Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie kryje wiele talentów. W ostatnim czasie objawiły się one podczas wielu konkursów, w których wzięli udział uczestnicy warsztatów MDK. Zapraszamy na podsumowanie dokonań młodzieży w ostatnim czasie.

Hanna Kuliś i Marylka Panasewicz-uczestniczki zajęć rękodzielniczych  zostały wyróżnione w konkursie powiatowym "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Bianka Skonieczna uczestniczka zajęć plastycznych otrzymała nagrodę w kategorii klas I - III  w XX Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest". Tworząc z pasją swoje prace zostały docenione przez powiatowe i ogólnopolskie jury i godnie reprezentowały miasto Mrągowo.

W dniach 9-10 kwietnia grupy z Młodzieżowego Domu Kultury pojechały na Międzynarodowy Festiwal Tańca Ulicznego Breakmania 2016, który odbył się w pobliskim Kętrzynie. W zawodach Hip-Hop, Formacje i Allstyle nasi tancerze mieli liczne osiągnięcia. Wśród jurorów zasiedli tancerze: SURWI – Sista4Fun (Białystok), KNOPEK - SSG (Warszawa) i Macias – KillOff Crew (Gdańsk).

W kategorii The Best Street Dance Show – Formacje powyżej 14 lat grupa Azong zajęła 1 miejsce. W kategorii The Best Street Dance Show – Formacje Kids do 8 lat, grupa SMYKI zdobyła statuetkę i 2 miejsce. W kategorii 2vs2 Hip-Hop Kids Battle do 8 lat Misia Janecka i Marysia Kuś zdobyły 3 miejsce. W kategorii 2vs2 Hip-Hop Kids Battle do 11 lat wszystkie zgłoszone tancerki przeszły pierwsze eliminacje: Marta Karwowska i Magda Borowska, Milena Adamiec i Samełko Żaneta, Wiktoria Burzyńska i Gabrysia Brzozowska, Róża Merkler i Aleksandra Kotarska. Małgosia Chorążewicz i Amelka Ponikowska, Iza Matwiejczyk i Emilka Sztukowska. W kategorii 2vs2 Hip-Hop Junior Battle do 15 lat Gabrysia Piotrowska i Maja Trelińska dostały się do ćwierćfinału, Martyna Gnoza i Dominika Kulmaczewska przegrały walkę o 3 miejsce i stanęły tuż za podium. Natalia Rudzińska z MDK Mrągowo w duecie z Dominiką Cieplińską z Kętrzyna zdobyła miejsce 3. Grupa NTP Kids i NTP Crew spotkała się z uznaniem publiczności.

– To ogromne sukcesy tancerzy z MDK przy tak dużej i mocnej rywalizacji z najlepszymi  studiami tańca. Tancerze z MDK pojechali w składzie 61 osób. To pokaźna reprezentacja miasta Mrągowo - dzieci z pasją, które wkładają serce i dużo pracy w zdobyte umiejętności. W tym samym czasie przez trzy dni do późnych godzin odbywały się w MDK warsztaty ze znanym tancerzem z Lublina Karolem Polsskym Polak. Warsztaty odbyły się przy wsparciu finansowym rodziców, którzy widzą potrzebę rozwoju swoich zdolnych dzieci – mówi Ewa Gnoza z MDK w Mrągowie.

Gratulujemy sukcesów!

Sukcesy w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Mrągowo mdk sukcesy Ewa Gnoza 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij