Wyjątkowo zapowiadają się tegoroczne Impresje Artystyczne Śpiewające Obrazy. Przez dwa dni (26-27 listopada) w Centrum Kultury i Turystyki odbędą się muzyczne wydarzenia w tym: Ogólnopolski Konkurs Piosenki, warsztaty muzyczne, widowisko laserowe, a także koncert główny z udziałem laureatów konkursu oraz Mashy Qrella oraz Kortez Trio. O tym co będzie się działo podczas Impresji opowiada Justyna Połomska z CKiT.

W tegorocznym konkursie wezmą udział: St. James Hotel, Mery Spolsky, Teatr Piosenki Młyn, Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski, Zuza Wiśniewska, Les Bigos, Przemek Maruchacz, Mr Spark, Karolina Grzywińska oraz duet Graczyk-Kamieniecka.

Program Impresji 2016

26 listopada

13.00 - Warsztaty Uwolnij Muzykę - Soltan Art. Group

16.00 - Ogólnopolski Konkurs Piosenki, wstęp wolny!

20.00 - Widowisko - muzyka, lasery, taniec/Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, Teatr Śwtła/ Michał Sołtan - koncert, wstęp wolny!

27 listopada

18.00  - Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki, gość specjalny Masha Qrella oraz Kortez Trio

Bilety: 65 zł - do nabycia w recepcji CKiT (ul. Warszawska 26), tel. 89 743 34 66, 89 743 34 73 oraz przez ekobilet

Warsztaty  Uwolnij muzykę z Soltan Art. Group

Jesli grasz, śpiewasz, komponujesz - obecność obowiązkowa. W programie warsztatów m.in. Na czym polega Loop Station? Jak wykorzystać i nagrać naraz wiele instrumentów by skomponować utwór? Sposoby na proces twórczy i wiele innych, muzycznych ciekawostek. Uczestnicy mogą przynieść na warsztat własne instrumenty. Zajęcia poprowadzi Michał Sołtan - multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. By wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wysłać go mailem na adres: j.polomska@ckit.mragowo.pl lub dostarczyć do CKiT/dział organizacji imprez. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 listopada.

Ogólnopolski Konkurs Piosenki

Stawiamy na ludzi twórczych, z pasją, którzy chcieliby podzielić się swoją muzyką, a także tchnąć nowego ducha w piosenki Marka Grechuty. To przestrzeń dla solistów i zespołów, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego, którzy prezentują dwie piosenki w języku polskim: jedną autorską (muzyka i/lub tekst), drugą - z repertuaru Marka Grechuty we własnej interpretacji i aranżacji. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 listopada. Regulamin i karta zgłoszenia na stronie www.ckit.mragowo.pl. - kliknij tutaj!

Widowisko - muzyka, lasery, taniec / koncert Michała Sołtana

W ramach Impresji, w oczekiwaniu na werdykt Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki, zapraszamy na niezwykłe widowisko, do krainy malowanej światłem, dźwiękiem i ruchem. Wystąpią: Mrągowska Scena Tańca Współczesnego i Teatr Światła. Wieczór wypełni muzyka Michała Sołtana.
Niektórzy nazywają go „Człowiek Orkiestra”, „Polski Ed Sheeran” czy „Polski Jarle Bernhoft”. To uznani światowi twórcy, którzy kultywują ideę „One Man Band”. Sołtan odnajduje się znakomicie w tym zestawieniu, bo tworzy jak oni - po swojemu, przy użyciu loop station. Przy pomocy wielu instrumentów takich jak wokal, gitary, ukulele w tym U-Bass, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia samodzielnie tworzy akompaniament pod swoje teksty. Wydał dwie płyty z jazzowym zespołem Imagination Quartet, które cieszą się dużym uznaniem. Z projektem koncertował w Chinach, Danii, Niemczech, Polsce. W marcu tego roku wydał autorski singiel „Pan Sowa”.

Finałowy Koncert - Kortez

W ramach finałowego wydarzenia wręczone zostaną nagrody Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki oraz będzie miał miejsce koncert Korteza - laureata tegorocznych Fryderyków, jednego z największych wschodzących talentów na naszym rynku muzycznym. Towarzyszyć mu będzie gość specjalny Masha Qrella piosenkarka tworząca muzyczną awangardę Berlina (warto dodać, że jej piosenka Destination Vertical trafiła na ścieżkę dźwiękową popularnego serialu Chirurdzy).

Źródło: CKiT w Mrągowie


Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij