Mieszkańcy Mikołajek i Piecek pokazali jak mocno dla nich bije czerwone serduszko. Minionej niedzieli podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych. W tym roku Orkiestra grała dla ratowania zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki osobom starszym.

W niedzielę 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała tradycyjnie w Mikołajkach. Miasto Króla Sielaw pobiło rekord sprzed roku. Mikołajski sztab zebrał 26 200 zł, a to prawie o 9 000 zł więcej niż w roku ubiegłym. Wzorem lat poprzednich impreza miała charakter sportowo – muzyczny. Punktualnie o godzinie 9.00 w hali sportowej ruszył turniej piłki nożnej, gdzie każdy z zawodników zobowiązany był uiścić cegiełkę w wysokości 15 zł, która w całości została przekazana na WOŚP.

O godzinie 16.00 rozpoczęła się główna impreza w Centrum Kultury „Kłobuk”. Mikołajski Sztab WOŚP przygotował program artystyczny, w którym wystąpiły dzieci ze szkół gminnych oraz Aniołki Magnusa. Jako gwiazdy wieczoru na scenie pojawili się Jagoda Kret oraz Michał Grobelny znani z programu „The Voice of Poland”.

Od godziny 9.00 młodzież z puszkami oraz identyfikatorami kwestowała na ulicach miasta. Każdy kto wspomógł orkiestrę otrzymał znane wszystkim czerwone serduszko. Aby tradycji stało się zadość, podczas finału odbyła się również akcja licytacja, na której między innymi można było zdobyć całoroczne zezwolenie wędkarskie, wyjątkowe śniadanie dla dwojga, szereg voucherów na zabiegi kosmetyczne czy zestaw sportowy. Zobaczcie relację z tego, co działo się wczoraj podczas finału WOŚP w Mikołajkach.

Podobnie było tego dnia w Pieckach. Dzieki hojności mieszkańców również udało się pobić rekord sprzed roku o 1400 zł. Wspólnymi siłami pieckowanie zebrali 4 479,10 zł.
Wszystko poszło zgodnie z planem i nie było żadnych zakłóceń.

Główne atrakcje finału WOŚP odbyły się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach. Na scenie wystąpili między innymi zespół wokalny "Impresja" czy zespół rockowy "RocKonia". W ramach finału odbyła się projekcja filmów - "Sekretne życie zwierzków domowych" i "Bardzo fajny gigant". Swoje serca, mieszkańcy Piecek otworzyli również podczas licytacji, która odbywała się między atrakcjami przygotowanymi w ramach 25. finału Orkiestry w pieckowskim Domu Kultury.

Relacja z Mrągowa - kliknij.

Finał WOŚP w Mikołajkach

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij