Hucznie lecz nie zawsze zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku może kierować się mrągowska młodzież podczas zbliżającego się dnia wagarowicza. Mrągowscy funkcjonariusze apelują o rozwagę.

Pierwszy dzień wiosny – potocznie nazywany wśród młodzieży „Dniem Wagarowicza” będzie dla policjantów powiatu mrągowskiego okresem wzmożonych działań prewencyjnych. Dzień ten bowiem często bywa przez młodzież obchodzony nie zawsze zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Dlatego mrągowscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży, a także zapewnienia ładu i porządku w miejscach publicznych. Głównym celem tych przedsięwzięć będzie ujawnianie nieletnich zagrożonych demoralizacją i narkomanią, a także ochrona nieletnich przed osobami wpływającymi demoralizująco na ich zachowanie.

W dniu 21 marca policjanci zwiększą liczbę patroli. Kontrolować będą okolice szkół oraz miejsc grupowania się młodzieży. Ponadto będą zwracać szczególną uwagę na nieletnich pozostających bez opieki, przebywających w miejscach i okolicznościach w których mogli się stać ofiarami lub sprawcami przestępstwa bądź wykroczenia. Prowadzone będą również kontrole nieletnich pod kątem stanu trzeźwości, zażywania środków odurzających a także sprzedaży i podawania im alkoholu lub wyrobów tytoniowych. Pod lupę pójdą również miejsca, w których sprzedawany jest alkohol, po to by przestrzegane były przepisy w zakresie sprzedaży i podawania alkoholu nieletnim oraz spożywania go w miejscach publicznych. Dlatego mrągowska policja apeluje do wszystkich właścicieli placówek handlowych zajmujących się sprzedażą alkoholu o dokładne sprawdzanie wieku młodych klientów w przypadku zakupu napojów alkoholowych. Zgodnie z prawem sprzedawca ma prawo zażądać od osoby (klienta) w momencie zakupu alkoholu - dokumentu, który potwierdza jego pełnoletniość. Warto pamiętać, że sprzedaż alkoholu osobie, która nie ukończyła 18 lat jest przestępstwem, za popełnienie którego można trafić przed oblicze Sądu.

Źródło: KPP Mrągowo


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij