O takim wyniku 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mrągowie można było tylko marzyć. Mrągowianie wykazali się niezwykłą mobilizacją i otwartymi sercami. Udało się bowiem zebrać kwotę 70 307,02 zł, co stanowi kwotę dwukrotnie wyższą niż w roku ubiegłym. Jest to rekordowy wynik biorąc pod uwagę wszystkie mrągowskie finały!

To był wyjątkowy dzień dla całego sztabu WOŚP w Mrągowie. Liczne grono wolontariuszy, jeszcze większa liczba zaangażowanych w akcję osób, uczestnicy występujący na scenie CKiT i przede wszystkim darczyńcy, wszyscy mogą być z siebie dumni.

Wspólny bieg i morsowanie z serduszkiem
Mrągowski finał o godzinie 11:30 rozpoczęli biegacze z Klubu Biegacza Mrągowo, mrągowskie morsy, a także szereg zaprzyjaźnionych z tymi stowarzyszeniami osób. Wspólnie przybiegli na plażę miejską, gdzie w południe skorzystali z zimowej kąpieli w Czosie. Podczas wspólnego biegania i morsowania zbierane były datki na WOŚP i to było właśnie głównym celem ich akcji.

Finał w CKiT
Także w południe rozpoczął się finał w głównej siedzibie mrągowskiego sztabu Orkiestry, czyli w Centrum Kultury i Turystyki. W holu centrum można było zaopatrzyć się w smakołyki, książki i różnego rodzaju gadżety, na stoiskach przygotowanych m.in. przez Bibliotekę Miejską i jej przyjaciół, Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz mrągowską młodzież. Przed centrum od samego początku do końca finału, grali i zbierali pieniądze mrągowscy didżeje: Dj Kaktus, Dj Gruby, Dj Never, Dj Wilga, Dj MetYou, Dj Barto, Dj MarCyk oraz Dj Mular.

Na scenie CKiT w pierwszych godzinach finału gościli m.in. Orkiestra Dęta Mrongovia, solistki z ZS nr 2,  Kawałek Mrągowa czy Przedszkola Kubuś i Stokrotka oraz Zuchy z SP nr 1.

Tegoroczne licytacje na wysokim poziomie
Pomiędzy kolejnymi występami odbywały się licytacje, które tego dnia cieszyły się ogromnym powodzeniem. Organizatorzy przygotowali długą listę fantów na licytację, podarowanych przez wiele mrągowskich (i nie tylko) firm i osób prywatnych. Mrągowianie nie szczędzili pieniędzy, dzięki czemu wiele licytacji kończyło się na poziomie kilkusetzłotowym (wielkie brawa dla ofiarodawców fantów i oczywiście licytujących)!

Wśród fantów znalazła się także półroczna kampania reklamowa na naszych portalach, przekazana od wydawcy mragowo24.info, spółki IQ Connect. Kampania została wylicytowana za 2000 złotych przez właściciela firmy Revital Studio Masażu (gratulujemy i dziękujemy)!

Popołudniowy blok muzyczno-taneczny
Po godzinie 16 na scenie CKiT pojawiły się mrągowskie zespoły muzyczne – The PHAKS, The Dry Tears oraz Blues4Cash, które zaprezentowały rockowe brzmienie. Wieczór mrągowskiego finału WOŚP był przeznaczony dla tancerzy z dwóch domów kultury – MDK i CKiT. Po występach organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę, czyli efektowne laserowe Światełko do Nieba, które wyjątkowo, z przyczyn atmosferycznych zostało zaprezentowane w sali widowiskowej.

Pieniądze z orkiestrowych puszek na bieżąco były liczone przez pracowników banku Pekao SA oraz wolontariuszy, a wyniki podawane w trakcie trwania finału. Kwota systematycznie rosła i już o godzinie 18 przekroczyła ubiegłoroczny wynik finału w Mrągowie (35 tysięcy złotych). O godzinie 22:00, szefowa mrągowskiego sztabu Alicja Naworska-Kotelon podała nieoficjalną, ale prawdopodobnie ostateczną kwotę zebraną w Mrągowie – 70 307,02 zł, plus waluta obca oraz dwie złote obrączki przekazane przez ofiarodawców. Wynik marzenie, bo do tej pory żaden z mrągowskich finałów nawet nie zbliżył się do tego wyniku!

Gratulujemy organizatorom nie tylko wyniku, ale także stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas finału! Dziękujemy darczyńcom, sponsorom i wszystkim uczestnikom! A wynik 70 tysięcy złotych i absolutne pobicie mrągowskiego rekordu niech będzie odpowiedzią dla wszystkich orkiestrowych malkontentów...

Relacja z Mikołajek i Piecek - kliknij.

Fot. Piotr Piercewicz

Wspólna akcja mrągowskich biegaczy i morsów

Mrągowski finał WOŚP w CKiT


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij