Święciany są jednym z najstarszych miast na Litwie i miastem partnerskim Powiatu Mrągowskiego. W minioną sobotę, 2 lipca odbył się jubileusz 530 - lecia założenia miasta. Reprezentacja z Mrągowa uczestniczyła w uroczystych obchodach.

Święciany, miasto na Litwie, które od 2001 roku jest miastem partnerskim powiatu mrągowskiego. W sobotę, 2 lipca miasto obchodziło swój jubileusz - 530 lecie. Z tej okazji przedstawiciele władz powiatu Pan Jacek Kiśluk - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Pani Magdalena Lewkowicz - Członek Zarządu, Radna Pani - Maria Jarczewska udali się do Święcian by pogratulować Władzom oraz Mieszkańcom rejonu Święciańskiego rozwoju oraz życzyć dalszej pięknej przyszłości.

Z tej okazji delegacja wręczyła Merowi pamiątkową tablicę oraz flagę Powiatu Mrągowskiego. Spotkanie miało na celu umocnienie partnerstwa między Mrągowem i Święcianami oraz celebrowanie tego wyjątkowego święta. Podczas oficjalnego przyjęcia delegacji przez Mera Rimantasa Klipciusa wszystkie miasta partnerskie z Polski i Białorusi otrzymały pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu. Przygotowano też bogaty program artystyczny w Parku Miejskim, podczas którego można było zobaczyć wiele młodzieżowych grup tanecznych, wokalnych oraz muzycznych. Zobaczcie galerie z tych obchodów.

Obchody 530-lecia Święcian


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij