Wymiana wykładzin, remont dwóch klatek schodowych, do tego doposażenie pracowni terapeutycznych i rehabilitacji, a także zakup sprzętu AGD dla podopiecznych. Ponad 150 tysięcy kosztował remont mrągowskiego DPS. Prace udało się zakończyć z końcem 2016 roku.

Niespełna dwa tygodnie minęło od trwającego prawie miesiąc remontu w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Podopieczni placówki od nowego roku mogą cieszyć się nie tylko nową wykładziną na korytarzach czy salach, w których na co dzień przebywają, ale także będą mogli korzystać z nowego aparatu do zabiegów fizjoterapii czy nowego komputera.

W ramach prac remontowych, których podjęły się firmy z Mrągowa oraz Olsztyna, dokonano również napraw kotła gazowego oraz dwóch klatek schodowych wraz z wymianą i modernizacją trzech hydrantów wewnętrznych, wymianą wykładzin z tworzyw sztucznych, konserwacją systemu przyzywowo-alarmowego oraz systemu alarmu przeciwpożarowego.

Podopieczni skorzystają także z nowego aparatu do ultradźwięków US 10 firmy Technomex. Aparat ten jest niezbędny do zabiegów dla osób z porażeniem mózgowym przy porażeniu rąk i nóg nawet w środowisku wodnym.

Sprzęt jest w mrągowskim DPS eksploatowany w znaczny sposób. Dlatego placówka w ramach dofinansowania zakupiła dwa komplety wypoczynkowe, a także szereg sprzętu AGD.

Prace remontowe oraz doposażenie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie wykonane zostały w ramach środków finansowych pozyskanych z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie ponad 100 tysięcy złotych, środków własnych, a także pieniędzy ze Stowarzyszenia „Amicus”. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 150 000 zł.

pj

Dom Pomocy Społecznej po remoncie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Magda (IP: 89.231.*.214) 2017-01-10 13:05
A gdzie Najważniejsza Osoba?Brakuje Jej na schodach!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij