"Dbam o zdrowie, mam to w głowie" - pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie obchodzili pierwszy dzień wiosny. Przygotowując się do obchodów tego dnia, już od początku marca, uczniowie całej szkoły wykonywali gazetki tematyczne promujące zdrowy styl życia, wymyślali hasła zachęcające do aktywności ruchowej i stosowania zbilansowanej diety.

Do działań prozdrowotnych zaangażowani zostali także rodzice i opiekunowie uczniów. Do nich skierowany był konkurs kulinarny pt. "Przepis na zdrową potrawę".

Punktem kulminacyjnym obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia były warsztaty gastronomiczne, podczas których gimnazjaliści wspólnie z zaproszonymi rodzicami przygotowywali zdrowe potrawy, według zgłoszonych przez nich przepisów. Efektem wspólnej pracy były m.in. marchewkowe mufinki, owsiane ciasteczka, budyń jaglano-bananowy oraz sałatka brokułowa z jogurtem.

Data obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia nie była przypadkowa. – Zamiast dnia wagarowicza nauczyciele postanowili zorganizować uczniom coś, co pozytywnie wpłynie na ich postawy prozdrowotne, a jednocześnie będzie atrakcyjną formą organizacji pracy na lekcji - mówią koordynatorzy projektu. – Pokazaliśmy naszym uczniom jak można dbać o zdrowie i kondycję, nie rezygnując z ulubionych słodyczy, ale zastępując je zdrowszymi przekąskami. 

Wszystkie działania związane z promocją zdrowego stylu życia są elementem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. "Zdrowo, aktywnie i ekologicznie", do którego ZSS w Mrągowie przystąpił w lutym 2015 r.

Alicja Michalkiewicz, Krystyna Janus

Dzień Wiosny w ZSS

Słowa kluczowe:
zss dzień wiosny warsztaty mrągowo szkoła 
Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij