Na jeziorze Salęt w Ruskiej Wsi w sobotnie przedpołudnie toczyła się wędkarska rywalizacja o Puchar Wójta Gminy Mrągowo. Te zawody cieszą się wyjątkową popularnością, bo rokrocznie przybywa na nie kilkudziesięciu wędkarzy. Tym razem wśród stawki 81 zawodników, najlepszym wędkarzem okazał się Tomasz Wypych. Wszyscy byli także pod wrażeniem postawy najmłodszego uczestnika, 6-letniego Mikołaja, który nie zważając na chłód, przez 3 godziny dzielnie łowił ryby w towarzystwie swojego taty.

Wieloletnia tradycja, sprawna organizacja, atmosfera i przyzwoite połowy – te czynniki z pewnością wpływają na wysoką frekwencję tych zawodów. W sobotę 4 stycznia Środowiskowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Mrągowo odbyły się po raz 13. Tym razem na plaży w Ruskiej Wsi pojawiło się 81 wędkarzy, którzy po losowaniu stanowisk, o godzinie 9:00 rozpoczęli łowienie.

Wśród nich był także 6-letni Mikołaj, który przez cały czas czynnie uczestniczył w zawodach. Za swoją postawę i zawziętość otrzymał specjalną nagrodę od organizatorów.

Rywalizacja toczyła się w okolicach dwóch brzegów jeziora. Wędkarze mieli 3 godziny na połowy. Kto w tym czasie złowił najwięcej – wygrywał. Szczęśliwcem, ale i wędkarskim fachowcem okazał się Tomasz Wypych, który pozostawił rywali daleko w tyle, wygrywając z ilością 4410 punktów. Drugie miejsce z wynikiem 1920 punktów zajął Łukasz Dawid, a trzecie Paweł Olszewski (1080 punktów). Była także oddzielna kategoria, na największą rybę. Tu zwyciężył Mirosław Gołaś.

Puchary i nagrody wręczał Wójt Gminy Mrągowo Jerzy Krasiński. Do wszystkich zawodników trafiły także upominki przygotowane przez organizatorów i sponsorów zawodów. Rozlosowano także dodatkowe nagrody, w tym bony do wykorzystania w Sklepie Wędkarskim Pasja.

W tego typu imprezach prócz rywalizacji, ważny jest także aspekt integracji. Po zawodach na uczestników czekały ciepłe posiłki w postaci grochówki i kiełbasek z ogniska. To był czas na wymianę doświadczeń i integrację zawodników.

Organizatorzy przygotowali także niespodziankę dla pomysłodawcy tych zawodów. Kilkanaście lat temu Pan Bolesław Sawicki zapoczątkował ideę zimowej, wędkarskiej rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Mrągowo. W tym roku do Pana Bolesława trafiła statuetka w podziękowaniu za wieloletnią organizację tych zawodów.

Początkowo zawody odbywały się na jeziorze w niedalekich Rydwągach. Od dłuższego czasu areną zmagań jest jednak jezioro Salęt, a bazą zawodów Ruska Wieś.

Wyniki:

1. Tomasz Wypych 4410 pkt
2. Łukasz Dawid 1920 pkt
3. Paweł Olszewski 1080 pkt
4. Zenon Fedor 970 pkt
5. Tomasz Sokołowski 910 pkt
6. Piotr Sładkiewicz 870 pkt
6. Krzysztof Baranowski 870 pkt
8. Mariusz Jankowski 840 pkt
9. Grzegorz Komornicki 780 pkt
10. Mirosław Gołaś 770 pkt

Największa ryba: Mirosław Gołaś


Organizatorzy:
Urząd Gminy Mrągowo oraz Komitet Organizacyjny w składzie: Ireneusz Bagiński, Adam Nicewicz, Adam Łowicki, Jan Nowociński, Maciej Kondracki, Jacek Brzostek, Andrzej Matusiak, Piotr Piercewicz.

Sponsorzy – partnerzy zawodów:
Urząd Gminy Mrągowo
Sklep Wędkarski Pasja
Bastek Coffee & Tea
Serwis Pak Maciej Ponikowski
Mrówka – Centrum Budowlane Mrągowo
SM Mlekpol ZPM w Mrągowie
Przedsiębiorstwo Budowlane Mrągowo
Inter-Widex
Hurtownia Pod Napięciem
Grupa Siwik
Petropat
JTW Jacek Chodkowski
Sklep Spożywczo-Przemysłowy Kazimierz Mordasiewicz
Agroma Mrągowo
OSP Wierzbowo
OSP Użranki
Jerzy Krasiński
Krzysztof Brodzik
Jerzy Filipczyk
Stanisław Bułajewski
Marian Mieczkowski
Mirosław Mikołajczyk
Władysław Dakszewicz

Fot. Piotr Piercewicz

XIII Środowiskowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Mrągowo

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij