Budextan Oficerska

W ostatnim tygodniu od 5 do 11 grudnia, straż pożarna na terenie powiatu zanotowała 9 zdarzeń, w tym 2 pożary, 7 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe, w likwidacji których brało udział 18 zastępów straży pożarnej w obsadzie 69 strażaków. Ponadto strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do działań poza teren powiatu.

5 grudnia – Gwiazdowo - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego – ze względu na duże nagromadzenie się sadzy i intensywne spalanie strażacy ugasili pożar przy pomocy proszku gaśniczego z gaśnicy. Działania polegające na ugaszeniu pożaru, sprawdzeniu pomieszczeń i strychu przy pomocy kamery termowizyjnej prowadzone były przez 3 zastępy straży w tym podnośnik hydrauliczny przez ponad 2 godziny.
Grabówka – strażacy zostali powiadomieni, że cielak wszedł na wyspę i nie może wrócić ze względu na załamany lód. Na miejsce została zadysponowana jednostka z OSP jednak przed jej przyjazdem właściciel sam uwolnił zwierzę korzystając z łódki.
Ruska Wieś – dowóz wody do gospodarstwa rolnego.

6 grudnia – Mrągowo – pożar śmieci w śmietniku kontenerowym – przyczyną pożaru było prawdopodobnie wsypanie gorącego popiołu do kontenera.

7 grudnia – Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu obiektu.
Piecki – droga krajowa 59 – samochód osobowy uderzył w drzewo, kierujący pojazdem został przewieziony na obserwację do szpitala. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia, zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz uprzątnięcia jezdni z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdu w celu udrożnienia jezdni.
Szymanowo – wypompowanie wody z zalanej na skutek roztopów piwnicy w budynku mieszkalnym.

8 grudnia – zastępy JRG Mrągowo i OSP Użranki brały udział w likwidacji skutków wypadku drogowego na drodze nr 59 w okolicach miejscowości Wejdyki, powiat giżycki.

9 grudnia – Grabowo – samochód osobowy uderzył w drzewo, w wyniku czego doszło do jego złamania. Osobie kierującej pojazdem nic się nie stało. Strażacy oświetlili miejsce zdarzenia i usunęli połamane drzewo z jezdni.
Wólka – powiat piski – strażacy z OSP Krutyń brali udział w gaszeniu pożaru dach budynku mieszkalnego.

10 grudnia – Mrągowo – sprawdzenie mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla, nie stwierdzono obecności czadu w mieszkaniu.  W tym dniu straż interweniowała również drugi raz po włączeniu się czujnika tlenku węgla w innym mieszkaniu. Strażacy sprawdzili pomieszczenie przy pomocy miernika,  stwierdzono niewielką obecność tlenku węgla. Po rozmowie z właścicielką ustalono, że doszło do niewielkiego zadymienie podczas dokładania do pieca na co zareagował czujnik. Przewietrzono mieszkania, po którym odczyty wróciły do normy.

11 grudnia – Mrągowo – zderzenie dwóch samochodów osobowych, strażacy udzielili pierwszej pomocy jednemu z poszkodowanych, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli jezdnię z połamanych elementów pojazdów.

Oprac. mł. bryg. Jarosław Jakubik

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij