W  dniach od 29 lutego do 6 marca Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie odnotowało 10 zdarzeń.

Strażacy gasili pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego w miejscowości Lelek, prowadzili działania po  potrąceniu pieszego na ulicy Wojska Polskiego, usuwali plamę substancji ropopochodnej na rondzie ulicy Olsztyńskiej w Mrągowie, dostarczali wodę do studni oraz zabezpieczali miejsce po zawaleniu się ściany pustostanu w Mikołajkach.

Zanotowano również 3 zdarzenia związane z prawdopodobieństwem zatrucia tlenkiem węgla w mieszkaniach. Strażacy interweniowali w Mikołajkach, gdzie z objawami zatrucia do szpitala zostały przewiezione dwie nastolatki w tym jedna nieprzytomna. W Mrągowie, gdzie z podejrzeniem zatrucia został do szpitala przewieziony mężczyzna. W obydwu przypadkach osoby te przebywały w łazienkach wyposażonych w piecyki gazowe z otwartą komorą spalania, a mieszkania nie były wyposażone w czujniki tlenku węgla. Trzeci wypadek miał miejsce w Marcinkowie, gdzie prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego podłączenia pieca do przewodu kominowego czad wydostawał się wnętrza obiektu. W tym przypadku poszkodowany mężczyzna również został przewieziony na dalszą obserwację do szpitala. Co prawda sprzęt pomiarowy, z którym przyjechali strażacy nie potwierdził obecności tlenu węgla, ale we wszystkich przypadkach przed przyjazdem straży były pootwierane okna jednak objawy wskazywały na możliwość zatrucia tlenkiem węgla.

W sobotę 5 marca strażacy zostali poinformowani o wypadku drogowym w miejscowości Zgon na drodze krajowej nr 58. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że czołowo zderzyły się 2 samochody osobowe, którymi podróżowali tylko kierowcy. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego otworzyli drzwi, odcięli dach i podnieśli kolumnę kierownicy w samochodzie Volkswagen Polo, a następnie wydobyli nieprzytomnego kierowcę na nosze i przekazali ratownikom medycznym. Kierowca drugiego samochodu również został uwolniony z rozbitego pojazdu i przekazany ratownikom medycznym. Strażacy oświetlili teren zdarzenia , a po czynnościach dochodzeniowych policji uprzątnęli jezdnię. W działaniach brały udział zastępy JRG Mrągowo, JRG Pisz, OSP Krutyń, Ruciane Nida, Ukta, 2 karetki pogotowia i 2 patrole policji.

We wszystkich działaniach w ubiegłym tygodniu brało łącznie udział 19 zastępów straży pożarnej w obsadzie 80 strażaków.

Oprac. mł. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij