„Słowowiercy” tym właśnie neologizmem można określić uczniów, którzy wystartowali w konkursie ogłoszonym przez I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie. Dziś w auli szkolnej w ramach Dni Kultury Języka Polskiego została otwarta wystawa pokonkursowa pt. „Szukamy zapomnianych słów”.

Okazało się, że pomysłowość i wyobraźnia uczniów nie mają granic i że język ojczysty nie jest im obojętny, a może być również inspiracją do zabawy. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w auli szkolnej z okazji Dni Kultury Języka Polskiego.

- Warto pracować nad językiem polskim - powiedziała na spotkaniu z młodzieżą Małgorzata Zielińska, wicedyrektor szkoły. - To od znajomości tego języka w dużej mierze będzie zależało jak potoczy się Wasza przyszłość. Nie chodzi tu tylko o umiejętność przekazywania komunikatów, ale chodzi przede wszystkim o kulturę języka czyli umiejętność dostosowania stylistyki do każdej sytuacji.

Dzisiejsze spotkanie, które odbyło się w auli szkolnej było również okazją do otwarcia wystawy 47 prac zgłoszonych do konkursu pt. „Szukamy zapomnianych słów” w ramach projektu (Nie)zapomniane słowa organizowanego przez Fundację Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę. Laureatów konkursu poznaliśmy podczas gali podsumowującej trzydniowe spotkanie z ojczystym. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się również warsztaty i prelekcje zaproszonych gości - kliknij tutaj!

Zebrani uczniowie mieli szansę obejrzeć podczas spotkania film, który otrzymał pierwszą nagrodę w tym właśnie konkursie. Była to praca zbiorowa autorstwa Wiktorii Laskowskiej (2a), Marcela Nędzaka (1c), Leny Borys (1a), Mateusza Dudka (2b), Bartłomieja Dołżyckiego (2a), Błażeja Modrzeskiego (1a), a także Jana Miklusza (2c). Drugie miejsce przypadło Jakubowi Kiślukowi z 2c, a trzecie trafiło do Pauliny Radomskiej z klasy 1a. Zostało przyznanych 11 wyróżnień. Na zakończenie całego projektu zapraszamy jeszcze dziś do auli I Liceum Ogólnokształcącego o godzinie 17:00 gdzie odbędzie się spotkanie z uczestnikami przedsięwzięcia (Nie)zapomniane słowa.

Szukali zapomnianych słów w I LO


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij