Budextan Oficerska

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu strażacy odnotowali ogółem 18 zdarzeń, w likwidacji  których brało udział 30 zastępów straży pożarnej w obsadzie 108 strażaków.

  • 4 lipca

– strażacy z OSP Wyszembork, Wierzbowo i Użranki brali udział w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny w okolicach Mrągowa, a strażacy z OSP Mikołajki pomagali policjantom w zabezpieczeniu uszkodzonej ciężarówki blokującej jeden pas drogi.

  • 6 lipca

– Mojtyny DK 59, doszło do dachowania samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. Nikt nie został poszkodowany, strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku.
– Mikołajki droga 609, doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla prowadzonego przez kobietę. W wyniku wypadku motocyklistka doznała groźnych obrażeń ciała. Strażacy przybyli na miejsc zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczyli lądowanie śmigłowca LPR i pomogli w przeniesieniu poszkodowanej do śmigłowca.
– Nowy Probark, dowiezienie wody do wyschniętej studni w gospodarstwie,

  • 7 lipca – prawie w tym samym czasie doszło do 2 wypadków drogowych po przeciwnych stronach powiatu.

– Zgon – droga krajowa nr 58, samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby po dachowaniu wpadł do rowu, strażacy przybyli na miejsce wypadku udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym osobom i zabezpieczyli miejsce wypadku oraz miejsce lądowania śmigłowca LPR.
– Zalec – droga krajowa 59, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, osoby podróżujące pojazdami nie odniosły poważniejszych obrażeń i po przebadaniu przez lekarza pozostały na miejscu zdarzenia. Strażacy usunęli pozostałości po wypadku z drogi i udrożnili ruch w obu kierunkach.
– Mrągowo – zdjęcie kota z drzewa z wysokości około 5 metrów i przekazanie właścicielce

  • 8 lipca

– Mrągowo – pożar śmieci w śmietniku kontenerowym,
– Użranki – usunięcie konaru drzewa utrudniającego przejazd,
– Krutyń – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego,
– Mrągowo – pożar śmieci w opuszczonym budynku gospodarczym.

  • 9 lipca

– Mrągowo – usunięcie konaru blokującego ruch na drodze nr 59,
– Mikołajki – zabezpieczenie regat,
– Mrągowo – zabezpieczenie koncertu,
– Mikołajki – zabezpieczenie Wodowania Króla Sielaw,

  • 10 lipca

– Mikołajki – zabezpieczenie regat.

Oprac. mł. bryg. Jarosław Jakubik

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij