Layout, podwał, deadline czy bardziej znane - edytor tekstu, artykuł, wywiad. Te oraz wiele innych słów używanych w dziennikarskiej nomenklaturze poznawała dzisiaj mrągowska młodzież. W sali Orbita mrągowskiego CKiT odbyły się niecodzienne warsztaty dziennikarsko - literackie.

Grupa 19 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie pojawiła się w CKiT w Mrągowie, aby doskonalić swoją wiedzę z zakresu dziennikarstwa. Prelegentem, który wprowadził mrągowską młodzież w tajniki dziennikarskiego świata była Katarzyna Enerlich. Uczniowie, dowiedzieli się między innymi jak zbudowana jest informacja dziennikarska, czym różni się wywiad od rozmowy i jak go prawidłowo przeprowadzić, czy w jaki sposób napisać reportaż.

- Można pisać ciekawie o rzeczach zwykłych. Ja zdecydowałam się pisać bardzo szybko i udało mi się to skonfrontować już w wieku 12 lat. Zadebiutowałam artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk” na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. To, że jestem dzisiaj pisarką jest wynikiem mojej wieloletniej pracy jako dziennikarz - mówiła podczas warsztatów Katarzyna Enerlich. - Młodzieży, która pojawiła się na tych warsztatach chciałabym pokazać, że niezależnie od tego, co będą robić w życiu, powinni być uparci i odważni w dążeniu do swojego celu, bo to oni są twórcami swojego życia.

Warsztaty dziennikarsko - literackie zorganizowała po raz pierwszy Biblioteka Miejska w Mrągowie. Spotkanie z młodzieżą odbyło się dzisiaj w sali Orbita mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki.

Warsztaty z Katarzyną Enerlich


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij