego, to przyjemnie posłuchać, bądź jak w tym przypadku, poczytać! :) Trzymaj poziom!!! Ja niestety wychodzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 89.229.*.176) 2017-02-08 20:35
Koleżanko, dziś byłem w Giżycku i Węgorzewie. Tam w porównaniu do naszego miasta, jest dobry stan dróg i chodników. Można? Można! Więc przestan wypisywać dyrdymały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# driver (IP: 89.229.*.115) 2017-02-08 17:27
Wielki taksówkarz a jeżdżą jakby prawko kupili za jajka, tylko dzisiaj dwa razy pajace wepchali mi sie przed maskę. Nauczcie się chociaż używać kierunkow tępe głąby z taksówek !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxonaxx (IP: 89.229.*.213) 2017-02-08 16:27
Oczywiście zima stulecia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gall anonim (IP: 89.229.*.213) 2017-02-08 16:24
Wujek Google pokaze wam co to jest pługarka w sekcji grafika... Nie wiem co pani redaktor po głowie chodzi... Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 178.36.*.30) 2017-02-08 16:20
Tragicznie chodzi się z dzieckiem w wózku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alex (IP: 89.229.*.115) 2017-02-08 15:18
A ten złotówa to co miał na myśli że amatorzy dzisiaj nie jeżdżą. Zawodowiec się znalazł co sam ledwo jeżdzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Pogoda

Dziś
20°C
zachmurzenie umiarkowane
1031 hPa
Noc
temp. 9°C
zachmurzenie umiarkowane
1034 hPa
Jutro
temp. 18°C
zachmurzenie umiarkowane
1034 hPa

Sonda

Jakie macie plany na wakacyjny urlop?

Wybieram się na zagraniczne wczasy - 16.8%
Spędzę urlop na Mazurach - 27.7%
Spędzę urlop w innym regionie Polski - 18.5%
Nie planuję wakacyjnego urlopu - 35.3%

Głosów ogółem: 119
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: lipiec 13, 2017
X Zamknij