Pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, 17 załóg z całej Polski rywalizować będzie w Mrągowie w ratownictwie wodnym. W ramach działań profilaktycznych na molo przy skwerze Jana Pawła II zorganizowane będą stoiska profilaktyczne Policji wraz z miasteczkiem rowerowym, stanowisko WOPR-ru oraz policyjnych Antyterrorystów. Serdecznie zapraszamy!

17 drużyn reprezentujących wszystkie komendy wojewódzkie Policji z kraju oraz Komendę Stołeczną Policji uczestniczyć będą w III Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy Policji w ratownictwie wodnym.

We wtorek, 10 maja odbędą się dwie konkurencje basenowe. Na pływalni w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie 34 zawodników będzie miało do przepłynięcia 50 metrów  w tym 16 metrów pod wodą. Druga konkurencja to przepłyniecie 50 metrów z holowaniem manekina na dystansie 25 metrów. Wieczorem zawodnicy będą pisać test składający się z 40 pytań.

Kolejnego dnia na jeziorze Czos w Mrągowie odbędzie się najbardziej widowiskowa część zawodów. Tam od 8.30 do około godziny 13.00 na otwartej wodzie odbędzie się dynamiczna konkurencja na łodziach motorowych. Na molo przy skwerze Jana Pawła II, gdzie będzie najlepszy widok na zawody będzie również można porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

Na specjalnie przygotowanym stanowisku profilaktycznym Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie będzie można zobaczyć m.in. sprzęt, którym posługują się policjanci w codziennej pracy. Na kolejny stanowisku odbędzie się pokaz wyposażenia sekcji AntyTerrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, tam zobaczyć będzie można m.in. ambulans pirotechniczny, kombinezon i robota. Z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie przyjedzie pojazd profilaktyczny wyposażony w tor rowerowy. Tam najmłodsi będą mogli sprawdzić umiejętności bezpiecznej jazdy na jednośladzie. Tego dnia nie zabraknie również ratowników z WOPR. Oni prowadzić będą prelekcje z zakresu prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej u dorosłego człowieka i dziecka. Pod ich okiem na specjalnych manekinach będzie można poćwiczyć swoje umiejętności.

Tego typu inicjatywa to zarówno jeden z istotnych elementów składowych systemu doskonalenia funkcjonariuszy pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych przed sezonem letnim, jak również możliwość wymiany doświadczeń w zakresie metod interwencyjnych podejmowanych przez mundurowym w tym obszarze.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie we współpracy z Komendą Główną Policji. Zawody honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Źródło: KPP Mrągowo

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij