Wymiana wykładzin, remont dwóch klatek schodowych, do tego doposażenie pracowni terapeutycznych i rehabilitacji, a także zakup sprzętu AGD dla podopiecznych. Ponad 150 tysięcy kosztował remont mrągowskiego DPS. Prace udało się zakończyć z końcem 2016 roku.

Niespełna dwa tygodnie minęło od trwającego prawie miesiąc remontu w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Podopieczni placówki od nowego roku mogą cieszyć się nie tylko nową wykładziną na korytarzach czy salach, w których na co dzień przebywają, ale także będą mogli korzystać z nowego aparatu do zabiegów fizjoterapii czy nowego komputera.

W ramach prac remontowych, których podjęły się firmy z Mrągowa oraz Olsztyna, dokonano również napraw kotła gazowego oraz dwóch klatek schodowych wraz z wymianą i modernizacją trzech hydrantów wewnętrznych, wymianą wykładzin z tworzyw sztucznych, konserwacją systemu przyzywowo-alarmowego oraz systemu alarmu przeciwpożarowego.

Podopieczni skorzystają także z nowego aparatu do ultradźwięków US 10 firmy Technomex. Aparat ten jest niezbędny do zabiegów dla osób z porażeniem mózgowym przy porażeniu rąk i nóg nawet w środowisku wodnym.

Sprzęt jest w mrągowskim DPS eksploatowany w znaczny sposób. Dlatego placówka w ramach dofinansowania zakupiła dwa komplety wypoczynkowe, a także szereg sprzętu AGD.

Prace remontowe oraz doposażenie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie wykonane zostały w ramach środków finansowych pozyskanych z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie ponad 100 tysięcy złotych, środków własnych, a także pieniędzy ze Stowarzyszenia „Amicus”. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 150 000 zł.

pj

Dom Pomocy Społecznej po remoncie

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Magda (IP: 89.231.*.214) 2017-01-10 13:05
A gdzie Najważniejsza Osoba?Brakuje Jej na schodach!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij