Mrągowski Ratusz, Muzeum Sprzętu Wojskowego, Muzeum im. Walentyny Dermackiej w Pieckach oraz Izba przyrodnicza Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. To właśnie te obiekty w najbliższą sobotę w porze nocnej otworzą swoje drzwi przed odwiedzającymi. Sami zobaczcie program!

Najbliższa sobota w powiecie mrągowskim upłynie pod znakiem Nocy Muzeów. Z oferty muzeów będzie można skorzystać w Mrągowie, Pieckach i Krutyni. Tego dnia wstęp do obiektów jest bezpłatny.

W Mrągowie przygotowano atrakcje w Ratuszu, w którym znajduje się mrągowski oddział Muzeum Warmii i Mazur. Od godziny 19:00 do 23:00 będzie czekać na wszystkich odwiedzających przewodnik oraz plenerowe „Spotkanie z Matyldą”. W mieście na Czosem będzie można skorzystać także z oferty Muzeum Sprzętu Wojskowego, gdzie od godziny 20:00 do 24:00, będziecie mieli okazję porozmawiać z pracownikami Muzeum i zdobyć informacje o pozyskaniu i konserwacji eksponatów. Będzie można zobaczyć nowe eksponaty - świeżo wyremontowany czołg T-72 oraz ciągnik opancerzony WZT-2. Na środku placu tradycyjnie zapłonie ognisko, a z głośników popłynie wojskowa muzyka.

W Pieckach atrakcje przygotowano w Muzeum im. Walentyny Dermackiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie połączone z mobilnym planetarium oraz występem zespołów: ROckonia, Ukryta Strona Miasta oraz Kontrakt.

Na noc muzeów zaprasza również Izba przyrodnicza Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. W programie między innymi wystawa fotografii Pana Waldemara Bzury czy projekcja filmu przyrodniczego "Grzyby chronione".

Więcej szczegółów znajdziecie na poniższych plakatach. Poleca mragowo24.info

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij