Ponad 400 osób podpisało się pod petycją w sprawie organizacji drugiego triathlonu w naszym mieście. Akcja ta, ma związek z decyzją dotyczącą powierzenia organizacji triathlonu innej firmie, niż przez ostatnie 4 lata. Podpisani mieszkańcy, sympatycy sportu i przedstawiciele branży hotelarskiej chcą, by w naszym mieście prócz Triathlon Energy, który ma zadebiutować w tym roku w naszym mieście, odbyły się także zawody z cyklu Volvo Triathlon Series.

Od 2013 roku w Mrągowie organizowane były zawody Volvo Triathlon Series. Przez 4 kolejne edycje, z roku na rok impreza nabierała rozpędu, gromadząc nawet ponad 600 zawodników. Organizatorem od samego początku był Grzegorz Golonko, osoba doskonale znana w kręgu triathlonistów i kolarzy z całej Polski. Jednak jesienią ubiegłego roku władze miasta wybrały ofertę innej firmy, powierzając organizację triathlonu w 2017 roku firmie Energy Events, która zorganizuje Triathlon Energy w weekend 26-27 sierpnia.

W związku z tą decyzją, Volvo Triathlon Series miał się w Mrągowie nie odbyć. Ale Grzegorz Golonko podjął próbę organizacji swojego triathlonu w Mrągowie, mimo braku wsparcia finansowego miasta. W grudniu złożył w Urzędzie Miejskim w Mrągowie pismo dotyczące umożliwienia organizacji Volvo Triathlon w pierwszy weekend września 2017 roku. Jednak władze miasta pismem z 3 stycznia bieżącego roku nie zezwoliły na organizację imprezy. – Organizacja dwóch, takich samych imprez, w następujących po sobie tygodniach jest absolutnie nie wskazana ze względu na uciążliwości logistyczne związane z koniecznością wyłączenia z ruchu głównych dróg w mieście – czytamy w piśmie skierowanym przez burmistrz Otolię Siemieniec do Grzegorza Golonko.

Sprawa ma ciąg dalszy. Za organizacją Volvo Triathlon Series w Mrągowie opowiedziała się grupa mieszkańców, przedstawicieli branży hotelarskiej oraz sympatyków sportu w naszym mieście. Zwracają oni uwagę na pozytywne skutki takiego rozwiązania, m.in zwiększenie liczby turystów, przedłużenie sezonu turystycznego oraz promocję Mrągowa. Petycja, której treść prezentujemy poniżej, trafiła już do władz miasta oraz miejskich radnych. Podpisało się pod nią ponad 400 osób.

Wyrazy poparcia dla tej idei wyraziła także Joanna Jabłczyńska, znana aktorka i jednocześnie doktorantka prawa, która startowała w mrągowskiej edycji Volvo Triathlon. Pełną treść pisma także możecie przeczytać poniżej.

Czy wszystkie te działania przyniosą skutek w postaci zgody na organizację drugiego triathlonu w tym roku? Będziemy o tym informować na bieżąco...

Tekst: Piotr Piercewicz

 

Petycja do władz miasta:

„My niżej podpisani, wnioskujemy o umożliwienie organizacji imprezy Volvo Triathlon, planowanej do przeprowadzenia w Mrągowie, w terminie 3 września 2017 roku, czyli tydzień po wydarzeniu Triathlon Energy.

Jako mieszkańcy Mrągowa, okolic, a także pasjonaci sportu i aktywności w pełni popieramy hasła Mrągowo – Miasto Ludzi Aktywnych i Sport Zmienia Mrągowo. Oczekujemy, aby nie były to tylko puste słowa, ale rzeczywiste otwarcie Miasta na imprezy i wydarzenia sportowe. Jesteśmy przekonani, że w naszym Mieście jest przestrzeń na organizację tego typu wydarzeń, nawet w tygodniowych odstępach. Ewentualne niedogodności, związanej z ograniczeniem dostępności komunikacyjnej w Mrągowie i okolicy, nie są w naszym odczuciu barierą, która wyklucza możliwość organizacji cotygodniowej oferty wydarzeń. Dlatego oczekujemy, aby władze naszego Miasta wyraziły zgodę na organizację dwóch imprez triathlonowych, zwłaszcza że propozycja złożona przez G&G Promotion nie wymaga zaangażowania środków finansowych z budżetu Miasta i jest efektem 4-letniej współpracy Miasta z tą firmą.

Mamy nadzieję, że weźmie Pani pod uwagę przedstawione powyżej argumenty oraz głos społeczny i przychyli się Pani do proponowanego niniejszym pismem rozwiązania.”

Mieszkańcy Mrągowa, działacze sportowi, pasjonaci i przyjacielesportu, przedstawiciele branży turystycznej

 

Skan pisma Joanny Jabłczyńskiej skierowanego do władz miasta:


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Romek (IP: 83.6.*.214) 2017-02-09 21:51
pół miasta zablokowane dla jakiegoś tam biegu, parada po pikniku tak nie zapycha miasta jak ten triathlon. osobiście jestem przeciw. większość zawodników przyjeżdża na imprezę i od razu wraca, jeki w tym interes hotelarzy? jestem za imprezami, które są kierowane do dzieciaków i amatorów - kolarstwo tu brawo, a nie za zamykaniem miasta dla grupki entuzjastów pływania biegania i roweru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzys (IP: 188.146.*.60) 2017-02-09 10:03
Osoby zbierające podpisy pod petycja wprowadzały ludzi w błąd informując ze w Mrągowie ma wcale nie byc triathlonu! Nie opowiadam sie ani za nowym, ani za starym organizatorem.. . ale moze z ocenami poczekajmy az odbędzie sie impreza i wtedy ocenimy czy było lepiej. Po co nam 2 triathlony i to jeszcze tydzien po tygodniu??? zastanowcie sie jaki nagle ma w tym interes stary organizator ze przez lata brał kase z miasta a nagle chce robic cos za darmo??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kibic (IP: 188.146.*.130) 2017-02-08 22:10
Jakie to przykre słowa słyszeć od innych nie mieszkańców że Mrągowo nie idzie do przodu, nie rozwija się, wręcz zatrzymuje się poprzez złe zarządzanie i decyzje jak ta dotycząca zabrania dobremu organizatorowi organizację Mrągowskiego Triathlonu na rzecz nowego nie sprawdzonego (myśl dlaczego - sama się nasuwa). Tak jest z wieloma inicjatywami u nas w Mrągowie. To nie jedyny przypadek. Długo by wymieniać je.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kibic (IP: 188.146.*.130) 2017-02-08 21:57
Popieram wypowiedź Uczestnika Volvo Trik16. Pani Burmistrz nie pierwszy raz czyni złe decyzje, po których tracą najwięcej mieszkańcy naszego miasta ale nie Pani Burmistrz - ma to gdzieś.
Wszystkie te piękne hasła wprowadzone przez naszą Panią nie mają nic wspólnego z prawdą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# UczestnikVolvoTrik16 (IP: 164.127.*.214) 2017-02-08 21:14
Sprawa jest o tyle dziwna, że nowy organizator przypisuje sobie zasługi organizacji poprzednich edycji wpisując siebie jako organizatora 5 już edycji triathlonu w Mrągowie. Skąd ta nagła zmiana organizatora? Czemu Burmistrz miasta, który promuje miasto jako miasto ludzi aktywnych czy sport zmienia Mrągowo uniemożliwia organizowanie imprezy sportowej, której koszty organizacyjne w całości chce pokryć organizator? Warto zaznaczyć, że poprzedni organizator został uznany za solidną markę, dzięki czemu zorganizuje Mistrzostwa Polski w roku 2017.

Startujący zawodnicy, a było ich na Volvo jak się nie mylę ponad 600 są to potencjalni turyści, którzy przyjadą wraz z rodzinami do Mrągowa, wynajmą nocleg, skorzystają z gastronomii czy też lepiej poznają miasto. Co za tym idzie zostawią tutaj pieniądze.

Oczywiście Pani Burmistrz zamiata pod dywan takie problemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# x files (IP: 176.221.*.194) 2017-02-08 15:18
W niedziele to spacerek do kościółka a później na trasę kibicować zawodnikom a nie w samochód i na zakupy do biedronki i innych marketów ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty (IP: 89.231.*.10) 2017-02-08 14:47
A co z hasłem Pani Burmistrz: "Sport zmienia Mrągowo"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# l o l (IP: 89.231.*.142) 2017-02-08 08:10
...znana aktorka i jednocześnie doktorantka prawa...ależ poparcie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 83.9.*.233) 2017-02-08 00:12
Mieszkam na Ptasim i nie mam jak wyjechać kiedy triatlon co mi tam jakaś doktorantka niech biega w lrsie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty (IP: 89.231.*.10) 2017-02-08 14:49
A może tak pieszo na spacerek w niedzielę, a nie samochodem. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 89.231.*.214) 2017-02-10 13:40
Nikt mnie nie pytał dlaczego MUSZĘ jechać-taka moja praca...poza miastem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wał. (IP: 188.146.*.222) 2017-02-07 21:52
Nie ma chyba drugiego takiego miasta w Polsce z tak niekompetentnym Burmistrzem, który zabrania społeczeństwu organizować imprezy sportowe. To jest chore. Kiedy to się wreszcie skończy.????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dor (IP: 159.205.*.198) 2017-02-07 19:42
mieszkam w centrum miasta - zamknięcie ulic co niedziela jest na prawdę uciążliwe! Nie mam daczy pod lasem jak hotelarze więc dla mnie to żadna atrakcja i korzyść!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gaweł (IP: 164.127.*.4) 2017-02-07 22:05
Jakie masz plany na te dwa weekendy, może coś poradzimy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij