Nie milkną echa czwartkowej sesji Rady Powiatu Mrągowskiego, która nie została dokończona, a przewodniczący Zbigniew Lubowidzki zarządził przerwę do 7 września. 10 radnych wystosowało oświadczenie w tej sprawie, które postanowiliśmy opublikować.

"W nawiązaniu do wydarzeń mających miejsce na wznowionej w dniu wczorajszym sesji Rady Powiatu z dnia 30 czerwca, my Radni Powiatu Mrągowskiego chcemy przeprosić za zaistniałą sytuację w Radzie. Sesja nie odbyła się ponieważ Przewodniczący Zbigniew Lubowidzki po jej wznowieniu przeczytał swój list, nie realizując kolejnych punktów sesji, a następnie ogłosił kolejną przerwę do 7 września. 

Niestety nie mieliśmy wpływu na przebieg  sesji i czujemy się zażenowani jej przebiegiem. Każdy Radny posiada jakieś umiejętności i wiedzę, którą można by było wykorzystać w pracy bieżącej. Niestety część osób wykorzystuje ją nie tak jak trzeba jednocześnie łamiąc prawo i Statut Powiatu, co podkreśliła pani radca prawny (nie głosując przerwy w obradach i nie dopuszczając do zgłoszenia wniosku formalnego przez Radnego ). Oczywiście Zarząd Powiatu i wydziały Starostwa mogą pracować w okrojonym trybie bez Rady Powiatu. Jednak w części spraw kluczowych potrzebna jest jej zgoda na realizację określonych zadań.

Apelujemy do wszystkich radnych  o rozwagę i podjęcie próby rozmów w celu rozwiązania trudnej obecnie sytuacji starostwa.

Zaistniała sytuacja uniemożliwia nam Radnym normalną pracę. My niżej podpisani żywimy nadzieję, że uda się nam dojść do porozumienia i zająć się merytoryczną pracą."

Z poważaniem niżej podpisani radni.
Zbigniew Bałazy
Maria Jarczewska
Antoni Karaś
Jacek Kiśluk
Magdalena Lewkowicz
Jan Łuński
Andrzej Martyniuk
Radosław Pieńkowski
Wieletta Podlaska
Roman Rapkowski




 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ober (IP: 46.112.*.211) 2016-07-10 12:42
Apel do tych radnych, którzy wydali te oświadczenie:
to dlaczego nie zwołacie sesji Powiatu nadzwyczajnej ?, macie tekie prawo, jest was większkość no to możecie tych buntowników jak Dominik T , wojciech G, żbigniew L pogonić na cztery strony świata, możecie przecież wybrać nowego przewodnicząceg o, dlaczego tego nie chcecie zrobić ??, ja wiem dlaczego, dlatego, że i wy co niby podpisaliście te oświadczenie, to macie dobro powiatu i jego mieszkańców w głębokim poważaniu, udajecie tylko że chcecie dobrze, i wam to na rękę takie mieszanie w radzie, a najlepiej to by było gdyby ten cały powiat rozwiązać, bo po co on ?, przechowalnia bezrobotynych, jest rada gminy , jest rada gminy piecki, sorkwity, mikołajki, jest urząd miasta, to po jaka cholerę jeszcze powiat mrągowo ?, dołączyć mrągowo do silniejszego kętrzyna,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do ober (IP: 188.146.*.149) 2016-07-10 15:07
Mogą sobie wnioskować o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Ale ta sesja będzie tak samo zwołana jak sesje o które wnioskowała opozycja do ówczesnego przewodnicząceg o Łuńskiego - czyli nie będzie zwołana. Ta niby większość dobrze o tym wie. Dlatego apelują o rozmowy, bo boją się, że za chwilę wejdzie komisarz ich pogoni. Za późno na rozmowy. Nie po tym jak próbowali odwołać z funkcji człowieka, który poważnie chory przebywał w szpitalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty (IP: 188.146.*.112) 2016-07-10 09:40
Chyba tytuł trzeba zmienić - mniejszość radnych wydała oświadczenie... Albo pokazać podpisy radnych...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pablo (IP: 217.99.*.71) 2016-07-09 18:46
Masakra !!! A co z halą tenisowo-piłkar ską?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# DDT (IP: 89.229.*.167) 2016-07-09 15:30
Szanowna Redakcjo, na pewno jako rzetelni dziennikarze posiadacie oryginalne pismo w tej sprawie (z oryginalnymi odręcznymi podpisami radnych). Warto by je było opublikować. Szczególnie, że krąży informacja, że radni się pod taką treścią nie podpisali... Ukróćcie tę złośliwą plotkę publikując oryginał oświadczenia z podpisami radnych. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianin (IP: 89.229.*.157) 2016-07-09 15:22
Ktoś mi kiedyś powiedział, że wszystko to "polityka". W wydaniu radnych powiaty mrągowskiego to polityka przez małe "p" - prywata i załatwianie własnych interesów, zamiast myślenia o wspólnym dobrze mieszkańców.
Może czas tę "wybraną elitę" zmienić? Może pomyśleć o referendum o odwołaniu i ponownych wyborach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# F (IP: 83.9.*.227) 2016-07-09 10:43
Tak patrzę na to wszystko ... tę całą żenadę... i zastanawiam się kto głosuje na ludzi którzy zamiast merytorycznie pracować obrzucają się błotem w internecie,podp isując się różnymi nickami. Jak małe rozwydrzone smarkacze . Ludzie opamiętajcie się !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# racja! (IP: 188.146.*.66) 2016-07-09 11:17
To prawda, jak można bezpodstawnie obrażać pana Tarnowskiego... robi to tylko jedna osoba i tylko zmienia niki...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Franek (IP: 94.254.*.2) 2016-07-09 11:52
Cytuję racja!:
To prawda, jak można bezpodstawnie obrażać pana Tarnowskiego... robi to tylko jedna osoba i tylko zmienia niki...

Jasne, jak to dobrze, że można sobie wcisnąć taką bzdurę,jedna osoba hahaha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mikolaj z Mikolajek (IP: 89.229.*.122) 2016-07-09 09:39
Karas musi ustapic , a dojdziemy do porozumienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# fora ze dwora (IP: 188.146.*.42) 2016-07-09 09:38
Macie większość - 10 radnych - to rządźcie. A jak nie potraficie to niech cała dziesiątka odda mandaty. Przewrót Jakubowskiego zakładał wsadzenie Bałazego do zarządu i Lewkowiczowej na wicestarostę. Udało się? Nie udało się. Możecie mieć nawet 16 osobową większość a Lubowidzki i tak zrobi wszystko aby ochronić dobro powiatu przed ludźmi pazernymi na władzę. Tyle waszego co pogadacie i popiszecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ala (IP: 83.17.*.130) 2016-07-09 11:06
Od razu widać, że opozycji Lubowidzki, Glinka, Tarnowski, Krutul chodzi tylko o władzę i wyższe pobory. Bo to są bezrobotni i nikt ich nie zatrudni. W śmieciarz to jeszcze na dodatek bankrut. Więc o jakim dobrym działaniu dla powiatu wy tu chcecie mówić? Wam chodzi tylko o nabicie własnej sakwy, nie o powiat i ludzi na was głosujących!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Franek (IP: 94.254.*.2) 2016-07-10 12:24
Jakim cudem Pan Lubowidzki znalazł się wśród radnych? Na listach wyborczych go nie ma. Nie ma również nigdzie protokołów z głosowania do Rady Powiatu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alek (IP: 188.146.*.66) 2016-07-09 11:22
Karasiowi to niby o co chodzi jak nie tylko o kasę? Jak wył jak mu pensję obniżyli? Bierze pensję i emeryturę a jego prywatne konto podczas pierwszego roku rządów wzrosło o ponad pół miliona! A Lewkowicz chce się dorwać do koryta dla dobra mieszkańców? Pensji wicestarosty brać nie będzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Franek (IP: 94.254.*.2) 2016-07-09 11:59
Cytuję Alek:
Karasiowi to niby o co chodzi jak nie tylko o kasę? Jak wył jak mu pensję obniżyli? Bierze pensję i emeryturę a jego prywatne konto podczas pierwszego roku rządów wzrosło o ponad pół miliona! A Lewkowicz chce się dorwać do koryta dla dobra mieszkańców? Pensji wicestarosty brać nie będzie?

Do koryta chcą się dorwać cojajmniej trzy osoby Pan T. G.L. to nawet głupek zauważy, obyście sobie tylko ryjów nie porozwalali o to koryto. Do szkoły gamonie, gdyż przepisów nie znacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Widz (IP: 217.99.*.216) 2016-07-09 08:00
I niech ktoś raz jeszcze zapyta ile osób liczy koalicja a ile opozycja? Podobno "przewrót" Jakubowskiego się nie udał? Zmienił się układ sił w radzie i bezradni pozostawieni samym sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Apeluję! (IP: 188.146.*.63) 2016-07-09 06:48
Apeluję! Przypomnijcie sobie kto nie chciał porozumienia - wy radni bezradni co jest was większość a rządzić nie potraficie. Macie większość to rządźcie mądrale od siedmiu boleści! Jak nie potraficie, to zrezygnujcie z mandatów. Teraz chcecie porozumienia bo widzicie już na horyzoncie komisarza Prusaczyka? Troszkę za późno. Niech Karaś poda się do dymisji to uratuje powiat przed zarządcą z PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dość już tego! (IP: 188.146.*.63) 2016-07-09 06:42
To teraz niech jeszcze Jakubowski przeprosi za swoje chamskie przerywanie przewodniczącem u i bezprawne wtrącanie się i naciski na Radę Powiatu. Przeprosili to niech teraz spadają. Zastąpią ich młodzi i wykształceni ludzie. A najlepszym rozwiązaniem dla Powiatu nie są kolejne rozmowy, które do niczego nie doprowadzą tylko wprowadzenie zarządu komisarycznego. Wtedy zarządca komisaryczny podziękuje niedoszłej starościnie, Karosiowi, Jakubowskiemu i całej reszcie za doprowadzenie do takiej sytuacji w Radzie Powiatu. Panie Lubowidzki! Żadnych rozmów! Tylko wniosek do pana wojewody!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bonk (IP: 89.229.*.143) 2016-07-09 09:04
Dokładnie. Niech Tarnowski zrezygnuje. Niech zrezygnuje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# czarodziej (IP: 188.146.*.42) 2016-07-09 10:16
Pomarzyć możesz. Tylko pomarzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kret (IP: 188.146.*.63) 2016-07-09 15:08
Grubciu ty znowu w kilku osobach? Nic sie nie zmieniasz. Chyba czas ci przypomniec kilka twoich smsow. Mragowo pamięta, internet tez:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij