Wychowankowie UKS Fight Club Mrągowo wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, które zorganizowano we współpracy z Państwową Strażą Pożarną reprezentowaną przez mł. kpt. Kamila Golona oraz mł. asp. Marcina Kordka. Było to już kolejne spotkanie w UKS FCM, podczas którego uczestnicy mieli okazję sprawdzić i utrwalić wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy.

Strażacy przedstawili najważniejsze zagadnienia dotyczące głównego tematu oraz opowiedzieli o zagrożeniach związanych z dymem. Pokazali i wytłumaczyli zasady pierwszej pomocy, m.in. opatrywanie ran oraz omówili przykładowe sytuacje, w których dochodzi do zagrożenia życia lub zdrowia życia.

Uczestnicy mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji. Na fantomie prostym ćwiczyli dorośli, natomiast najmłodsi bardzo zaangażowali się w ćwiczenia na fantomie podłączonym do komputera, który wskazywał dokładnie uciśnięcia oraz wdechy. Strażacy uświadomili zebranym, że 80% sytuacji, w których możemy pomóc drugiej osobie zdarza się w gronie najbliższych. Bądźmy czujni i nie bójmy się pomagać!

/zn/

Fot. UKS Fight Club Mrągowo

Szkolenie w UKS Fight Club Mrągowo

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij