Narciarze i snowboardziści mają nareszcie powody do radości w tym sezonie. W miniony weekend udało się uruchomić stoki narciarskie na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie oraz stok przy Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Jakie ceny i jakie aktualnie warunki panują na tych stokach? Sprawdźcie!

Ubiegłotygodniowe opady śniegu pomogły w przygotowaniu stoków narciarskich, których na Warmii i Mazurach z roku na rok jest coraz więcej. W naszych okolicach od wielu lat działa wyciąg narciarski na Górze Czterech Wiatrów, a od ubiegłego roku także stok i kolejka przy Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Góra Czterech Wiatrów
Na mrągowskim stoku na Górze Czterech Wiatrów od sobotniego popołudnia działa jeden wyciąg orczykowy oraz dwie niebieskie trasy. Naśnieżane są kolejne części stoku, a przy optymistycznych prognozach na najbliższe dni, pewne jest, że wkrótce zostanie uruchomiona reszta tras oraz drugi wyciąg.

Na trasach zjazdowych znajduje się od 20 do 40 cm śniegu. Wyciąg czynny jest w godzinach 9:00 – 21:00 (niedziela-czwartek) oraz 9:00 – 22:00 (piątek-sobota). Ceny identyczne jak w roku poprzednim, czyli od poniedziałku do piątku jeden podjazd wyciągiem to koszt 1,80 zł, a w soboty, niedziele i święta 2,80 zł. Do dyspozycji wszystkich są wypożyczalnie sprzętu, restauracja, a także szkółki narciarskie i snowboardowe.

Wyciąg przy Hotelu Gołębiewski
Mikołajski wyciąg ruszył w piątek 6 stycznia. Czynna jest oczywiście kolejka krzesełkowa oraz trasy zjazdowe, które są nadal dośnieżane. Zasadniczo stok czynny jest w godzinach 9:00-21:00, choć przez najbliższe dni – do 12 stycznia, czas ten skrócony jest do godzin 11:00-19:00.

Cennik korzystania z kolejki krzesełkowej jest zróżnicowany w zależności od godzin. Od 9:00 do 11:00 oraz od 17:00 do 21:00 koszt jednego wjazdu na górę to 4 zł (dla gości hotelu) i 6 zł (dla gości z zewnątrz). W godzinach 11:00 – 17:00 koszt jednego wjazdu to odpowiednio 5 i 8 złotych. Do dyspozycji wszystkich gości są wypożyczalnia oraz kawiarnia.

pp

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-01-09 15:12
Kurza Góra- maksymalnie 3 zł za wjazd na górę i 770m stok. Do tego system premiowy. Tylko u nas w powiecie jakieś dziwne wynalazki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# cena warszawska (IP: 83.6.*.188) 2017-01-09 14:33
Krótko, zwięźle i na temat: W Mikołajkach na łeb upadli?
Chyba, że chcą przegonić bydło tak żeby tylko stok służył gościom hotelowym rodem z "łorsoł"
W tym momencie wybieram Mrągowo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij