We wszystkich gminach z terenu powiatu mrągowskiego rozstrzygnięte zostały przetargi na odbiór i transport odpadów. Spore zmiany zaszły w mieście i gminie Mrągowo, gdzie po raz pierwszy wygrała firma z Biskupca i to ona przez najbliższy rok będzie odbierała odpady od mieszkańców.

W poprzednich latach, w gminie Mrągowo śmieci odbierała firma ZUK Lubowidzki, która jako jedyna startowała w przetargu. Podobnie sprawy miały się w mieście Mrągowo, gdzie konsorcjum złożone z ZUK Lubowidzki i Remondisu startowało jako jedyne i pewnie wygrywało, dyktując tym samym cenę usługi.

Tym razem w przetargu w mieście Mrągowo i gminie Mrągowo wystartowała także spółka PPHU EKO Roman i Współwłaściciele z Biskupca, która w obu przypadkach zaproponowała najniższą cenę i wygrała oba przetargi. Od 1 stycznia to właśnie ta firma rozpoczęła odbiór śmieci od mieszkańców miasta i gminy. Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec w wydanym komunikacie informuje, że w pierwszym okresie mogą pojawić się drobne utrudnienia w wywozie odpadów. W przypadku jakichkolwiek zdarzeń, mieszkańcy proszeni są o niezwłoczne informowanie Urzędu Miejskiego w Mrągowie, nr telefonu 89 741 90 07.

W gminie Mikołajki przetarg rozstrzygnięty został już w październiku. Wygrała go spółka KOMA z Ełku, która zaoferowała niższą cenę niż Zakład Usług Komunalnych w Mikołajkach. Za wywóz odpadów w gminie Piecki oraz gminie Sorkwity od 1 stycznia odpowiada mrągowski oddział Remondisu.

Harmonogramy odbioru odpadów w Mrągowie - styczeń 2017 - kliknij.

pp

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# tomek (IP: 8.37.*.89) 2017-03-01 13:03
Nie odbierają śmieci już dwarazy nie byli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iwona (IP: 31.135.*.33) 2017-02-16 18:33
Czysta porażka. NIE ZABIERAJĄ WSZYSTKIEGO i co mam z tym zrobić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wioska barbarzyńska (IP: 83.24.*.242) 2017-01-26 16:20
nie wiem czy ja mam płacić za styczeń mieli odebrać 6 a odebrali 23 stycznia czyli miałem nie odebrane od 24 grudnia do 23 stycznia miesiąc...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec Biskupca (IP: 83.6.*.216) 2017-01-19 19:07
Ha Ha robili przekrety w Biskupcu teraz przeniesli sie do Mragowa Myslicie ze taniej bedzie jestescie w bledzie podwyzsza wam oplaty i to szybko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# bieg (IP: 37.47.*.210) 2017-01-20 19:27
kolego z Biskupca, chyba nie wiesz o czym piszesz.....umo wa ma obwarowania ważności do końca 2017 r, w tym koszty wywozu... nie siej zamętu i nie bebłaj żeś z Biskupca jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# os.Grunwaldzkie (IP: 89.229.*.30) 2017-01-11 23:34
Taniej .... Świetnie miasto powinno szukac oszczednosci. Nasi przyjezdzali i sprzatali a nowa lepsza tansza frima do dzis nie dotarla na os. Grunwaldzkie. Zaraz nie bedzie mozna przejsc chodnikiem mamy 11.01.17. porazka !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Małgorzata (IP: 37.248.*.223) 2017-01-10 16:38
Niestety nie dotarli a mieli dziś zabrać śmieci. Ciekawe kiedy dotrą jak psy i kruki wszystko porozwalają ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianka (IP: 89.229.*.167) 2017-01-07 14:41
Winno być Motto: Czysto-Sprawnie i Tanio!!!
A Firma Lubowidźki niestety nie miała nic z tych słów....
Dajmy szansę innym spółkom...może będzie sprawniej ? Mnie tez dzisiaj miło zaskoczył fakt, że na oś. Brzozowym dzisiaj raniutko wywieźli już śmieci.... Cichutko, sprawnie i czyściutko wokół posprzątali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obiektywne oko (IP: 109.241.*.31) 2017-01-06 19:21
Sąd w Warszawie "docenił" pracę p. Burmistrz i kazał wyrzucić tego taniego... z Biskupca..jak na razie miasto kosztuje to "tylko" 25 tys. zł kary..ciekawe dlaczego lotnicy z Biskupca jeszcze sa w Mragowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartek (IP: 31.135.*.83) 2017-01-06 00:18
Nic do nikogo nie mam, ale dziwi mnie fakt, że firmy lokalne kładą lachę na lokalny rynek i wchodzi ktoś z zewnątrz. Jako pravodawcy nie dbają o swoich pracodawców. Jedocześnie bardzo pozytywnie się zdziwiłem, jak dzisiaj około 9 rano firma z Biskupca ogarnęła mój pojemnik. Nigdy tak wcześnie nie był opróżniany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartek (IP: 31.135.*.83) 2017-01-06 00:20
Jako pracodawcy nie dbają o swoich pracowników (tak miało być).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xyz (IP: 89.229.*.77) 2017-01-05 09:30
Jak mieszkasz gdzies na uboczu to moze dluzej potrwac te odebranie smieci ... Ci co jezdzili i wiedzieli to nie bylo problemu z odbiorem smieci ..Ps bardzo przyjemni ludzie od pana Lubowidzkiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka (IP: 89.231.*.36) 2017-01-04 20:27
Mam nadzieję ,że nasze śmieci nie będą czekały miesiąc na zabranie!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka (IP: 89.231.*.36) 2017-01-05 18:38
Jednak spisali się na medal byli jak wczesniejsza firma -czyli rano:).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ona (IP: 178.37.*.51) 2017-01-04 09:53
to super:) w związku z tańszą ofertą mam nadzieję, że opłaty za wywóz w 2017r ulegną zmniejszeniu:) ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mrągowianin (IP: 89.229.*.84) 2017-01-04 07:45
LUDZIE!!! Co wy piszecie. Czy zdajecie sobie sprawe z tego ile osób z Mrągowa straci prace bo Lubowidzki i Remondis mają teraz mało wywozów. Czy zdajecie sobie sprawe że już kilkanaście osób wylądowało na kuroniu!!! Zamiast o swoich mieszkańców p.burmistrz dba o innych. A cen za wywóz śmieci wam NIEOBNIŻĄ bo dojazd z Biskupca do Mrągowa kosztuje. Kto zapłaci za dodatkowe paliwo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-01-04 08:14
Przepisy są takie a nie inne, że potrzebny jest przetarg na odbiór śmieci. Jako że każdy jest równy wobec prawa, przedsiębiorcy gwarantują zaplecze techniczne i osobowe to głównie decydującym czynnikiem jest cena. Mi też to się nie podoba ale nic z tym nie możemy zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 89.229.*.77) 2017-01-04 05:52
Tez ta firma bedzie zbierala
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanka gminy Mrą (IP: 89.231.*.47) 2017-01-03 23:30
A jak będzie z pod Mragowskimi miejscowościami jak Mlynowo, Muntowo,Tymniko wo? Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie.? Nie mogłam dodzwonić się pod podany numer telefonu może jutro się dodzwonie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 89.229.*.77) 2017-01-03 20:33
To troche bedzie syfu zanim ogarna wszystkie pojemniki gdzie stoja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kazik (IP: 46.215.*.113) 2017-01-03 20:20
Skoro oferta była niższa i wygrali to czemu miasto nie obniży opłat za śmieci ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robcio (IP: 83.24.*.74) 2017-01-03 18:27
za co za stado wrzuciło obok kosza te papiery?jest do tego miejsce trzeba poświęcić chwile ale nie chłopaki od lupy zrobią hahaha teraaz zobaczycie jak będzie .odmówią przyjęć i tyle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.182) 2017-01-03 17:06
JAK DZIAŁAŁA FIRMA LUBIWISKIEGO WIDAĆ NA ZDJĘCIU WYŻEJ.
STOP!!!!! Z MONOPOLEM NA ŚMIECI , GROBY I ZMARŁYCH.
DOŚĆ NIEPEWNYCH INTERESÓW , PRZETARGÓW. ROBÓT Z UDZIAŁEM TEGO NIEODPOWIEDZIAL NEGO I NIEPROFESJONALN EGO WYKONAWCY. Mnie i zmarłego człowieka bardzo oszukał. Ja wybaczyłem, niebo pewnie też, ale widać eliminuje diabła z rynku dając miejsce uczciwym i porządnym ludziom. Mam nadzieję, że wkrótce w swoim domu pogrzebowym, wystawi on swoją firmę na ostatnie pożegnanie i zakopanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZUK (IP: 89.229.*.235) 2017-01-03 18:12
Pisz poprawnie nazwisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.182) 2017-01-03 19:28
Z U K.
NIE JESTEM Z WASZYM ZAKŁADEM NA TY.
A POPRAWNIE NAZWISKA PISZĘ SIĘ, OCZYWIŚCIE, ALE...
TYLKO LUDZI PO--PRAWNYCH.
Panie Z U K. LIBOWISSKI. CZY JAK MU TAM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zuk (IP: 89.229.*.235) 2017-01-03 20:06
Widzę jaki poziom reprezentujesz. Zmień nazwę Buntownik bez szkoły
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.182) 2017-01-04 15:43
ZUK
ZUK

LUBIEJICKI

WEŹTA Się za szukanie roboty, a nie polemizujeta,
kłócita się z klientami swoimi, czyli PANAMI waszymi.
KLIENT NASZ PAN, KLIENT MA ZAWSZE RACJE.
Zatem Z U K , do budy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan (IP: 89.229.*.235) 2017-01-03 15:15
Czy będzie lepiej? To się zobaczy.
Widać że są firmy zewnętrzne które są wstanie za dużo niższe pieniądze działać na rynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-01-05 08:31
Zapewne kosztem wynagrodzeń pracowników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# hAHA (IP: 89.229.*.34) 2017-01-03 13:09
hahahahah
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds