Wybierając się na kulinarną wycieczkę po Mrągowie, nie sposób pominąć restauracji Osteria del Mercato, miejsca w którym znajomość i pasja do Włoch, znajdują odzwierciedlenie na talerzach gości restauracji. Mercato to bogactwo smaków i dań, przygotowywanych przez kucharzy mających doświadczenie przywiezione wprost ze słonecznej Italii.

Włoska kuchnia
W restauracyjnym menu znajdują się potrawy, z których słynie kuchnia włoska. Z bogatej karty dań można wybierać spośród wielu rodzajów sałatek, makaronów, ryb i mięs. Nie może oczywiście zabraknąć wyśmienitej włoskiej pizzy, która jest jednym z narodowych specjałów Włoch. Co najważniejsze, ale nie zawsze oczywiste w wielu restauracjach, dania w Mercato przygotowywane są z absolutnie najświeższych produktów. Kucharze stawiają bowiem jakość i smak na pierwszym miejscu!

Kuchnia restauracji Mercato serwuje oczywiście także dania kuchni polskiej, czym może zaspokoić gusta smakoszy polskich potraw. Na spragnionych czeka ponadto znakomity wybór trunków oraz napojów zimnych i gorących.

Wyjątkowa lokalizacja
Przez wiele lat restauracja Osteria del Mercato mieściła się na dziedzińcu mrągowskiego ratusza, od lat wyrabiając sobie renomę i zaufanie wielu mieszkańców i turystów. 2016 rok był czasem zmian. Jesienią Mercato zagościło w nowym miejscu, prezentując jednocześnie swój całkowicie nowy design. Obecnie restauracja znajduje się tuż nad brzegiem urokliwego Jeziorka Magistrackiego, miejsca doskonale znanego w Mrągowie.

Dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe? Przekona się o tym każdy, kto zasiądzie przy restauracyjnym stoliku i spojrzy przez okno. Widok na przepięknie położone jeziorko w samym centrum miasta naprawdę robi wrażenie!

Przestronne wnętrza
Restauracja Mercato składa się z dwóch sal. Jednej na dole, z wejściem bezpośrednio z promenady nad Jeziorkiem Magistrackim. W niej znajdują się bar i stoliki dla gości. Druga sala znajduje się na piętrze i jest wykorzystywana do organizacji bankietów, urodzin, spotkań towarzyskich i szeroko rozumianych imprez okolicznościowych.

Przestronne, świeże i czyste wnętrza sprawiają, że każdy kto choć raz przekroczy progi Mercato, chętnie powróci, nie tylko ze względu na kuchnię, ale także miłą obsługę i przytulne wnętrza.

Włoskie doświadczenia
Dania wywodzące się z Włoch są przygotowywane przez kucharzy doskonale znających tajniki włoskiej kuchni. Receptury przez nich stosowane, oczywiście z autorskimi modyfikacjami, odpowiadają recepturom stosowanym we Włoszech. To właśnie wyróżnia Mercato na tle innych restauracji!

Imprezy okolicznościowe
Nowa lokalizacja restauracji otworzyła nowe możliwości. Na piętrze przygotowana została specjalna, wyjątkowo przestronna sala, dedykowana imprezom okolicznościowym. Sala może pomieścić nawet 60-ciu gości. To w tym miejscu organizowane są urodziny, komunie, spotkania zawodowe, bankiety czy szkolenia. Niewątpliwymi atutami tej sali są jej przestronność, jasność i dobra komunikacja z resztą restauracji.

Odwiedź stronę internetową restauracji Mercato.

Polub profil restauracji na facebooku.

Osteria del Mercato
ul. Warszawska 2c
11-700 Mrągowo

Czynne 12:00 - 22:00

* Artykuł sponsorowany.

Słowa kluczowe:
Mrągowo mercato restauracja video 

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij