Rada Gminy Mrągowo podjęła w miniony czwartek decyzję w sprawie przystąpienia do procesu sprzedaży Góry Czterech Wiatrów. Ośrodek narciarski może trafić do prywatnego właściciela, ale najpierw trzeba dokonać wyceny i ogłosić przetarg.

Słabsze niż zwykle zimy, to jeden z powodów tego, że ośrodek nie przynosił spodziewanych zysków w ostatnich latach i w gminie zaczęto zastanawiać się nad jego sprzedażą. Pierwsze rozmowy na ten temat były prowadzone już jesienią ubiegłego roku.

Wtedy wszyscy radni i władze gminy zgodnie przyznawali, że należy zastanowić się nad dalszą formułą funkcjonowania ośrodka. Ostateczna decyzja nie była zaskoczeniem i została podjęta w miniony czwartek 23 czerwca. Wszyscy jednomyślnie zagłosowali za wystawieniem ośrodka na sprzedaż. Ma to nastąpić już wkrótce.

Jaka może być cena za ośrodek? Na razie trudno określić, bo jego wartość musi dokładnie ocenić rzeczoznawca. Może to potrwać kilka tygodni.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Edek (IP: 83.31.*.120) 2016-09-05 20:33
Największa głupota, jaką usłyszałem na sesji, nasi nowi radni zamiast myśleć... wolą pozbyć się problemu.
Sprzedać, to można strzelnicę, która jest w dzierżawie przez jednego z naszych radnych...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz (IP: 77.112.*.229) 2016-06-28 18:45
Najlepiej sprzedać zamiast działać w kierunku żeby Góra przynosiła zysk cały rok!!! Takie piękne miejsce...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# x2 (IP: 80.52.*.26) 2016-06-28 14:03
może warto zastanowić się nad igielitem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# grażka (IP: 89.229.*.51) 2016-06-28 18:51
To nie ma tam igielitu? Nie wiem bo tam nie bywam ale info stąd http://mragowo.wm.pl/Narciarze-moga-jezdzic-nawet-latem,28305
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx (IP: 89.231.*.46) 2016-06-28 11:23
Moim zdaniem to największy błąd gminy . Jedyne miejsce gdzie można się pobawić w zimę. Miasto straci bardzo dużo na tym . Może niech pomyślą nad osobą która miałaby jakieś ciekawe pomysły na rozrusznie tego interesu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kasia (IP: 83.17.*.130) 2016-06-28 09:02
W cenie G4W dorzućcie jeszcze Krasińskiego. Niech idzie w p (...) stąd...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej (IP: 31.135.*.102) 2016-06-28 08:33
Razem wystawcie na sprzedaż radę gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dred (IP: 5.174.*.224) 2016-06-27 23:27
Przy obecnych zmianach pogodowych, prowadzenie biznesu w 100% związanego z naturą to gra w rosyjską ruletkę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# auri (IP: 83.24.*.24) 2017-05-01 19:13
Panie Edek trzeba znac fakty radni wlasnie w koncu dopieli sprawe nie mozna bylo pozbyc sie prezesa spolki a zrobic moze to tylko milosciwie nam panujacy wojt gmina finansowo lezy a na gore trzeba dawac bo uczepili sie tylko dochodu zima a caly rok leza Pan Andrzej tez nie zna faktow i obraza rade a dred najtrafniej to okreslil Kasia dokonala finalu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij