Z końcem czerwca rusza cykl biegów po mazurskich wsiach. Tegoroczną, drugą edycję Biegowych Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś zaplanowano w Woźnicach, Lubiewie, Faszczach, Starych Sadach i Zełwągach. Ruszyły już zapisy do pierwszego startu.

Biegowe Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię to impreza, która w ubiegłym roku przyciągnęła do malowniczo położonych mazurskich tras, biegaczy z całej Polski. W tym roku z pewnością będzie podobnie. Tegoroczna biegowa rywalizacja przybrała również charakter pikniku rodzinnego. Start imprezy we wszystkich pięciu miejscowościach o godzinie 16:00. Podobnie jak przed rokiem rozgrzewkę (godz. 17:00) przed zawodami poprowadzi Alicja Jakubiak Zumba Mrągowo, a bieg główny ruszy o godzinie 18.00. Biegacze rywalizować będą w pięciu kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 35, od 35 do 50 i powyżej. Pojawiła się również nowość, została utworzona kategoria spacerowiczów z kijkami - Nordic Walking.

Zgłoszenia na pierwszy bieg można dokonać drogą elektroniczną – tutaj. Podsyłamy wam również regulamin zawodów.

Terminarz Biegam Bo Lubię Polską Wieś 2016

Woźnice – 25 czerwca 2016 – Inauguracja !!!

Lubiewo – 24 lipca 2016

Faszcze - 6 sierpnia 2016

Stare Sady - 20 sierpnia 2016

Zełwągi – 27 sierpnia 2016 – Finał !!!

Walczcie, bo naprawdę warto. Na pamiatkę ubiegłorocznych biegów można było zdobyć dość nietypowe medale. Ci, którzy wzięli udział we wszystkich biegach, zebrali traktor i pięć przyczepek. W tym roku macie szansę powalczyc o płatki, z których po złączeniu powstanie pamiątkowy kwiat.

Zachęcamy do udziału!


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij