Trwa zamieszanie związane z przetargiem na odbiór i transport odpadów komunalnych w Mrągowie. Miasto po raz drugi szukało wykonawcy tego zadania i po raz drugi sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Władze miasta zapewniają jednak, że toczące się procedury nie będą miały żadnego wpływu na gospodarkę odpadami w naszym mieście i terminowy odbiór śmieci od mieszkańców.

Takich formalnych zawirowań dawno nie było przy żadnym z miejskich przetargów. Sprawa ciągnie się od listopada. Wtedy to w wyniku postępowania przetargowego, najlepszą ofertę na odbiór i transport odpadów złożyła firma PPHU EKO s.c. Roman i Współwłaściciele z Biskupca. Jednak druga strona uczestnicząca w przetargu - konsorcjum Remondis wspólnie z ZUK Lubowidzki, postanowiła złożyć odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. To wstrzymało procedurę przetargową. Miasto, nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie przetargu i wybór firmy, postanowiło powierzyć odbiór i wywóz odpadów od mieszkańców na okres stycznia bieżącego roku, firmie z Biskupca.

Na początku stycznia KIO wydała zarządzenie o wykluczeniu z przetargu firmy z Biskupca w związku z tym, że w złożonej do miasta ofercie pominięty został koszt zagospodarowania odpadów.

Wykluczenie firmy z Biskupca nie skutkowało jednak automatyczną wygraną w przetargu Remondisu i ZUK Lubowidzki, gdyż wspólna oferta tych dwóch firm przewyższała kwotę, którą miejski samorząd przeznaczył na wykonanie zlecenia.

Przetarg po raz drugi

Rozpoczęła się zatem kolejna odsłona batalii o odpady. Miasto po otrzymaniu uzasadnienia decyzji KIO, rozpisało kolejny przetarg, który miał być rozstrzygnięty w czwartek 26 stycznia. Ale doszło do kolejnego zwrotu akcji. Tym razem odwołanie w sprawie szczegółowego opisu przetargu złożył sam Remondis, zwracając uwagę na nieścisłości w zapisach przetargu. Firma żąda wykreślenia części punktów z przygotowanej przez Urząd Miejski w Mrągowie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

Odwołanie zostało złożone na dwa dni przed planowanym rozstrzygnięciem przetargu. Zatem procedura na tę chwilę nie jest zamknięta, a firma która miała w kolejnych miesiącach odbierać odpady, nadal nie jest wybrana. – Jesteśmy oczywiście zobligowani do przestrzegania prawa, zatem złożone oferty zostały otwarte i oficjalnie przedstawione, ale w związku ze złożonym odwołaniem, na końcowe rozstrzygnięcia czekamy do rozpatrzenia odwołania przez KIO – tłumaczy Tomasz Witkowicz, zastępca burmistrza Mrągowa.

Władze miasta zapewniają, że toczące się procedury nie będą miały żadnego wpływu na gospodarkę odpadami w naszym mieście. – Sytuacja jest dynamiczna, ale zapewniamy mieszkańców, że odpady są i będą odbierane zgodnie z harmonogramem – dodaje Tomasz Witkowicz.

Umowa tylko do końca kwietnia

W porównaniu do pierwszego przetargu, który został unieważniony, zaszła istotna różnica. Firma, która wygra obecnie, będzie świadczyć usługę odbioru i wywozu odpadów tylko do końca kwietnia. Do tego czasu zostanie rozpisany jeszcze jeden przetarg, który wyłoni firmę odpowiedzialną za odbiór i wywóz odpadów od maja do końca roku.

W drugim przetargu swoje oferty złożyły trzy firmy - PPHU EKO s.c. Roman i Współwłaściciele (285 420 zł), Zakład Usług Komunalnych Piotr Lubowidzki (303 574 zł) oraz Remondis Olsztyn Sp. z o.o. (366 755,04 zł).

Jaka będzie decyzja Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie odwołania złożonego przez Remondis okaże się wkrótce i z pewnością Państwa o tym poinformujemy.

Piotr Piercewicz

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# do Buntownika (IP: 89.229.*.72) 2017-01-28 18:03
hej Buntowniku. A tak patrzę sobie na Twoje wpisy i się zastanawiam kto Cię tak skrzywdził, że ciągle narzekasz...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-01-28 22:48
OD BUNTOWNIKA.
Pilnuj chłopie swoich wpisów i nosa.
Widać lżej Ci myśleć o innych.
Swoje problemy za ciężkie.
Ale do czasu, kiedy zaniedbasz i Twoje sprawy utopią Cie po szyje w gównie. Wtedy będzie za późno. Czyli :::
NIECH KAŻDY PILNUJE SWOJEGO OGRÓDKA.
WTEDY CAŁA ULICA BĘDZIE CZYSTA I ŁADNA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do Buntownika (IP: 89.229.*.72) 2017-01-29 08:38
...lotem błyskawicy człowiek na staży błyskotliwie zamknął mi twarz swoją błyskotliwą ripostą. Wiem, że już czekasz na tę odpowiedź, ale proszę nie odpisuj od razu. Idź na spacer, odpocznij, najlepiej nie odpisuj dziś, Jutro w pracy to zrób. OK?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-01-29 09:33
OD BUNTOWNIKA.


NIE.
NIE.
I NIE OK.
Zbyt wiele w Tobie złości.
A teraz zastanów się. Zacznij od początku.
Szukaj przyczyny tego :
DLACZEGO MNIE ZACZEPIŁEŚ.
DLACZEGO TO ROBISZ.
CO CI ZROBIŁEM ZŁEGO.
SKĄD TYLE ZŁOŚCI I NIENAWIŚCI DO MNIE,DO LUDZI.
Zamiast uśmiechu i miłości rozprowadzasz zło, nienawiść, a to zaraźliwe jak aids. Smutno mi przez takich ludzi.
GDZIE TKWI PRZYCZYNA . SZUKAJ JEJ, NAPRAW JĄ.
BĘDZIESZ DOBRYM CZŁOWIEKIEM.
ŻYCZĘ CI TEGO
Z SERCA CAŁEGO.
ŻEGNAM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do Buntownika (IP: 89.229.*.72) 2017-01-29 12:32
nie ma we mnie złości. nie ma we mnie nienawiści, lubię Cię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ONA (IP: 159.205.*.112) 2017-01-30 10:30
uuuu czyżby jakiś romans na forum się zapowiadał? kto się lubi ten się czubi....a jak sami przyznaliście "LUBICIE SIE WZAJEMNIE" ....powodzenia: ):)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-01-30 16:55
ONA
ONA
Jak romans to tylko między nami.
Nie uznaje miłości z mężczyznami.
Odezwij się ONA
A z romansu będziesz zadowolona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ONA (IP: 159.205.*.112) 2017-01-31 14:26
proszę jak pięknie i w dodatku wierszem pisze......możn a się rozmarzyć ..poeta....:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-01-31 16:32
ROZ-MARZYŁA SIĘ ONA
Z MOJEGO WPISU ZADOWOLONA.
TERAZ PRZEJDŹ DO DZIAŁANIA KOCHANA
NA RANDCE PADNĘ PRZED TOBĄ NA KOLANA.
OBRZUCĘ ŚLICZNE CIAŁO TWE KWIATAMI
ABY ROZWINĄŁ SIĘ ZWIĄZEK MIĘDZY NAMI.
MORAŁ Z TEGO WSZYSTKIEGO JEST TAKI
MOŻE POWSTANIE PRZYPADKOWO DUET NIE BYLE JAKI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ONA (IP: 159.205.*.112) 2017-02-01 09:59
nic dodać nic ująć.....genius z w całej krasie;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-02-01 10:47
ONA
ŻEBYŚ O GENIUSZU ŹLE NIE MYŚLAŁA
BĘDZIESZ CHŁOPCA Z JAJAMI MIAŁA.
BO FACET BEZ INTERESU TEGO
DLA KOBIETY NIE WART NICZEGO.
ZATEM NIECH SIĘ ONA NIE PRZEJMUJE
NIE TYLKO PISANIEM WIERSZY SIĘ ZAJMUJE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ONA (IP: 159.205.*.112) 2017-02-01 11:34
podaj jakiś priv. namiar, nie będziemy tak na forum oficjalnie o interesach pisali;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-02-01 12:37
mazury55@wp.pl

To mój ogólnodostępny meil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-01-29 13:06
I JA CIE.
Od początku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# K (IP: 37.7.*.37) 2017-01-28 10:01
Panowie z nowej firmy muszą się jeszcze rozeznać w terenie. Zobaczyć co i jak. Dajmy im chwile, są nowi na obcym terenie. Jedno co można im przyznać są bardziej kulturalni. Ustawiają pojemniki tak jak stały. Zamykają po sobie furtkę. Nawet mówią dzień dobry. To się chwali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tak (IP: 94.254.*.18) 2017-01-28 09:17
Może na osiedlach odbierają śmieci,ale w gospodarstwach prywatnych i firmach należy parę dni czekać. A może Panie w urzędzie powiedzą prawdę ile przyjęły zgłoszeń z informacjami o nie odebranych odpadach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dorian (IP: 62.153.*.51) 2017-01-28 04:35
Ciekawe. Skoro tak bardzo terminowa jest firma z Biskupca to dlaczego odbierają śmieci parę dni po terminie?? Dlaczego nie jest mówione wprost, że jednak Remondis miał racje skoro wygrał w KIO a karę 20-30 tysięcy poniesiemy my mieszkańcy nie urzędnicy którzy źle rozstrzygnęli pierwszy przetarg? I kiedy w końcu Państwo zobaczycie że w mieście rządzi jedna osoba a reszta to ..... (a tak wiele miało się zmienić po wyborach samorządowych) Dziękuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ONA (IP: 159.205.*.112) 2017-01-30 10:32
konsekwencje kary powinien ponieść winny! Dlaczego Ty, ja, my wszyscy mamy za to płacić?! to skandal!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-01-28 02:24
REDAKCYJA PYTAM.

Dlaczego usunięto mój komentarz?
Znowu cenzura? Kto kazał?
Żądam przywrócenia . Albo idźcie precz skoro czytelnikom zamykacie twarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Redakcja m24 (IP: 46.169.*.89) 2017-01-28 08:11
Komentarze naruszające dobra osobiste innych osób za każdym razem będą usuwane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-01-28 09:20
REDAKCYJO KOCHANA.
Dobro obywateli jest ważniejsze niż dobro pana libiwickiego i urzędu miasta !!!! Choć uważam, że nie naruszyłem żadnego z nich. Obywatele powinni i maja prawo wiedzieć co wyrabia sie w urzędzie i u libiwickiego, skoro pracuje dla miasta. Od dawna krążą pogłoski po całym powiecie, że panuje niejasne, ciemne układy między nimi. Poza tym w urzędzie nie dzieje się najlepiej. Pracują tam tylko SWOI ludzi. Jasne jest zatem, że my OBYWATELE mając takie zasłyszane informacje wypowiadamy się na łamach waszej gazety na ten temat i żądamy wyjaśnień w tej sprawie. Jeśli redakcja boi się , lub nie chce wyjaśnić te sprawy ze względu na naciski, znajomości lub sponsoring, niech się sama zlikwiduje i nie zawraca obywatelom głowy. Powinniście pracować dla obywatela. W SŁUŻBIE NARODU. Nie cenzurujcie nas . Nie zamykajcie twarzy w sprawach , które od dawna są tajemnicą poliszynela . Niech redakcyjka zatrudni dziennikarza śledczego dla wyjaśniania takich niejasności. ŻĄDAM WIĘCEJ WOLNOŚCI SŁOWA , MYŚLI WYPOWIEDZI ITD . Na waszej stronie.
Czytelnik wspierany przez większość mieszkańców Mrągowa
Napisał te niewygodne dla wielu słowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# suzi (IP: 89.231.*.142) 2017-01-30 11:04
Czytelnik wspierany przez większość mieszkańców Mrągowa Napisał te niewygodne dla wielu słowa.
A kto ci dał taką legitymację??? Zastanowiłeś się choć chwilę pisząc,że dobro obywateli jest ważniejsze od dobra jednostki (w tym wypadku "libiwickiego". Wiesz skąd pochodzi taka retoryka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-01-30 19:03
SUZI
QATRO (4)

DOBRO OBYWATELI.
A ZŁO CZYNIONE PRZEZ LIBIWICKIEGO I URZĄD.
Sprostowanie do poprzedniego komentarza*
ZADOWOLONA?
I zaginęło pochodzenie ,, Taka " retoryka.
Należąca do mniejszości mieszkańców. Którzy też Ci nie dali legitymacji.
A teraz do garów, a nie siedzisz w necie i zaczepiasz ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# r (IP: 89.229.*.222) 2017-01-27 18:23
Zastanawia mnie dlaczego firma oddalona o ok 30 km od Mrągowa dała najniższą ofertę i wygrała przetarg a firmy Z MRĄGOWA dały wyższe oferty! Wniosek taki że obie Mrągowskie firmy chcą zarobić na nas! Nie Cierpię tego własciciela pijaka i tej dyrektorki z Remondisu. Dlaczego P...da jeździ po chodnikach bez żadnych żółtych kogutów???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mragowianka (IP: 89.229.*.22) 2017-01-27 16:46
Na dolnym Brzozowym tez nie ma problemu moze jedynie Firma ma problemy z dojechaniem do smietnikow bo samochody zastawiaja wjazd.
Firma z Biskupca jest bardzo systematyczna , a panowie z obslugi grzeczni i uprzejmi, nie tak jak z naszych Mragowskich firm , ktorzy twierdzili ze zabezpieczanie kolek to nie ich interes. Pojemniki wędrowalu po parkingu i czesto zatrzymywaly sie na zaparkowanych samochodach. Dlugo mozna by opisywac prace Mragowskich firm Oczysczania Miasta:) szkoda slow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# nnmmrr (IP: 89.229.*.97) 2017-01-27 16:30
A czy kogoś interesuje ile osób z Mrągowa straci prace ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 89.229.*.6) 2017-01-27 20:46
No a skąd. Ale łudzą się (niepotrzebnie) że niższa oferta to niższe rachunki za wywóz śmieci. Tak to nie działa. W UG Mrągowo będzie mniej płacić za wywóz śmieci ale koszty po stronie mieszkańców nie zmieniły się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosc (IP: 37.47.*.97) 2017-01-27 15:38
i tak powinno byc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alex (IP: 89.229.*.115) 2017-01-27 15:10
Na oś.Mazurskim żadnych zastrzeżeń nie mam.Co chwilę wywożą a nawet choinki zabierają gdzie wcześniej tylko spoldzielnia je zbierała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ciotka klotka (IP: 77.254.*.0) 2017-01-27 17:05
Dlaczego zatem zabierają choinki (czego w zasadzie nie powinni robić) tylko z niektórych miejsc, a w innych stoją tygodniami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Pogoda

Dziś
20°C
zachmurzenie umiarkowane
1031 hPa
Noc
temp. 9°C
zachmurzenie umiarkowane
1034 hPa
Jutro
temp. 18°C
zachmurzenie umiarkowane
1034 hPa

Sonda

Jakie macie plany na wakacyjny urlop?

Wybieram się na zagraniczne wczasy - 16.8%
Spędzę urlop na Mazurach - 27.7%
Spędzę urlop w innym regionie Polski - 18.5%
Nie planuję wakacyjnego urlopu - 35.3%

Głosów ogółem: 119
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: lipiec 13, 2017
X Zamknij