Czy w warunkach domowych można upiec chleb? Jakiej mąki do tego użyć? Czy zamiast mleka można dodać wody? Tego wszystkiego można było dowiedzieć się podczas warsztatów wypieku chleba. Grupa seniorek pojawiła się właśnie dziś w niewielkiej mazurskiej posiadłości w Marcinkowie, aby wspólnie upiec zrobiony przez siebie chleb. Jak im poszło? Zobaczcie sami w naszej fotorelacji.

Zaczyn, cukier, mleko, mąka żytnia i pszenna, do tego ciepła woda. Całkiem proste, prawda? Ale czy w rzeczywistości uda Wam się zrobić wykonany w domowych warunkach własny chleb? Grupa seniorek z Mrągowa przekonała się na własnej skórze, że wcale to nie jest takie trudne. Dla jednych była to podróż do przeszłości kiedy to zapach codziennie upieczonego chleba unosił się w kuchennych zakamarkach domu, a dla innych była to nauka. Uczestniczki warsztatów podczas kiedy piekł się chleb, miały okazję porozmawiać i powspominać dawne zwyczaje jakie panowały w ich domach, a o których współcześnie zapominamy. Na zakończenie każda z uczestniczek zabrała ze sobą upieczony chleb.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Mrągowscy Seniorzy w Akcji” realizowanego przez Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, Młodzieżowe Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych oraz Urząd Miasta w Mrągowie. W połowie października seniorzy wzięli udział w dwóch przedsięwzięciach - warsztaty z haftu krzyżykowego oraz decupage’u.

Zdjęcia: Paulina Duszak-Jabłonowska

Warsztaty wypieku chleba


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij