Trwają prace nad projektem "The time of blood", w ramach którego powstaje krótkometrażowy film. Ekipa filmowa w ostatnich dniach nagrywała w Brodnicy, a my zapraszamy na relację z tego co działo się w ostatnich dniach na planie filmowym.

Plan zdjęciowy w Brodnicy był najcięższym, najbardziej wymagającym etapem projektu. Nasza mrągowska grupa od godziny 2 w nocy była na nogach. Kiedy dotarliśmy do celu po  4 godzinach drogi kilkoma samochodami załadowanymi ludźmi i sprzętem – na miejscu zastał nas chłód i deszcz. Ale cóż to dla średniowiecznych twardzieli. Trzeba było pokonać pogodowe bariery. Przez cały dzień trzymaliśmy wielką plandekę nad kamerami, owijaliśmy sprzęt reklamówkami, a aktorzy w tym czasie biegali, walczyli, rzucali się na ziemię i tarzali w błocie i soku z buraków imitującego krew.

Główna bohaterka, z powodu trudnych warunków i nieugiętości reżysera naciągnęła sobie mięśnie, wybiła ramię i nabawiła się kataru. Pozostali aktorzy prócz śladów charakteryzacji wynieśli z planu siniaki i otarcia na całym ciele. Jednak nikt nie narzekał  bardziej niż przystało, a po kilkunastu godzinach pracy widać było dumę z odniesionych ran - w końcu to „Czas Krwi”!

Pomimo zimna i deszczu, błota i obrażeń staraliśmy się utrzymać dobrą atmosferę i ciepło na sercu, w czym bardzo nam pomógł właściciel Ośrodka Edukacji Historycznej „Gród Foluszek” swoją troską, zainteresowaniem i… gorącą herbatą.  Dziękujemy panu Janowi Majewskiemu oraz naszej nieustraszonej ekipie z Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej, Drużyny Wojów Boleslawowych Białozór z Olsztyna, Bractwa Brodnica, samotnemu rycerzowi Błażejowi z Miłakowa oraz braci Enklawy Artystycznej z Piecek, Mrągowa i okolic wraz z walecznym Wojciechem.

Pierwsze premiery filmu już latem, a na zachętę przedstawiamy zwiastun i zapraszamy na FB: The Time of Blood.

Wiktoria Piwowarska
Paweł Kisiel

Fot. Zbigniew Kremski

Z planu "The time of blood"

Słowa kluczowe:
time of blood kultura mrągowo 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij