Coroczny ranking szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” został już rozstrzygnięty. W zestawieniu opublikowanym we wtorek, 10 stycznia znalazło się tylko jedno mrągowskie technikum.

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Technikum nr 1 w ZS nr 2 im. Władysława Jagiełły zajęło szóste miejsce w województwie i 255 w Polsce, tym samym otrzymując tytuł Brązowej Szkoły 2017. Rankingowy wynik mrągowskiego technikum to 49,98. Pozostałe technika z powiatu mrągowskiego nie znalazły się w publikowanej przez miesięcznik pierwszych trzystu sklasyfikowanych techników.

Miesięcznik Perspektywy opublikował także ranking liceów obejmujący 500 najlepszych liceów w Polsce. W tym zestawieniu nie znalazło się miejsce dla żadnego z liceów z terenu powiatu mrągowskiego.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. W przypadku liceów kryterium było podobne. Oceniane były trzy kryteria - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Ranking Techników 2017

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2017

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ? (IP: 89.229.*.176) 2017-01-13 15:05
Żałosne, tak samo jak szkoła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# A (IP: 94.254.*.57) 2017-01-11 12:27
Pragnę przypomnieć, że ranking szkół to coś zupełnie innego niż ranking maturalny. Ten drugi jest bardziej wiarygodny, proszę zobaczyć jaka jest zdawalność matury w esenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij