Prawie 150 kolarzy na starcie, efektowne i wyjątkowo wymagające trasy w okolicach jezior Czarne i Czos, idealna dla kolarzy pogoda, to wszystko złożyło się na idealne rozpoczęcie cyklu MTB Mazury w Mrągowie. Najtrudniejszą trasę, prawie 60 kilometrowy maraton wygrał faworyt, Artur Korc.

Zapowiedzi o wymagającej trasie spełniły się w 100 procentach. Kolarze nie narzekali i podjęli wyzwanie startując na trzech dystansach – maratonie, półmaratonie i hobby.
Maraton wygrał Artur Korc, który tylko o 2 sekundy wygrał z Arkadiuszem Jasińskim z Renault Team. Trzecie miejsce zajął Paweł Arciszewski, także z Renault Team.
W półmaratonie zwyciężył Grzegorz Maleszka, przed Tomaszem Pietrzyckim i Tomaszem Juchniewiczem. Kategorię hobby wygrał Paweł Rynkiewicz przed Wojciechem Tworkowskim i Stanisławem Bałdygą.

Pełne wyniki, z podziałem na kategorie znajdziecie na dedykowanej cyklowi MTB Mazury stronie internetowej.

Kolejne zawody 30 kwietnia. Baza wyścigu usytuowana będzie na Placu Unii Europejskiej.

* Materiał filmowy finansowany przez Urząd Miejski w Mrągowie.
* Jakość HD: 720p, 1080p