"Szukając zielonej planety" to ekologiczny spektakl teatralny, który uczy przez zabawę. To wesoła lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami, scenografią, a także dużą dawką humoru. Przedstawienie zorganizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym odbędzie się w najbliższą środę w Centrum Kultury i Turystyki.

Widowisko w reżyserii Aleksandy Kowalczyk ma charakter bajki o tematyce ekologicznej, poruszającej problematykę segregacji odpadów, a także przyczyny powstawania niskiej emisji, jej wpływu na środowisko i ludzi oraz sposobyjej ograniczenia.Zawiera ono treści edukacyjne, mające na celu rozwijanie w dzieciach świadomości troszczenia się o przyrodę, kształtuje umiejętności dbania o środowisko, a także uwrażliwia na jego problemy. A to wszystko przedstawione w bardzo przystępny i zabawny sposób.

Podczas przedstawienia dwójka robotów i dżdżownica zabierze mrągowskie dzieci w podróż do czasów, kiedy Ziemia jest już doszczętnie zniszczona przez nieoodpowiedzialne zachowanie ludzi. Bohaterska ekipa zaczyna poszukiwanie planety gotowej do zamieszkania. Czy uda im podjąć wyzwanie, gdzie trafią i jak potoczą się ich losy? Tego mali widzowie dowiedzą się 14 grudnia o godzinie 10:00 w CKiT w Mrągowie. Miejmy nadzieje, że ta historia poruszy serca najmłodszych i zmotywuje je do podejmowania działań ekologicznych w swoich domach.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij