Wielu z Was z pewnością już czuje wakacyjny klimat. Dla wielu niestety będzie to okres wytężonej pracy. Ale z pewnością znajdzie się jakiś miły wieczór na odpoczynek. Specjalnie dla Was mamy tegoroczny imprezowo-kulturalny "rozkład jazdy" w Mrągowie.

Mrągowo proponuje mieszkańcom i turystom masę kulturalnych wydarzeń od końca czerwca do końca sierpnia. Przedstawiamy organizowane i współorganizowane przez Centrum Kultury i Turystyki największe imprezy, koncerty oraz festiwale. Ofertę wzbogaca szereg imprez sportowych, o których z pewnością przeczytacie tutaj. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym "rozkładem jazdy" w Mrągowie.

Koncert Blues4Cash & ROCK kONIa

Sezon letni inaugurujemy rockowo-blusowym akcentem. W ramach cyklu "Koncertów na deptaku", 24 czerwca na Placu Unii Europejskiej zagrają  dwie znakomite, rodzime formacje. Usłyszymy: zespół Blues4Cash wykonujący głównie utwory legendarnej grupy Dżem oraz grupę ROCK kONia  z własnymi utworami wywodzącymi się z nurtu amerykańskiej muzyki rockowej i folk-rockowej lat 70- tych.

DNI MRĄGOWA 2016

Obchody dni miasta odbędą się w dniach 1-3 lipca. Wydarzenia będą miały miejsce w amfiteatrze nad jeziorem Czos, na Placu Unii Europejskiej oraz w Centrum Kultury.

Pierwszy dzień rozpocznie widowiskowy koncert GRUBSONA - czołowego reprezentanta polskiej sceny hip-hop, który w umiejętny sposób, wspierany żywymi instrumentami, scala ze sobą wielorakie gatunki muzyczne.  Dodatkowych wrażeń dostarczy zespół  OMNI mOdO czyli czterech oryginalnych artystów, starających się nie ograniczać do stylistycznych szufladek, co udowodnili zdobywając uznanie jury mrągowskich Impresji artystycznych Śpiewające Obrazy 2015. Drugiego dnia odbędą się animacje skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta, plenerowe PLANETARIUM Cassiopeia oraz Festiwal Piosenki dla dzieci i młodzieży „To Mi w Duszy Gra”, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Sukces. Wystąpi zespół Green Hill. Muzyczne zmagania zakończy koncert uzdolnionej wokalistki, finalistki programu "The Voice of Poland" - JAGODY KRET z zespołem.

Sobotni wieczór w amfiteatrze nad jeziorem Czos zapowiada się niezwykle ciekawie. Koncert otworzy dobrze znana mrągowskiej publiczności NATALIA NYKIEL - młoda, utalentowana artystka, która wniosła na polską scenę wiele świeżości. Gwiazdą wieczoru będzie zespół COMA z charyzmatycznym wokalistą na czele - PIOTREM ROGUCKIM. Formacja znana jest  fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Koncert odbędzie się w godzinach 20.00 - 23.00.

Niedzielny program rozpocznie Festyn Średniowieczny GOTHICUM. Na scenie zaś gościć będzie legendarna grupa SKALDOWIE, która w 2015 roku obchodziła Jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Koncert poprzedzi występ Elvis Tribute Band. Uzupełnieniem imprez kulturalnych będą imprezy sportowe - turnieje plażowej piłki siatkowej, turnieje piłki nożnej czy mistrzostwa w wędkowaniu dla najmłodszych.

MAZURSKA NOC KABARETOWA

Podczas tegorocznej imprezy 9 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos wystąpią doświadczeni scenicznie wykonawcy, ale także i młode wschodzące gwiazdy polskiej sceny kabaretowej - nagrodzone podczas tegorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA. Na deskach najpiękniejszego amfiteatru w Polsce zobaczymy: SMILE, KABARET MŁODYCH PANÓW, ŁOWCÓW.B, IRENEUSZA KROSNEGO, KRZYSZTOFA PIASECKIEGO,  FAIR PLAY CREW, KABARET K2, KABARET CHYBA  I LAUREATÓW 32. PAKI. Nowością i niespodzianką będą wyjątkowe duety czyli: KATARZYNA ZIELIŃSKA Z MARZENĄ ROGALSKĄ ,PIOTR GUMULEC Z GRZEGORZEM DOLNIAKIEM. A wszystko w znakomitej oprawie muzycznej przygotowanej przez MARCINA PARTYKĘ I ZESPÓŁ THE JOBBERS.

Koncert LARI LU

10 lipca na Placu Unii Europejskiej w ramach cyklu "Koncertów na deptaku" wystąpi LARI LU czyli Anna Józefina Lubieniecka. Jej koncerty to mieszanka melodyjnego popu, energetycznej muzyki elektronicznej i brzmienia żywych, różnorodnych, w dużej części - egzotycznych instrumentów.

KŁOBUKI FEST

Druga edycja plenerowej imprezy o charakterze regionalnym odbędzie się 16 lipca na Placu Unii Europejskiej. Wydarzenie promuje kulturę Warmii i Mazur rękodzieło, muzykę, kuchnię i jest nastawione na aktywny udział zarówno twórców reprezentujących różne dziedziny tradycji regionalnych jak i osób odwiedzających imprezę, mieszkańców naszego miasta oraz licznie przebywających na Warmii i Mazurach w sezonie letnim turystów. W ramach wydarzenia będziemy futrować /karmić/ staropolskim jadłem naszych przodków: podpłomykami pieczonymi na specjalnym piecu, ziemniakami podawanymi z masłem lub olejem lnianym na liściu kapusty,  staropolskimi goframi, zorganizowany zostanie pokaz tradycyjnego wędzenia szynek i serów zagrodowych. Odbędą się: warsztaty garncarstwa, świecownika – wyrabiania świec z prawdziwego wosku pszczelego. Stoisko poza doznaniami estetycznymi cechować będzie unoszący się wspaniały zapach naturalnego wosku pszczelego, pokaz tłoczenia oleju - możliwość własnoręcznego "bicia" oleju lnianego i rzepakowego, prezentacja sprzętów wyposażenia gospodarstwa chłopskiego połączona z możliwością własnoręcznego ubijania masła w kierzance czy mielenia mąki w drewnianym młynie żarnowym, interaktywne zajęcia „Spotkanie z  Mazurskim Gburem”, konkurs na „Mazurskie Kuchy” i Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego, a w nim konkurs na Pamiątkę z Warmii i Mazur.  Zagrają berklejdy /muzykanci/, dzień wypełni muzyka kapel folkowych i biesiadnych, m.in. SŁOWIANY, LACHERSI. Więcej informacji tutaj

MAZURSKI FESTIWAL OPEROWY BELCANTO

To nowe wydarzenie odbedzie się wieczorem 16 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Pomysł Festiwalu powstał z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja  na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART. Do udziału w imprezie zaproszono znakomitych śpiewaków operowych, a do takich z pewnością należy sopranistka Fulvia Mastrobuono występująca na trzech kontynentach oraz znakomity tenor Claudio Rocchi - uczeń słynnego Luciano Pavarottiego. Do tego grona dołączyli Katarzyna Zając-Caban od lat współpracująca z teatrem w Bremen i Schwerinie oraz dysponujący wspaniałym basem Piotr Wołosz, który po występach na polskich scenach operowych, ostatnio rozwija karierę we włoskich teatrach operowych. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna składającą się z młodych, utalentowanych muzyków pod dyrekcją Marcina Wernera. Trzygodzinną galę, w której usłyszymy hity z oper, operetek, musicali i filmów, poprowadzą Kamila i Łukasz Maćkowiak. Więcej informacji o festiwalu oraz biletach znajdziecie tutaj

III PROJEKT ARBORETUM Warmia i Mazury

Projekt goszczący w poprzednich latach na Festiwalu Kultury Kresowej, w tym roku odbędzie się 17 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Trzecia edycja Projektu pt. „Warmia i Mazury” to kolejny koncert muzyki hybrydowej inspirowanej muzyką tradycyjną i dziedzictwem kulturowym polskiej wsi. Koncert poprowadzi związana z Mazurami pisarka Katarzyna Enerlich. Twórcą i dyrektorem artystycznym Projektu Arboretum jest pochodząca z Mrągowa Ola Turkiewicz, polsko-kanadyjska wokalistka, kompozytorka i animatorka kultury. Od 7 lat jest ona dyrektorem muzycznym oraz jednym z wykonawców Koncertu Niepodległości w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie Justyna Czerwińska z polsko-ukraińskiego zespołu „Dziczka”, oraz znakomici polscy instrumentaliści sesyjni. Dodatkową atrakcją tegorocznego Projektu Arboretum będzie Potańcówka Ludowa poprowadzona przez zespół muzyków tradycyjnych „Tęgie chłopy”. Inspiracją tegorocznego Projektu Arboretum są zapomniane opowieści i zwyczaje ludowe oraz muzyka źródeł, wywodząca się z obszaru Warmii, Mazur zasiedlanych od XVI w. przez osadników z Mazowsza. Repertuar dopełniają kompozycje współczesne inspirowane spuścizną Jaćwingów i Prusów, czyli wczesnośredniowieczną ludnością północno-wschodniej Polski.  Te niezwykłe klimaty ukazane będą w nowatorski sposób. Pozornie proste ludowe nuty wkomponowane zostały w hybrydowe aranżacje, sięgające po współczesne środki wyrazu, m.in. jazz, etno, rok alternatywny i progresywny, poezję śpiewaną, muzykę elektroniczną czy klasyczną. Wykonawcy: Katarzyna Enerlich (narracja), Ola Turkiewicz (kompozycje i śpiew), Justyna Czerwińska (śpiew), Krzysztof Kowalewski (gitara), Marcin Riege (instrumenty klawiszowe), Wojciech Hartman (skrzypce), Paweł Jabłoński (akordeon, instrumenty klawiszowe), Marcin Janiszewski (flety), Marcin „Ritus” Ritter (bas, kontrabas), Grzegorz Poliszak (perkusja) oraz Tomas Celis Sanches (instrumenty perkusyjne). Scenariusz i produkcja Projektu Arboretum - Jacek „Wiejski” Górski Patronat Honorowy nad koncertem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Wydarzenie zostało przygotowane przez Fundację Dziedzictwa Rzeczpospolitej oraz Urząd Miasta Mrągowo. Wstęp na Projekt Arboretum jest wolny! Więcej o wydarzeniu na stronie projektu.

GYPSY CARNAVALMUZYKI I TAŃCA ROMÓW

23 lipca (sobota) w amfiteatrze nad jeziorem Czos zabrzmi muzyka cygańska. Trzygodzinne wydarzenie realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Romskiej HITANO, w którym folklor romski zaprezentują: Teresa Mirga Kałe Bała, zespoły Dromenca i Rada Art Dance. Poprowadzą je aktorzy: Irena Telesz i Paweł Burczyk. Usłyszymy koncerty: DON WASYLA i HITANO. Całości towarzyszyć będzie degustacja romskich potraw.

PIKNIK COUNTRY& FOLK

29 -31 lipca Mrągowo jak co roku zamieni się w stolicę muzyki country. Program koncertów w amfiteatrze nad jeziorem Czos jest zamieszczany na stronie imprezy.

PIKNIK COUNTRY w MIEŚCIE

Trzydniowa otwarta impreza towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Piknik Country & Folk w amfiteatrze nad jeziorem Czos, która odbywa sie na Placu Unii Europejskiej. Piknik Country w Mieście rozpoczniemy Przepustką do Mrągowa – imprezą popularyzującą muzykę country, nieodłącznie kojarzącą się z naszym miastem. W dwa kolejne dni scena miejska gościć będzie znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz laureatów „Przepustki do Mrągowa”. Wystąpią: Alicja BONCOL, COLORADO BAND, HONKY TONK BROTHERS, TEREN C, TRACE, STREFA 50, Cezary MAKIEWICZ, BABSZTYL i inni. Nie zabraknie też takich atrakcji jak: pokazy i warsztaty tańca country, bicie rekordu w tańcu liniowym wraz z zespołem Rodeo Dance oraz parada country – widowiskowy przejazd pojazdów ulicami miasta z udziałem orkiestry dętej i jeźdźców na koniach. Pełny program tutaj

22. FESTIWAL KULTURY KRESOWEJ

Festiwal Kultury Kresowej w dniach 5-7 sierpnia ma na celu pielęgnowanie polskich tradycji kulturalnych, popularyzację dorobku artystycznego zespołów polonijnych z Litwy, Ukrainy i Białorusi, Łotwy i Czech. Festiwal to nie tylko Koncert Galowy w amfiteatrze, podczas którego zobaczymy występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Chakasji ale również koncerty otwarte w centrum miasta, wernisaże, spotkania literackie, warsztaty, wieczornica kresowa. Występom na Placu Unii Europejskiej towarzyszyć będą spotkania z rękodzielnikami oraz plastykami. Podczas tegorocznego Festiwalu kontynuowany będzie kilkudniowy plener malarski, podczas którego przedstawiciele polonijnych środowisk plastycznych będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, wspólnego stworzenia prac plastycznych oraz zaprezentowania ich podczas wystawy podsumowującej plener. Zapoznamy się z najnowszą twórczością literacką i poetycką naszych gości z Kresów. W dniach 31 sierpnia – 7 sierpnia odbędą się warsztaty dziennikarskie służące edukacji, popularyzacji wspólnego dziedzictwa kulturowego oraz integracji dziennikarzy z mrągowską społecznością, dającą możliwość zapoznania się z historią miasta i regionu. Powstanie druga edycja  biuletynu „Kres[k]ówka”, która zostanie rozpowszechniona w kraju i za granicą.
Jednym z ważniejszych wydarzeń Festiwalu będzie Wieczornica Kresowa 5 lipca w CKiT.  W tym roku będzie to spektakl taneczny „Grażyna” Adama Mickiewicza w wykonaniu Teatru Ludowego Ubioru Historycznego „Połocki Związek” z Połocka na Białorusi. Koncert Galowy 22. FKK odbędzie się 6 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Zobaczymy w nim zespoły piesni i tańca, chóry, kapele zaproszone na tegoroczny Festiwal. W ostatni dzień Festiwalu ulicami miasta przejdzie tradycyjny wielobarwny, rozśpiewany, korowód, który poprowadzi wszystkich do amfiteatru gdzie odbędzie się bezpłatny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Koncert MESAYAH / CLEO

9 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos wystąpią znani i lubiani artyści. Informacje o sprzedaży biletów wkrótce. Organizatorem koncertu jest firma MOMUSIC z Wrocławia.

Gala Muzyki Tanecznej DISCO POD ŻAGLAMI

W dniach 12-14 sierpnia fanów muzyki dance czekają trzy dni zabawy w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Poza występami topowych zespołów takich jak: Boys, Weekend, Chadoman oraz gwiazd z zagranicy, planowany jest plebiscyt na piosenkę disco. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

FESTIWAL TYSIĄCA PATRIOTÓW

19-20 sierpnia zapraszamy na wydarzenia o charakterze patriotycznym. W realizację Festiwalu włączyło się Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo. Ustalany jest kształt festiwalu, w ramach którego ma się odbyć przegląd muzyczny, koncerty, warsztaty i inne imprezy towarzyszące.

MRĄGOWO KABARETOWO

Trzydniowy kabareton z topowymi kabaretami w roli głównej planowany jest w dniach 19-21 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Głównym organizatorem imprezy jest firma Performance Media Group.

Koncert T/Aboret

Zespół T/Aboret to wysmakowane połączenie jazzu i folku, polskich melodii ludowych i fortepianowych improwizacji. 21 sierpnia wystąpi na Molo przy Skwerze Jana Pawła II w ramach cyklu "Koncertów na deptaku".

MRĄGOWO STREET FUSION

26 sierpnia w ramach cyklu "Koncertów na deptaku" odbędzie się na Placu Unii Europejskiej impreza z udziałem hip-hopowych  formacji, realizowana we współpracy z Mazurskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Sportowych oraz olsztyńskimi DJ-ami. Planowane liczne atrakcje: pokazy i warsztaty tańca hip-hop i breakdance, parcour czy malowanie grafiiti.

POŻEGNANIE WAKACJI Folk & Szanty

27 sierpnia wakacje żegnać będziemy z zespołem ENEJ w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Koncert podsumuje cykl REGAT o Grand Prix Mrągowa realizowanych przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe. Zespołu Enej nie trzeba w Polsce przedstawiać już chyba nikomu. Na polska scenę muzyczną wdarli się dokładnie tak samo jak grają i koncertują, to znaczy z przytupem, niezwykłą energią i bardzo żywiołowo. W ostatnich latach opanowali wszelkie listy przebojów i zdobyli wiele nagród. Wyjątkowy charakter, niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem to znak rozpoznawczy Eneja,  to gwarancja znakomitej zabawy! Koncert odbywa się dzięki wsparciu strategicznego sponsora. Na scenie zaprezentują się także laureaci festiwalu "To mi w duszy gra", Przemek Maruchacz i Szybki Montaż. Sprzedaż biletów w systemie e-bilet.

http://www.ckit.mragowo.pl/public/pliki/inne/kulturalny%20rozk%C5%82ad%20jazdy%20na%20strone%202016.jpg

Cykl "Koncertów na deptaku" dofinansowano ze środków Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie  oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie i Przeciwdziałania Narkomanii oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Źródło: CKiT Mrągowo
 

Słowa kluczowe:
Imprezy Mrągowo Wakacje CKiT kultura 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij