Marsz Szlakiem pięciu jezior na IV Święto Róży w Marcinkowie oraz rajd rowerowy do Piecek dawnym nasypem kolejowym - to propozycje Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Mrągowska"  na zbliżający się weekend. Zachęcamy do udziału, obowiązują wcześniejsze zapisy!

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na kolejne imprezy krajoznawcze, podczas których będzie można zbierać punkty z Mrągowo Rowerowo. W sobotę 2 lipca - Marsz Szlakiem pięciu jezior na IV Święto Róży w Marcinkowie, a w niedzielę - Rajd rowerowy do Piecek dawnym nasypem kolejowym.

Marsz Szlakiem pięciu jezior na IV Święto Róży w Marcinkowie

Termin: 2.07.2016 r. (sobota)

Miejsce i czas startu: godz. 14:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

Czas zakończenia: 17.30

Długość trasy: 12 km

Uczestnicy szlakiem czerownym udadzą sie do Marcinkowa i będą mieli okazję wziąść udział w IV Święcie Róży organizowanym przez Ogrody Pokazowe & Motylarnie. Następnie będziemy kontynuować wędrówkę njpiękniejszym szlakiem pieszym Pojezierza Mrągowskiego, wzdłuz jezior połączonych malowniczymi strumykami do Polskiej Wsi. Powrót ul. Młodkowskiego.

Rajd rowerowy do Piecek dawnym nasypem kolejowym

Termin: 3.07.2016 r. (niedziela)

Miejsce i czas startu: godz. 10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

Czas zakończenia: 14.30

Długość trasy: 14 km

Uczestnicy ścieżką pieszo-rowerową ul. Wojska Polskiego udadzą się do Nikutowa. Następnie wjadą na nasyp kolejowy prowadzacy do miejscowości Krzywe. Kolejny etap prowadzi udrożnionym przez LOT Ziemia Mrągowska odcinkiem nasypu dla ruchu pieszo-rowerowego do Piecek. W pieckach odpoczynek w kawiarni Szabelskiega. Powrót do Mrągowa żółtym szlakiem rowerowym Ernsta Wiecherta przez Brejdyny i Krzywe.

Rajd organizowany jest w ramach zadania publicznego: Rowerem do Piecek współfinansowanego ze środków Gminy Piecki.

Organizatorem przedsiewzięć jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl. Na dwie imprezy nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Rajd organizowany jest w ramach akcji Mrągowo rowerowo! Weź udział w wydarzeniach rowerowych, które liczą się do punktacji i zbieraj pieczątki na karcie. Karty są dostępne podczas wszystkich rajdów, a także w Urzędzie Miasta Mrągowa, Informacji Turystycznej.

Punkty można otrzymać za udział w rajdach rowerowych organizowanych przez LOT, wydarzeniach rowerowych typu Mazury MTB czy Mrągowski Festiwal Rowerowy, a także w akcjach i aktywnościach rowerowych lub za indywidualne przejazdy, ale wyłącznie oznakowanymi szlakami rowerowymi, których początek jest na terenie powiatu mrągowskiego.

W 2016 roku postanowiono nagradzać najbardziej aktywnych uczestników imprez krajoznawczych przygotowywanych przez LOT oraz MCIT. W roku 2015 pokonano łącznie prawie 700 km. Dlatego też pierwsza osoba, która przekroczy z MCIT 350 km oraz uczestnicy z największą liczbą przebytych km w ciągu roku, otrzyma atrakcyjne nagrody.

Źródło: IT Mrągowo

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij