To był wyjątkowy dzień dla mrągowskiego oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny. Właśnie dzisiaj nadano nazwę Rondo Dzieci Wojny dla ronda przy ulicy Wolności w Mrągowie. Później uroczystości przeniosły się pod Pomnik Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczpospolitej oraz do sali widowiskowej CKiT.

W uroczystym odsłonięciu tablicy z nową nazwą ronda udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia Dzieci Wojny, władze samorządowe i mieszkańcy Mrągowa.

- To wielki dzień dla naszego stowarzyszenia, dla wszystkich Dzieci Wojny w Polsce. Jestem wdzięczny władzom samorządowym, że w ten sposób upamiętnili wszystkich, którzy w trakcie II wojny światowej nie mieli skończonych 18 lat – mówił podczas uroczystości Jan Zygmunt Rośleń, prezes mrągowskiego oddziału stowarzyszenia.

Podczas dalszych uroczystości złożono kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczpospolitej. W Centrum Kultury i Turystyki wręczono natomiast odznaczenia i medale pamiątkowe zasłużonym członkom i przyjaciołom stowarzyszenia.

Relacja video z tego wydarzenia wkrótce na naszych łamach.

Fot. Piotr Piercewicz

Uroczystości związane z nadaniem nazwy Ronda Dzieci Wojny


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij