Zwycięstwem Teatru Światło i Cień z Olsztyna zakończył się 20. jubileuszowy Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal. Olsztyńska grupa wygrywała już wielokrotnie w Mrągowie, w tym roku ponownie zaprezentowała najlepszy spektakl.

Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal przyciągnął do CKiT grupy teatralne z naszego województwa. Wśród nich dobrze znane grupy z Węgorzewa czy Olsztyna, które  w Mrągowie goszczą już od lat.

Po obejrzeniu wszystkich spektakli jury przyznało nagrody. Pierwsze miejsce i statuetkę PTAKK 2016 zdobyli wychowankowie Teatru Światła i Cień działającego przy Gimnazjum nr 13 w Olsztynie. To grupa, która od lat święci sukcesy nie tylko na deskach mrągowskiego CKiT, ale także w wielu przeglądach w Polsce. Słowa uznania tym większe, że grupa niemal co roku zmienia swój skład, bo tworzą ją uczniowie olsztyńskiego gimnazjum, którzy jak wiadomo naukę kontynuują przez 3 lata.

Drugą nagrodę przeglądu zdobyła grupa Katharsis z Olecka za spektakl „Przystanek Hypnos”. Jury przyznało dwie nagrody trzecie, dla węgorzewskiego Teatru W kieszeni oraz Grupy Ptyś ze Szczytna.

W jury tegorocznego przeglądu zasiedli:

  • Marcin Kiszluk – przewodniczący jury, aktor  Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, prowadzi zajęcia Gońca Teatralnego z młodzieżą, wykłada w Studium Aktorskim przy Teatrze Jaracza, prowadzi także grupę teatralną dla osób dorosłych „Bez spinki”;
  • Marta Andrzejczyk– pieśniarka i aktorka Białego Teatru w Olsztynie, współpracowała również z  Teatrem Kreatury w Gorzowie Wlkp., nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa, koordynatorka m.in. Olsztyńskich Spotkań Teatru  Jednego Aktora Solo;
  • Marta Szymborska– Kierownik Działu Organizacji Imprez Centrum Kultury i Turystyki, instruktor tańca i teatru, od lat prowadzi Mrągowską Scenę Tańca Współczesnego, realizuje projekty łączące teatr i taniec;

Celem Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal jest uczczenie pamięci tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja – Kasi Kowal; propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom teatralnym i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń.
Konkurs skierowany jest do dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z woj. warmińsko - mazurskiego.

Wkrótce szersze info, a ponizej zdjęcia ze spektakli oraz z zakończenia przeglądu.

Fot. Piotr Piercewicz, Paulina Duszak-Jabłonowska

20. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij