Koniec kwietnia to dla wielu mieszkańców naszego powiatu znak długiego majowego odpoczynku. Natomiast dla uczniów mrągowskich szkół ponadgimnazjalnych to ostatni dzwonek na naukę. Od 4 do 27 maja, czyli prawie przez cały miesiąc będą trwały egzaminy maturalne. Jesteście gotowi? Jeżeli macie wątpliwości podsyłamy Wam kilka wskazówek.

Matura to dla wielu uczniów mrągowskich szkół ponadgimnazjalnych nie pierwszy sprawdzian w życiu. To jednak zdecydowanie poważniejszy egzamin w porównaniu do egzaminu gimnazjalnego, ale nie jedyny.  Uczniowie, którzy zadeklarowali zdawanie egzaminu dojrzałości, już w środę 4 maja punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczną maturalny maraton. Najpierw napiszą egzamin z języka polskiego. Dzień później z matematyki, a 6 maja z języka angielskiego. Po 9 maja rozpoczną się egzaminy ustne, które potrwają aż do 27 maja.

Jednakże, abyście zostali w ogóle wpuszczeni na salę musicie mieć ze sobą dokument tożsamości. Legitymacja szkolna (jeśli jesteście w jej posiadaniu) Wam nie wystarczy. Po podpisaniu się na liście obecności i wylosowaniu miejsca, przyjdzie czas na rozpakowanie arkusza egzaminacyjnego. Tu ponownie przyda Wam się dokument tożsamości. Po wypełnieniu pierwszej strony arkusza zgodnie z instrukcjami przyjdzie Wam zmierzyć się z maturą.

Drodzy tegoroczni maturzyści pamiętajcie o dobrym śnie (zakuwanie do późnej nocy na ostatnią chwilę nic wam nie da), zjedzcie śniadanie, ubierzcie swoje przygotowane dzień wcześniej stroje galowe, wrzućcie na luz to przecież nie koniec świata i wyjdźcie z domu odpowiednio wcześniej.

W tym roku do egzaminu maturalnego przystąpi w Zespole Szkół Zawodowych 44 uczniów, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Westerplatte 124, natomiast w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły 130. Już jutro, 29 kwietnia tegoroczni maturzyści odbiorą świadectwa ukończenia szkoły, a już w przyszłym tygodniu rozpoczną maturalne zmagania.

Trzymamy kciuki!

pj

Słowa kluczowe:
Matura 2016 Mrągowo maturzyści wskazówki 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij