Ponad 400 osób podpisało się pod petycją w sprawie organizacji drugiego triathlonu w naszym mieście. Akcja ta, ma związek z decyzją dotyczącą powierzenia organizacji triathlonu innej firmie, niż przez ostatnie 4 lata. Podpisani mieszkańcy, sympatycy sportu i przedstawiciele branży hotelarskiej chcą, by w naszym mieście prócz Triathlon Energy, który ma zadebiutować w tym roku w naszym mieście, odbyły się także zawody z cyklu Volvo Triathlon Series.

Od 2013 roku w Mrągowie organizowane były zawody Volvo Triathlon Series. Przez 4 kolejne edycje, z roku na rok impreza nabierała rozpędu, gromadząc nawet ponad 600 zawodników. Organizatorem od samego początku był Grzegorz Golonko, osoba doskonale znana w kręgu triathlonistów i kolarzy z całej Polski. Jednak jesienią ubiegłego roku władze miasta wybrały ofertę innej firmy, powierzając organizację triathlonu w 2017 roku firmie Energy Events, która zorganizuje Triathlon Energy w weekend 26-27 sierpnia.

W związku z tą decyzją, Volvo Triathlon Series miał się w Mrągowie nie odbyć. Ale Grzegorz Golonko podjął próbę organizacji swojego triathlonu w Mrągowie, mimo braku wsparcia finansowego miasta. W grudniu złożył w Urzędzie Miejskim w Mrągowie pismo dotyczące umożliwienia organizacji Volvo Triathlon w pierwszy weekend września 2017 roku. Jednak władze miasta pismem z 3 stycznia bieżącego roku nie zezwoliły na organizację imprezy. – Organizacja dwóch, takich samych imprez, w następujących po sobie tygodniach jest absolutnie nie wskazana ze względu na uciążliwości logistyczne związane z koniecznością wyłączenia z ruchu głównych dróg w mieście – czytamy w piśmie skierowanym przez burmistrz Otolię Siemieniec do Grzegorza Golonko.

Sprawa ma ciąg dalszy. Za organizacją Volvo Triathlon Series w Mrągowie opowiedziała się grupa mieszkańców, przedstawicieli branży hotelarskiej oraz sympatyków sportu w naszym mieście. Zwracają oni uwagę na pozytywne skutki takiego rozwiązania, m.in zwiększenie liczby turystów, przedłużenie sezonu turystycznego oraz promocję Mrągowa. Petycja, której treść prezentujemy poniżej, trafiła już do władz miasta oraz miejskich radnych. Podpisało się pod nią ponad 400 osób.

Wyrazy poparcia dla tej idei wyraziła także Joanna Jabłczyńska, znana aktorka i jednocześnie doktorantka prawa, która startowała w mrągowskiej edycji Volvo Triathlon. Pełną treść pisma także możecie przeczytać poniżej.

Czy wszystkie te działania przyniosą skutek w postaci zgody na organizację drugiego triathlonu w tym roku? Będziemy o tym informować na bieżąco...

Tekst: Piotr Piercewicz

 

Petycja do władz miasta:

„My niżej podpisani, wnioskujemy o umożliwienie organizacji imprezy Volvo Triathlon, planowanej do przeprowadzenia w Mrągowie, w terminie 3 września 2017 roku, czyli tydzień po wydarzeniu Triathlon Energy.

Jako mieszkańcy Mrągowa, okolic, a także pasjonaci sportu i aktywności w pełni popieramy hasła Mrągowo – Miasto Ludzi Aktywnych i Sport Zmienia Mrągowo. Oczekujemy, aby nie były to tylko puste słowa, ale rzeczywiste otwarcie Miasta na imprezy i wydarzenia sportowe. Jesteśmy przekonani, że w naszym Mieście jest przestrzeń na organizację tego typu wydarzeń, nawet w tygodniowych odstępach. Ewentualne niedogodności, związanej z ograniczeniem dostępności komunikacyjnej w Mrągowie i okolicy, nie są w naszym odczuciu barierą, która wyklucza możliwość organizacji cotygodniowej oferty wydarzeń. Dlatego oczekujemy, aby władze naszego Miasta wyraziły zgodę na organizację dwóch imprez triathlonowych, zwłaszcza że propozycja złożona przez G&G Promotion nie wymaga zaangażowania środków finansowych z budżetu Miasta i jest efektem 4-letniej współpracy Miasta z tą firmą.

Mamy nadzieję, że weźmie Pani pod uwagę przedstawione powyżej argumenty oraz głos społeczny i przychyli się Pani do proponowanego niniejszym pismem rozwiązania.”

Mieszkańcy Mrągowa, działacze sportowi, pasjonaci i przyjacielesportu, przedstawiciele branży turystycznej

 

Skan pisma Joanny Jabłczyńskiej skierowanego do władz miasta:


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij