Ponad tydzień trwały warsztaty fotograficzne dla młodzieży zorganizowane przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie. Pod okiem profesjonalistów uczyli się podstaw obsługi aparatu oraz fotografii studyjnej i plenerowej. Sami zobaczcie efekty ich pracy.

Od 17 do 26 sierpnia w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie odbyły się wakacyjne warsztaty fotograficzne dla młodzieży. Zajęcia prowadzili profesjonalni fotografowie - Lucjan Mikulski z Kętrzyna i Mirosław Kleczkowski z Mrągowa. Na pierwszych zajęciach młodzież poznała historię fotografii i podstaw obsługi aparatu fotograficznego. Kolejne zajęcia to nauka fotografii studyjnej z profesjonalnym sprzętem, dzięki czemu młodzież mogła poczuć się jak w prawdziwym studiu fotograficznym. Po nich przyszedł czas na zajęcia w plenerze. Jeden dzień uczestnicy spędzili w stadninie "Wichrowe Wzgórze" w Zyndakach. Dzięki uprzejmości Pani Kasi Pawluczuk, która udostępniła swoje piękne konie, stworzyła miłą i przyjazną atmosferę powstało wiele wspaniałych kadrów. Kolejne dni młodzież uczyła się obróbki zdjęć w programie graficznym Photoshop. Oprócz zdjęć studyjnych i plenerowych uczestnicy warsztatów przedstawili za pomocą zdjęć jaki wpływ na młodych ludzi może mieć picie alkoholu. Zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa zdjęć uczestników w holu Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Ale to nie jedyna ekspozycja, która pojawi sie w CKiT.  Uczestnicy warsztatów za pomocą zdjęć studyjnych i plenerowych przedstawili również jaki wpływ na młodych ludzi może mieć picie alkoholu. Reportaż artystyczny "Nie piję - jestem" będzie można oglądać w holu Biblioteki.

Warsztaty sfinansowane były ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Mrągowo.

Warsztaty Fotograficzne


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij