Grupy teatralne, taneczne, plastyczne i muzyczne czekają na nowych uczestników, którzy chcą rozwijać swój talent pod okiem doświadczonych instruktorów. Od września i października ruszają zajęcia skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Teatr, Breaking Mrągowo, Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, pracownia plastyczna, malarstwa i witrażu, rękodzieło artystyczne, studio wokalne SUKCES to tylko niektóre z propozycji zajęć poza szkolnych, które ma do zaproponowania CKiT w Mrągowie. Sami sprawdźcie co placówka przygotowała specjalnie dla Was!

Grupa teatralna INSANIA

Zapraszamy młodzież gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych na spotkania Teatru. Grupa powstała w 2013 r. w Pieckach a jej założycielem jest instruktor teatralny Paweł Kisiel. Od września zajęcia będą się odbywały w CKiT. Grupa skupia młodych pasjonatów teatru, którzy pod opieką reżysera realizują spektakle wg autorskich scenariuszy a także na podstawie literatury. Sposób tworzenia w dużej mierze uwarunkowany jest tematyką młodzieżową. Scenariusze często powstają na podstawie osobistych przeżyć i tekstów młodzieży, a ich wspólne tworzenie daje efekty w postaci bardziej zaangażowanej gry aktorskiej. W swoim dorobku grupa ma kilkanaście inscenizacji i przedstawień autorskich, m.in.: „Insania”, „Historia z Mazur wyjęta”, „Jasełka 2014”, „Historia z Łapą w tle”, „Historia głębokiej treści”, „Zagubieni w czasie”, „Mazurskie chrzciny – historia nosząca nasze imiona”, „Królewna śnieżka, czyli ambaras nie z tej Ziemi” (wyróżnienie podczas przeglądu teatrów „Płośnickie Lato Teatralne”), „Tak przeżywam to”, „Dotknięci słowem” oraz multimedialne widowisko słowno-muzyczno-tanecznego pt. „Inferno Amore”. Młodzież z Insanii nagrała także teledysk do utworu „Moja fujara” zespołu „Łydka Grubasa” oraz wystąpiła w filmach lokalnych twórców jak „Pokolenie” i „List do Ciebie” Lidii Moroz, „Czas krwi” Jana Miklusza w reżyserii Pawła Kisiela. Osoby, które chcą rozwijać talent aktorski, zapraszamy na zajęcia w każdą sobotę od 17 września o godz. 10.00 w sali widowiskowej.

Teatr ŚWIATŁA

Propozycja dla fascynatów sztuki niekonwencjonalnej. Zajęcia pod kierunkiem Justyny Zapały oparte są na nauce szeroko rozumianych technik fireshow i ćwiczeniach rytmiczno – muzycznych, które w przyszłości wykorzystywane będą do tworzenia widowisk. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 11 października (wtorek) o godz. 16.00 w sali widowiskowej.

Breakdance / Breacking Mrągowo

Wszystkich, którzy kochają ten rodzaj tańca będący nieodłącznym elementem kultury hip-hopu zapraszamy na zajęcia od października we wtorki i czwartki o godz. 16.00. Do nauki tego rodzaju tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych zachęcamy w dużej mierze chłopców. Zostań b-boyem lub b-girl, czekamy na Ciebie! Zajęcia prowadzi instruktor breakdance - Robert Grynis.

Mrągowska Scena Tańca Współczesnego

Zapraszamy dzieci i młodzież od 7 lat na zajęcia grupy, której opiekunem i choreografem jest Marta Szymborska. Uczymy się technik tańca (klasycznego i współczesnego), dajemy upust kreatywności tworząc własne choreografie. Rozwijamy się teatralnie i muzycznie. Powstałe prace prezentujemy publiczności. O naszych osiągnięciach można przeczytać na stronie internetowej CKiT oraz na facebooku. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w sali baletowej: godz. 15.00 grupa młodsza (7-12 lat), godz. 16.00 grupa starsza (powyżej 12 lat). Startujemy 19 września!

Zajęcia plastyczne

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, podczas których mogą rozwijać swoje plastyczne pasje a różnorodność propozycji pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Celem zajęć jest rozwijanie własnej kreatywności i poznanie nieograniczonych możliwości twórczych, czego efektem są pomysłowe, zaskakujące prace. Zajęcia pod kierunkiem Doroty Kruszewskiej, odbywają się od października w czwartki w godz. 16.00 - 18.00 w sali plastycznej.

Pracownia MALARSTWA

Młodzieży powyżej 15-lat oraz osobom dorosłym proponujemy udział w warsztatach malarskich pod kierunkiem Doroty Kruszewskiej, podczas których uczestnicy odkryją tajniki pracy z akwarelą, suchą pastelą, akrylem oraz malarstwem olejnym. Odpłatność za zajęcia wynosi 50 zł miesięcznie i jest przeznaczona jest na zakup materiałów. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 17.00 - 20.00 w pracowni plastycznej, spotkanie organizacyjne - 3 października o godz. 17.00.

Pracownia WITRAŻU

Osobom dorosłym oraz młodzieży powyżej 15-tgo roku życia polecamy warsztaty WITRAŻU, podczas których zapoznają się z różnymi technikami wykonywania witrażu (metoda Tiffany'ego, witraż tradycyjny, kolaż, witraż trawiony, en grisaille), nauczą się korzystać z gotowych szablonów oraz projektować własne wzory, będą mieli możliwość stworzyć dzieła będące nie tylko niezwykłą ozdobą każdego wnętrza ale pełniące również funkcje przedmiotów codziennego użytku: dekoracje okien, świeczniki, lampiony, biżuterię, serwetniki i wiele innych. Odpłatność za zajęcia wynosi 60 zł i jest przeznaczona na zakup materiałów. Zajęcia w środy w godz. 17.00 - 21.00 w pracowni plastycznej prowadzi Dorota Kruszewska, spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października o godz. 17.00.

Rękodzieło artystyczne – decoupage, sutasz, filcowanie, ceramika

Zajęcia, podczas których pod kierunkiem Alicji Naworskiej-Kotelon można nauczyć się różnych technik rękodzielniczych: decoupage - zdobienie przedmiotów, polegające na przyklejaniu wzorów na powierzchnie z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych; sutasz – rodzaj haftu ręcznego ze specjalnych pasków z wiskozy zwanych sutaszami, z których można tworzyć niepowtarzalną biżuterię i ozdoby; filcowanie - tworzenie wielobarwnych wyrobów (broszek, wisiorów, ozdób) za pomocą łączenie włókien wełny; ceramika - tworzenie przedmiotów użytkowych oraz form ozdobnych z gliny. Zajęcia odbywają się od października w każdy wtorek o godz. 17.00 w sali plastycznej (3 godziny). Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 września o godz. 17.00.

Studio wokalne SUKCES

Śpiewające dzieci i młodzież w wieku 7 -19 lat  zapraszamy na zajęcia Studia Wokalnego SUKCES, które specjalizuje się w nauce śpiewu zespołowego i solowego.   Założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu jest Agata Dowhań, doświadczona wokalistka legendarnego zespołu Alibabki.   Studio prowadzi systematyczną edukację wokalną,  w czasie roku szkolnego, przez stałą 2 osobową kadrę ( Agata Dowhań - wokalistka i Mariusz Garnowski – muzyk, kompozytor, aranżer), oraz  w czasie wakacji,  warsztaty letnie  o profilu teatralnym i  tanecznym,  z rozszerzoną kadrą instruktorską. Studio przygotowuje młodzież i dzieci do uczestnictwa w konkursach i festiwalach wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, a także do koncertów scenicznych w kraju i zagranicą. Występy zespołu to niezapomniane widowiska wokalno-taneczne złożone   z pieśni ludowych we współczesnych aranżacjach  i autorskich kompozycji inspirowanych folklorem.  Zespół może się poszczycić licznymi nagrodami zdobytymi na ogólnopolskich festiwalach ( Konin, Bydgoszcz, Pabianice, Białystok) oraz występami w programach telewizyjnych. Studio wydało 3 płyty z autorskim materiałem muzycznym w wykonaniu swoich podopiecznych: „Buki moje”, „Jadą goście” i „Kolędujmy wraz” oraz 4 teledyski.  Więcej informacji na facebooku (fanpage -stowarzyszenie/ sukces)

Zajęcia odbywają się w CKiT (sala teatralna), w czwartki w godz. 17.00 – 19.00 i soboty w godz. 11.00 – 13.00.

Zajęcia wokalne w roku szkolnym są nieodpłatne. Zapraszamy serdecznie chętnych do nauki śpiewu i przygody na scenie! Najważniejszym warunkiem przyjęcia do Studia jest posiadanie dobrego słuchu muzycznego. W powyższych terminach przed Wami nasze drzwi stoją otworem!  Kontakt -  Agata Dowhań  Tel. 516 065 345.

Orkiestra Dęta MRONGOVIA

Orkiestra działa od kilku lat przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regieca. Występy Orkiestry, w skład której wchodzą dzieci, młodzież i dorośli,  uświetniają większość miejskich uroczystości. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.

Pracownia MUZYCZNA

Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją muzyczną pasję.  Zapraszamy zespoły z Mrągowa i okolic. Sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. Zapisy przyjmuje opiekun pracowni - Justyna Zapała na spotkaniu organizacyjnym - 15 września (czwartek) o godz. 16.00 w sali muzycznej.

Chór KAMERTON

Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób dojrzałych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe i wiele innych. Na zajęcia, prowadzone przez Justynę Zapałę zapraszamy od 19 października, w poniedziałki i środy o godz. 14.00.

Zapisy przyjmowane są przez opiekunów poszczególnych zajęć. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Centrum, pod numerami telefonów 89 743 34 53, 89 743 34 65.

Proponujemy także różnorodne zajęcia wzmacniające ciało...

Aerobik - zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa, wzmacniające kondycję fizyczną, pomagające schudnąć i równocześnie poprawiające samopoczucie. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Sędłak, instruktorka fitness i fizjoterapeutka. Zajęcia odbywają się od września w sali baletowej w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę bólów kręgosłupa, wzmacniające gorset mięśniowy odpowiedzialny za prawidłową postawę, w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za zajęcia wynosi 70 zł miesięcznie.

Zumba fitness - trening polegający na połączeniu aerobiku i elementów tańca takich jak: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, hip-hop, samba, soca, mambo, rock'n roll oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Zumba to skuteczny, innowacyjny i wprawiający w dobry nastrój trening, przeznaczony dla każdego. Pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, poprawić kondycję i schudnąć. Zajęcia prowadzi Małgorzata Duszak - licencjonowany instruktor, we wtorki i piątki (od 13 września) o godz. 18.00 w sali baletowej, czas trwania 50 min. Oplata 60 zł miesięcznie, lub za pojedyncze zajęcia - 9 zł.

Pilates - Zapraszamy na nową formę treningu jaką jest Pilates, we wtorki i piątki (od 13 września) o godz. 19.00 w sali baletowej. Ćwiczenia pilates to skuteczny trening całego ciała, który nie obciąża struktur kostno-stawowych. Odłamem Metody Pilates jest Pilates Core, który cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością wśród celebrytów i gwiazd w USA. Ćwiczenia zastosowane w Pilates Core pozwalają na przywrócenie prawidłowych wzorców pracy mięśni oraz zwiększenie koordynacji ruchowo-mięśniowej całego ciała. To więcej niż chwilowe trendy w świecie fitness. Zdrowy kręgosłup, płaski brzuch, smukłe uda -  kto by tego nie chciał ? Pilates to bezpieczny system ćwiczeń, który pomoże Ci wyglądać i czuć się najlepiej jak to możliwe, uzyskać mocne, sprężyste i elastyczne mięśnie. Bardziej konwencjonalne ćwiczenia są ograniczone tylko do spalania tkanki tłuszczowej, w efekcie budujemy krótkie i słabe mięśnie, które są narażone na wszelkie uszkodzenia. Pilates działa w inny, lepszy sposób – poprzez zwiększenie mobilności i elastyczności mięśni. Ciało ze zbilansowaną siłą i giętkością jest mniej narażone na kontuzje. Twoje ciało i mięśnie odzyskują równowagę. czego efektem jest zdrowe i piękne ciało. Zajęcia prowadzi Małgorzata Duszak - Instruktor Pilates, Trener Personalny Core. Zajęcia trwają 1,5 godz., oplata miesięczna 80 zł lub 12 zł za jedno wejście.

Źródło CKiT Mrągowo


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij