Świetne recenzje zbiera I Mazurski Festiwal Operowy Belcanto, który w sobotni wieczór zagościł w mrągowskim amfiteatrze. Piękne aranżacje przypadły do gustu widzom, a organizatorzy już zapowiedzieli, że kolejny festiwal odbędzie się za rok.

To był operowy debiut w mrągowskim amfiteatrze. Takiego wydarzenia jeszcze w tym miejscu nie było. Wyśmienite aranżacje utworów, które na co dzień goszczą w operowych salach, tym razem zagościły pod gołym niebem w Mrągowie.

Widzowie z uznaniem przyjęli wykonania takich legendarnych utworów jak „Skrzypek na dachu” czy „The black pearl”, a muzycy z wielką radością przyjęli ciepłe powitanie w Mrągowie.

To był wyjątkowy wieczór w mrągowskim amfiteatrze.

Pomysł Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto w Mrągowie powstał z myślą o umożliwieniu szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie artystycznym tak trudno dostępnym w Polsce. Organizatorzy przedsięwzięcia chcieli przybliżyć społeczeństwu ten piękny gatunek muzyki i pokazać, że wcale nie musi być trudna w odbiorze. Do udziału zaproszono znakomitych śpiewaków operowych: Fulvię Mastrobuono, Katarzynę Zając-Caban, Claudio Rocchi i Piotra Wołosza, oraz orkiestrę symfoniczną składającą się z młodych, utalentowanych muzyków pod dyrekcją Marcina Wernera.

Fot. Piotr Piercewicz

I Mazurski Festiwal Operowy Belcanto

Słowa kluczowe:
Belcanto mrągowo festiwal operowy galeria 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij