Około 400 milionów złotych kosztować będzie nowa inwestycja spółdzielni Mlekpol w Mrągowie. Za taką kwotę, w ciągu 3 lat zostanie wybudowana najnowocześniejsza proszkownia w Polsce, która poszerzy wydajność całego zakładu do 3 mln litrów mleka dziennie! To absolutnie największa inwestycja w historii naszego miasta! Relację z wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję możecie obejrzeć w ramach Magazynu Mrągowskiego.

* Materiał filmowy finansowany przez Urząd Miejski w Mrągowie.
* Jakość HD: 720p, 1080p

Prace budowlane, związane z jedną z największych inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL, już ruszyły. W sąsiedztwie ZPM Mrągowo, gdzie produkowane są m.in doceniane przez konsumentów Maślanka Mrągowska i napoje fermentowane Milko, powstanie nowoczesna fabryka proszków mlecznych. Produkowane będą tu,  m.in. białka serwatkowe o dużej czystości i produkty z linii baby food.

We wtorek 6 grudnia miało miejsce uroczyste podpisanie Aktu Erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej proszkowni. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością m.in. Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko – Mazurski i Gustaw Marek Brzezin – Marszałek województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Wykonawcą części budowlanej inwestycji jest firma Budimex SA. Technologie zapewni GEA Polska. Planowane uruchomienie  Zakładu Produkcji Sproszkowanych Produktów Mleczarskich w Mrągowie to lata 2018/19.

/mat.pras/pp/

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę proszkowni w ZPM Mlekpol

Słowa kluczowe:
Mrągowo mlekpol inwestycja video galeria 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Magda 2016-12-11 06:09
Nie lubi mleka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# idol 2016-12-08 23:04
Pan BORAWSKI I OLSZEWSKI NIE DŁUGO Z WARMI I MAZUR ZROBIĄ PODLASIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# pracownik 2016-12-08 22:57
Panie Prezesie Czy panu się rodzina powiększyła? Zaś pracę dostaną poplecznicy gdzie synów i córki wysyłali na studia płacąc mlekiem i świniami .Póżniej takie sieroty zostają kierownikami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij