We wszystkich gminach z terenu powiatu mrągowskiego rozstrzygnięte zostały przetargi na odbiór i transport odpadów. Spore zmiany zaszły w mieście i gminie Mrągowo, gdzie po raz pierwszy wygrała firma z Biskupca i to ona przez najbliższy rok będzie odbierała odpady od mieszkańców.

W poprzednich latach, w gminie Mrągowo śmieci odbierała firma ZUK Lubowidzki, która jako jedyna startowała w przetargu. Podobnie sprawy miały się w mieście Mrągowo, gdzie konsorcjum złożone z ZUK Lubowidzki i Remondisu startowało jako jedyne i pewnie wygrywało, dyktując tym samym cenę usługi.

Tym razem w przetargu w mieście Mrągowo i gminie Mrągowo wystartowała także spółka PPHU EKO Roman i Współwłaściciele z Biskupca, która w obu przypadkach zaproponowała najniższą cenę i wygrała oba przetargi. Od 1 stycznia to właśnie ta firma rozpoczęła odbiór śmieci od mieszkańców miasta i gminy. Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec w wydanym komunikacie informuje, że w pierwszym okresie mogą pojawić się drobne utrudnienia w wywozie odpadów. W przypadku jakichkolwiek zdarzeń, mieszkańcy proszeni są o niezwłoczne informowanie Urzędu Miejskiego w Mrągowie, nr telefonu 89 741 90 07.

W gminie Mikołajki przetarg rozstrzygnięty został już w październiku. Wygrała go spółka KOMA z Ełku, która zaoferowała niższą cenę niż Zakład Usług Komunalnych w Mikołajkach. Za wywóz odpadów w gminie Piecki oraz gminie Sorkwity od 1 stycznia odpowiada mrągowski oddział Remondisu.

Harmonogramy odbioru odpadów w Mrągowie - styczeń 2017 - kliknij.

pp


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# os.Grunwaldzkie (IP: 89.229.*.30) 2017-01-11 23:34
Taniej .... Świetnie miasto powinno szukac oszczednosci. Nasi przyjezdzali i sprzatali a nowa lepsza tansza frima do dzis nie dotarla na os. Grunwaldzkie. Zaraz nie bedzie mozna przejsc chodnikiem mamy 11.01.17. porazka !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Małgorzata (IP: 37.248.*.223) 2017-01-10 16:38
Niestety nie dotarli a mieli dziś zabrać śmieci. Ciekawe kiedy dotrą jak psy i kruki wszystko porozwalają ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianka (IP: 89.229.*.167) 2017-01-07 14:41
Winno być Motto: Czysto-Sprawnie i Tanio!!!
A Firma Lubowidźki niestety nie miała nic z tych słów....
Dajmy szansę innym spółkom...może będzie sprawniej ? Mnie tez dzisiaj miło zaskoczył fakt, że na oś. Brzozowym dzisiaj raniutko wywieźli już śmieci.... Cichutko, sprawnie i czyściutko wokół posprzątali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obiektywne oko (IP: 109.241.*.31) 2017-01-06 19:21
Sąd w Warszawie "docenił" pracę p. Burmistrz i kazał wyrzucić tego taniego... z Biskupca..jak na razie miasto kosztuje to "tylko" 25 tys. zł kary..ciekawe dlaczego lotnicy z Biskupca jeszcze sa w Mragowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartek (IP: 31.135.*.83) 2017-01-06 00:18
Nic do nikogo nie mam, ale dziwi mnie fakt, że firmy lokalne kładą lachę na lokalny rynek i wchodzi ktoś z zewnątrz. Jako pravodawcy nie dbają o swoich pracodawców. Jedocześnie bardzo pozytywnie się zdziwiłem, jak dzisiaj około 9 rano firma z Biskupca ogarnęła mój pojemnik. Nigdy tak wcześnie nie był opróżniany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartek (IP: 31.135.*.83) 2017-01-06 00:20
Jako pracodawcy nie dbają o swoich pracowników (tak miało być).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xyz (IP: 89.229.*.77) 2017-01-05 09:30
Jak mieszkasz gdzies na uboczu to moze dluzej potrwac te odebranie smieci ... Ci co jezdzili i wiedzieli to nie bylo problemu z odbiorem smieci ..Ps bardzo przyjemni ludzie od pana Lubowidzkiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka (IP: 89.231.*.36) 2017-01-04 20:27
Mam nadzieję ,że nasze śmieci nie będą czekały miesiąc na zabranie!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka (IP: 89.231.*.36) 2017-01-05 18:38
Jednak spisali się na medal byli jak wczesniejsza firma -czyli rano:).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ona (IP: 178.37.*.51) 2017-01-04 09:53
to super:) w związku z tańszą ofertą mam nadzieję, że opłaty za wywóz w 2017r ulegną zmniejszeniu:) ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mrągowianin (IP: 89.229.*.84) 2017-01-04 07:45
LUDZIE!!! Co wy piszecie. Czy zdajecie sobie sprawe z tego ile osób z Mrągowa straci prace bo Lubowidzki i Remondis mają teraz mało wywozów. Czy zdajecie sobie sprawe że już kilkanaście osób wylądowało na kuroniu!!! Zamiast o swoich mieszkańców p.burmistrz dba o innych. A cen za wywóz śmieci wam NIEOBNIŻĄ bo dojazd z Biskupca do Mrągowa kosztuje. Kto zapłaci za dodatkowe paliwo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-01-04 08:14
Przepisy są takie a nie inne, że potrzebny jest przetarg na odbiór śmieci. Jako że każdy jest równy wobec prawa, przedsiębiorcy gwarantują zaplecze techniczne i osobowe to głównie decydującym czynnikiem jest cena. Mi też to się nie podoba ale nic z tym nie możemy zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 89.229.*.77) 2017-01-04 05:52
Tez ta firma bedzie zbierala
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka gminy Mrą (IP: 89.231.*.47) 2017-01-03 23:30
A jak będzie z pod Mragowskimi miejscowościami jak Mlynowo, Muntowo,Tymniko wo? Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie.? Nie mogłam dodzwonić się pod podany numer telefonu może jutro się dodzwonie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 89.229.*.77) 2017-01-03 20:33
To troche bedzie syfu zanim ogarna wszystkie pojemniki gdzie stoja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kazik (IP: 46.215.*.113) 2017-01-03 20:20
Skoro oferta była niższa i wygrali to czemu miasto nie obniży opłat za śmieci ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robcio (IP: 83.24.*.74) 2017-01-03 18:27
za co za stado wrzuciło obok kosza te papiery?jest do tego miejsce trzeba poświęcić chwile ale nie chłopaki od lupy zrobią hahaha teraaz zobaczycie jak będzie .odmówią przyjęć i tyle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.182) 2017-01-03 17:06
JAK DZIAŁAŁA FIRMA LUBIWISKIEGO WIDAĆ NA ZDJĘCIU WYŻEJ.
STOP!!!!! Z MONOPOLEM NA ŚMIECI , GROBY I ZMARŁYCH.
DOŚĆ NIEPEWNYCH INTERESÓW , PRZETARGÓW. ROBÓT Z UDZIAŁEM TEGO NIEODPOWIEDZIAL NEGO I NIEPROFESJONALN EGO WYKONAWCY. Mnie i zmarłego człowieka bardzo oszukał. Ja wybaczyłem, niebo pewnie też, ale widać eliminuje diabła z rynku dając miejsce uczciwym i porządnym ludziom. Mam nadzieję, że wkrótce w swoim domu pogrzebowym, wystawi on swoją firmę na ostatnie pożegnanie i zakopanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZUK (IP: 89.229.*.235) 2017-01-03 18:12
Pisz poprawnie nazwisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.182) 2017-01-03 19:28
Z U K.
NIE JESTEM Z WASZYM ZAKŁADEM NA TY.
A POPRAWNIE NAZWISKA PISZĘ SIĘ, OCZYWIŚCIE, ALE...
TYLKO LUDZI PO--PRAWNYCH.
Panie Z U K. LIBOWISSKI. CZY JAK MU TAM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zuk (IP: 89.229.*.235) 2017-01-03 20:06
Widzę jaki poziom reprezentujesz. Zmień nazwę Buntownik bez szkoły
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.182) 2017-01-04 15:43
ZUK
ZUK

LUBIEJICKI

WEŹTA Się za szukanie roboty, a nie polemizujeta,
kłócita się z klientami swoimi, czyli PANAMI waszymi.
KLIENT NASZ PAN, KLIENT MA ZAWSZE RACJE.
Zatem Z U K , do budy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan (IP: 89.229.*.235) 2017-01-03 15:15
Czy będzie lepiej? To się zobaczy.
Widać że są firmy zewnętrzne które są wstanie za dużo niższe pieniądze działać na rynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-01-05 08:31
Zapewne kosztem wynagrodzeń pracowników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# hAHA (IP: 89.229.*.34) 2017-01-03 13:09
hahahahah
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Pogoda

Dziś
-3°C
zachmurzenie małe
1036 hPa
Noc
temp. -9°C
prawie bezchmurnie
1039 hPa
Jutro
temp. -4°C
prawie bezchmurnie
1042 hPa

Sonda

Czy popierasz reformę szkolnictwa zaproponowaną przez PiS?

Tak - 29.8%
Nie - 67.9%
Nie mam zdania - 2.2%

Głosów ogółem: 312
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 5, 2017