Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski z Białegostoku wyśpiewali sobie Grand Prix tegorocznych Impresji Artystycznych Śpiewające Obrazy. Pomimo odwołania niedzielnego koncertu galowego organizatorzy mają nadzieję, że tegorocznych laureatów usłyszymy jeszcze w Mrągowie.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu Jury w składzie: Joanna Kondrat, Jarosław Wasik, Radosław Skubaja i Lech Gołębicki, przyznało następujące miejsca oraz nagrody:

Grand Prix oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł otrzymali:

Izaela Szafrańska i Paweł Sokołowski z Białegostoku

Ona - dziewczyna z głosem, On – chłopak z gitarą. Duet powstał w Białymstoku 2 lata temu. Izabela Szafrańska pochodzi z Lipnicy Wielkiej- wsi położonej na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim, jest studentką trzeciego roku Kulturoznawstwa studiów międzywydziałowych Uniwersytetu w Białymstoku. Część życia spędziła w Stanach Zjednoczonych poszukując inspiracji muzycznych. Paweł Sokołowski to rodowity białostoczanin. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Paweł jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem utworów, producentem muzycznym. Izabela i Paweł na co dzień są członkami zespołu El Saffron, który tworzy własne europejskie aranżacje do pieśni Żydów sefardyjskich. NajwiększymI osiągnięciami duetu są min.: Grand Prix „Złote Talenty w Złotej Pradze”- Praga 2015, I nagroda - III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy- Hajnówka 2016,I nagroda - 51. Studencki Festiwal Piosenki - Kraków 2015,I nagroda - 20. OFPA - Rybnik 2016,I nagroda - II Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka - Południca 2016,Nagroda dla najlepszego wykonawcy oraz Hebanowy szczebel do kariery - XXXVII Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów  Piosenki "SMAK" im. Jonasza Kofty - Myślibórz 2016

II Nagroda w wysokości 1 500 zł trafiła do rąk zespołu:

St. James Hotel z Katowic

Alternatywny zespół ze Śląska. Początki istnienia grupy sięgają roku 2009 kiedy to nagrali pierwszą EP i dali się poznać m.in. słuchaczom radiowej Trójki i RMF-u. Jeszcze w tym samym roku, na zaproszenie Instytutu Sztuki, wystąpili w konkursie głównym 45 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W pierwszych miesiącach rozwoju St.James Hotel był obecny na wielu przeglądach i festiwalach. Największe sukcesy zespołu w tym okresie to udział w koncercie półfinałowym do Przystanku Woodstock (z ponad 700 zgłoszeń wyłoniono 28 zespołów), trzecie miejsce na Festiwalu Muzycznym Ku Przestrodze im. Ryśka Riedla i zwycięstwo na festiwalu Generacja, które dało grupie przepustkę na OFF Festival 2010. Świeże brzmienia zespołu inspirowanego twórczością 16 Horsepower, Woven Hand, Black Rebel Motorcycle Club oraz nurtem alt-country pozwoliły grupie znaleźć się zarówno na wspomnianym OFF Festivalu jak i jubileuszowej 30. Rawie Blues i Olsztyńskich Nocach Bluesowych.

III Nagroda - 1 000 zł powędrowała do

Karolina Grzywińska z Pasymia (akomp. Tomasz Banul)

Młoda wokalista, stawia pierwsze kroki w piosence autorskiej. Ukończyła Państwową Szkoła Muzyczną I-go stopnia w Szczytnie w klasie fortepianu. Występuje z akompaniatorem Tomaszem Banul- absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.  Laureatka m.in.  Grand Prix Talent Roku 2016 w Pasłęku, w br. zwyciężyła także w Festiwalu w Janowcu Kościelnym. Na Impresjach zaprezentowała swój pierwszy, własny utwór pt. „Złote miasto”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów artystycznych!

Pomimo odwołania niedzielnego koncertu galowego z powodu choroby KORTEZA organizatorzy mają nadzieję, że laureatów tegorocznych Impresji usłyszymy jeszcze w Mrągowie!


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij