Nie widać końca zamieszania wokół składu osobowego prezydium Rady Powiatu Mrągowskiego. Dziś na wniosek radnych opozycji ze stanowiska wiceprzewodniczącego odwołany został Sławomir Prusaczyk, a w jego miejsce powołano Jacka Kiśluka.

W ubiegłym tygodniu grupa radnych złożyła wniosek dotyczący zwołania sesji nadzwyczajnej, w której porządku znalazłby się wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sławomira Prusaczyka. Pod wnioskiem o zwołanie sesji podpisali się radni opozycji – Bogdan Kossakowski, Dominik Tarnowski, Krzysztof Brodzik, Wojciech Glinka i Zbigniew Lubowidzki.

Sesję zwołano na wtorek 1 marca. W jej porządku znalazł się nie tylko wniosek o odwołanie Sławomira Prusaczyka z funkcji wiceprzewodniczącego, ale także z członkostwa w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Dodatkowo grupa radnych wprowadziła punkt w sprawie powołania nowego wiceprzewodniczącego. Dzisiaj wszystko się wyjaśniło. W głosowaniu nad odwołaniem Sławomira Prusaczyka „za” odwołaniem zagłosowało 9 radnych, przeciw 8.

– Grupa radnych zdecydowała o odwołaniu i takie są zasady demokracji – skomentował Wojciech Glinka, radny opozycji. – Jako, że posiadamy większość w radzie, zaproponowaliśmy współpracę panu Prusaczykowi, odmówił, zatem naturalną konsekwencją było złożenie wniosku o jego odwołanie.

Po chwili zgłoszono kandydata na nowego wiceprzewodniczącego – Jacka Kiśluka. Radna Maria Jarczewska zgłosiła dodatkowo Krzysztofa Brodzika, ale radny nie wyraził zgody na kandydowanie. W tajnym głosowaniu kandydaturę Jacka Kiśluka poparło 10 radnych, wobec czego faktem stało się, że Rada Powiatu ma nowego wiceprzewodniczącego.

– Nie tak dawno wszyscy składaliśmy przysięgę, mieliśmy działać na rzecz pożytku publicznego. Z przykrością muszę stwierdzić, że trudno dopatrzeć się w pracy rady takich cech. Oczekiwałbym ze strony opozycji trochę innego podejścia. Skupiacie się na krytyce, a powinniście dać pomysł na rozwiązanie spraw, które wam się nie podobają. A państwa postawa wygląda na zasadzie „nie bo nie” – skomentował radny Sławomir Prusaczyk.

Ale to nie był koniec sesji. Sporo działo się w ostatnim punkcie, który dotyczył spraw różnych. Najpierw swoim wnioskiem o zamknięcie dyskusji w tym punkcie (choć formalnie jeszcze się nie rozpoczęła), zadziwił wszystkich radny Dominik Tarnowski, który po chwili wniosek wycofał, ale powiedział jednocześnie, że jeżeli głos w tym punkcie zabierze radna Magdalena Lewkowicz, on opuści salę... Słowa dotrzymał tylko częściowo, bo owszem wyszedł z sali obrad, ale po chwili do niej powrócił.

Radna Magdalena Lewkowicz bez przeszkód zabrała głos i odniosła się do bieżących spraw i tego co dzieje się w Radzie Powiatu.

– Jestem zażenowana tym co aktualnie się tu dzieje. Państwa wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego nie miał żadnego uzasadnienia – zabrała głos Magdalena Lewkowicz. – Odnosząc się do państwa postawy, pytam, ile w państwa działaniach jest merytorycznych uwag, ilu radnych bierze udział w inicjatywach prowadzonych przez starostwo? Po to zostaliśmy wybrani, by pomagać w pracy tej instytucji. To nie jest prywatna firma, reprezentują państwo mieszkańców.

Jako ostatni w dyskusji głos zabrał radny Wojciech Glinka. - Będąc w opozycji składaliśmy wiele wniosków o sesje, ale nie były respektowane. Po wyborze nowego przewodniczącego, prace przyspieszyły i miejmy nadzieję, że prace rady i zarządu zsynchronizują się i obie instytucje będą pracowały tak, żeby powiat się rozwijał, radni byli zadowoleni ze swojej pracy, a mieszkańcy z pracy radnych – powiedział Wojciech Glinka. I na tym dzisiejsza sesja się zakończyła.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Sesja Rady Powiatu Mrągowskiego - 1 marca


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ciekawski (IP: 5.172.*.109) 2016-03-14 21:53
a kiedy sesja z wnioskiem o odwolanie p. starosty? jakos sie nie spieszycie hieny- a co brakuje oczek????? to sie nie uda .Szkoda juz tak blisko juz wital sie z gąską .......a tu zoonk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# SZYMEK (IP: 31.61.*.174) 2016-03-13 18:50
Ciekawe jak darmowa woda smakuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# czysty mazur (IP: 83.24.*.114) 2016-03-12 20:02
pierdolone pajace
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obywatel GC (IP: 89.229.*.179) 2016-03-07 21:26
Bogdan Kossakowski, Dominik Tarnowski, Krzysztof Brodzik, Wojciech Glinka i Zbigniew Lubowidzki. doborowe towarzystwo z dorobkiem: Tarnowski- wyrok, Glinka-"chluba" szpitala, Kossakowski-z kwiatka na kwiatek gdzie więcej dają, Lubowidzki-mist rz przetargów , a Brodzik to master of papets!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zez (IP: 31.61.*.93) 2016-03-03 11:51
Tylko naiwni sądzą,że nowy przewodniczący pomoże ,,opozycji'' zmienić starostę.Gdyby był jastrzębiem to nie miałby tego majątku co ma.Swoje lata ma i koledze emerytowi krzywdy nie zrobi.Można powiedzieć Bolek i Lolek ,a Tola wsadziła Lolka do powiatu.Czyż nie tak to było?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KOt (IP: 89.231.*.142) 2016-03-03 11:12
glinka....tarno wski....żenada. ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# koniec z kortyem (IP: 83.9.*.223) 2016-03-02 22:35
Zapraszam wszystkich na następną sesję. Wywieziemy przewodnicząceg o na taczce :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 188.146.*.108) 2016-03-08 22:08
A kiedy wreszcie ta sesja z taczką? Żeby tylko koło nie pękło!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obywatel GC (IP: 89.229.*.179) 2016-03-08 19:18
Cytuję koniec z kortyem:
Zapraszam wszystkich na następną sesję. Wywieziemy przewodniczącego na taczce :)

to ja kolejna w kolejce do koryta, a brzuszek mój wielki i pusty!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mwo (IP: 89.229.*.130) 2016-03-02 16:54
Glinka-co ? Ty szKODniku jeden!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zez (IP: 31.61.*.156) 2016-03-02 16:23
Oj ! Drodzy Radni! Czy wam sie wydaje,że zmienicie starostę? To jest dla was za gruby BOLEK.Dzieli i rządzi -to stara zasada.Nauka nie idzie w las.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 188.146.*.87) 2016-03-02 22:34
Przyszły ciężkie czasy dla BOLKÓW. Nawet nasz najgrubszy BOLEK w tarapatach bo znalazły się teczki. A ile jeszcze teczek może się znaleźć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obywatel GC (IP: 89.229.*.179) 2016-03-08 19:20
Cytuję obserwator:
Przyszły ciężkie czasy dla BOLKÓW. Nawet nasz najgrubszy BOLEK w tarapatach bo znalazły się teczki. A ile jeszcze teczek może się znaleźć?

gruby to i potrzeby ma duże . A spłacić sąd trzeba bo komornik czycha!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 188.146.*.108) 2016-03-08 22:05
Źle zrozumiałeś! Nie o tego BOLKA chodzi, tylko o BOLKA NOBLISTĘ z Gdańska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lidel (IP: 31.61.*.212) 2016-03-02 14:26
Fajie sie to czyta,,,nie panie Tarnowski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkaniec powiatu (IP: 94.42.*.91) 2016-03-02 14:19
a ten Bałazy to dopiero jest szuja. Zawsze mówiłem, że nie ma co zadawać się z rudymi . . . .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# biedronka (IP: 94.42.*.91) 2016-03-02 14:18
zgadzam się z wyborcą, że powinniśmy mieć prawo do ponownych wyborów, bacząc na to co się dzieje w powiecie. a Brodzik to powinien zniknąć wogóle ze świata politycznego. Jeszcze wójta mu się zachciewa, za tyle co opluwał ludzi i radnych nie wyszedł by z pierdla. Ale dostanie jeszcze za swoje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mrągowianin (IP: 89.229.*.85) 2016-03-02 11:47
takiego cyrku to jeszcze nie było. kochani wyborcy zastanówcie sie czy na następna kedencję wybierac takich pajaców jak Tarnowski, Glinka, Lubowidzki. przecież to się w głowie nie miesci. Przypomne wam wszystkim tylko że Pan mieszacz Lubowidzki to wszedł do powiatu tylko dzięki Pani Burmistrz która zrzekła się mandatu bo została wybrana na Burmistrza Miasta Mrągowa. Dzis taki gośc sie szarogęsi i karty rozdaje. Powinien siedziec cicho i robic cos dla dobra powiatu a nie stolki sobie z kolegami przyznawac. Ta koalicja była za starostą i bylymi przewodniczacym i a teraz ich nie lubią. a moze kochają te pieniążki które powiat nabył w ramach sprzedaży nieruchomosci. Dlaczego wczesniej nie starali sie o te stanowiska. nie zastanawia to was wyborców. Dokąd niestety takie betony tu beda nami rzadzic nic sie nie zmieni, a pan Tarnowski tez juz stał sie betonem nie do skruszenia. Ale ja wam zrobie kampanie przed wyborami i przypomne ludziom co jestescie za goscie. pozdrawiam normalnych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obywatel GC (IP: 89.229.*.179) 2016-03-08 19:23
Cytuję mrągowianin:
takiego cyrku to jeszcze nie było. kochani wyborcy zastanówcie sie czy na następna kedencję wybierac takich pajaców jak Tarnowski, Glinka, Lubowidzki. przecież to się w głowie nie miesci. Przypomne wam wszystkim tylko że Pan mieszacz Lubowidzki to wszedł do powiatu tylko dzięki Pani Burmistrz która zrzekła się mandatu bo została wybrana na Burmistrza Miasta Mrągowa. Dzis taki gośc sie szarogęsi i karty rozdaje. Powinien siedziec cicho i robic cos dla dobra powiatu a nie stolki sobie z kolegami przyznawac. Ta koalicja była za starostą i bylymi przewodniczacymi a teraz ich nie lubią. a moze kochają te pieniążki które powiat nabył w ramach sprzedaży nieruchomosci. Dlaczego wczesniej nie starali sie o te stanowiska. nie zastanawia to was wyborców. Dokąd niestety takie betony tu beda nami rzadzic nic sie nie zmieni, a pan Tarnowski tez juz stał sie betonem nie do skruszenia. Ale ja wam zrobie kampanie przed wyborami i przypomne ludziom co jestescie za goscie. pozdrawiam normalnych

nie zapominaj o BRODZIKU I KOSSAKOWSKIM !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# max (IP: 46.112.*.0) 2016-03-02 17:53
do mrągowianina, masz rację,dopóty dopóki w radzie są i będą tarnowski i glinka, to bedzie taka rozróba, dobrze, że ich nie ma w radzie miejskiej, wyborcy zobaczcie teraz na kogo głosowaliście do rady powiatu, co do lubowidzkiego, to też niczym sie nie różni od radnych Wojciecha g. i dominika t., ważny i najważniejszy do niego jest dobry stołek. lubowidzki i pani otolia S. wzajemnie się wspierali i jak widać wspierają a tak poza tym, to lepiej dla nas wszystkich byłoby gdyby powiat mrągowski został jak najszybciej zlikwidowany , no bo po co on jest ?, kolesiostwo itp itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Antysocjalista (IP: 83.9.*.74) 2016-03-02 10:33
Ach jak korytko pachnie.Zlikwid ować Powiaty i pozbędziemy się tylu koryt,będzie taniej i spokojniej.Pan G. z KOD-u broni demokracji gdyż popiera opinię Arystotelesa -Demokracja to ustrój w którym
rządzą barany prowadzone przez hieny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wyborca (IP: 89.231.*.30) 2016-03-01 22:20
My wyborcy powinniśmy mieć prawo do głosowania ale również prawo do anulowania głosu.radni mogą a my nie? Wtedy to by była frekwencja na takich wyborach na odwołanie głosu.101% jak nic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mistrz (IP: 188.146.*.124) 2016-03-01 20:49
Dziwie sie tylko takim osobom jak panowie balazy, krutul, kisluk czy pienkowski. Jestescie fajnymi ludzmi, z wlasnym zdaniem a tanczycie jak zagra wam kiepskiej jakosci kapela w skladzie tarnowski i glinka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 89.229.*.117) 2016-03-01 20:35
Władzy , władzy chcą wszyscy, tylko połowa tych ludzi nie powinna tam być , ale lud powiatu jest jak widać często ślepy i głuchy. Nie zmienią to wybory!!!!!!!!! !!!!! A może jednak????????? ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alfi (IP: 46.77.*.56) 2016-03-01 20:24
Panie Glinka, czy potrafisz Pan zrobic cos pozytecznego dla powiatu? Czy potrafisz Pan wspolpracowac, czy tylko bic piane? Obserwuje Pana karierę polityczna i stwierdzam, ze potrafi Pan tylko sie wymadrzac i prawic puste slogany. Pana czas minal, ludzie Pana nie lubią i pokazali to w minionych wyborach na burmistrza. Czas najwyzszy dac sobie spokoj z polityka i dac spokojnie dzialac lepszym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Eugeniusz (IP: 188.146.*.30) 2016-03-01 20:15
Ktoś wie czy ten portal jest niezależny czy dofinansowywany z budżetu powiatu? Styl artykułów i ich wyraźna stronniczość (przychylność wobec Karasia i jego przydupasów i przydupasek) daje do myślenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xyz (IP: 89.231.*.43) 2016-03-02 17:53
prawda w oczy kole?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lazienka z pfronu (IP: 46.215.*.20) 2016-03-01 20:31
Pogłaskaj kota dla uspokojenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkaniec Mrągowa (IP: 178.43.*.27) 2016-03-01 19:56
Brodzik sam przyznał, że interesuje go tylko pozycja wójta. Czeka na potknięcie Krasińskiego. W następnej kadencji będzie opluwał obecnego wójta, aby zdobyć stanowisko.... ot cała prawda...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# PIECU (IP: 89.229.*.236) 2016-03-01 22:42
brodzik to się chyba z D.T na rozumy zamienił jakie ty chłopie masz pojęcie o byciu wójtem jak ty z ludżmi rozmawiać nie potrafisz jakie ty masz wykształcenie to że robisz jakieś marne studia zaoczne proszę NIE RÓB Z SIEBIE POŚMIEWISKA!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# buuu (IP: 37.248.*.200) 2016-03-01 19:03
Tam gdzie zjawia się Kiśluk jest tylko zamęt. Dał się wrobić w "dobre chęci" starych buntowników i jest marionetką. Wszyscy wiedzą, że za co się nie weźmie to nigdy nie skończy, nie dopilnuje. Kiśluk ma parcie na władzę, i jego koledzy radni zobaczą jak się na nich wypnie i zmieni front. Nie radzi sobie z niczym. Kto pamięta jego organizację biegów, wiecznie niedociągnięcia , nie dba o bezpieczeństwo ludzi. Jemu zależy na medialnym wizerunku!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ciekawski (IP: 37.152.*.102) 2016-03-01 18:54
szkoda że Brodzik się ni zgodził na kandydowanie- jeszcze nie byl przy stole prezydialnym. bo już wszedzie był- po każdej stronie ,to ciekawy model. a ma zakusy na wójta ?????????szok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# as (IP: 89.229.*.236) 2016-03-01 22:56
Pani Maria nie zna się na ludziach i to jest jej największa wada Pani Mario to że ktoś się milutko do pani uśmiecha mówi ti ti ti nie znaczy że się gdziekolwiek nadaje i że taki milutki zawsze będzie już miała pani przykład jednego misia co cba nasłał bo coś mu się uroiło a pani dalej nie wyciągneła wniosków polityka jest pełna hien które tylko czekają na swoją szansę i to bez obrazy ale taka ona jest i to nie tylko w większych miastach ale i takiej pipidówie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# the end (IP: 5.172.*.144) 2016-03-01 18:23
Radnemu Brodzikowi zakazał kandydowania ten co wyszedł ale wrócił. Ot taka tam u nich demokracja .Jak mawiał Lenin:"nasza demokracja polega na tym, że nam wolno więcej. "Jak już się radnemu Glince uda zająć jakiś wakujacy stolec , moze będzie jak on to powiedział "zadowolony ze swojej pracy".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# sylwia (IP: 31.61.*.197) 2016-03-01 23:08
he he może jakiś smsowy czacik był. :-) teraz gender modne także śmiało ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# K0d (IP: 89.229.*.236) 2016-03-01 22:48
odcinamy się od radnego G. To że pomachał parę razy flagą na marszu k0d nie znaczy że jest od nas.Kurśki J też ma selfi na majdanie a nikt tam o nim nie słyszał SORY wojtek taki mamy klimat:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olga (IP: 89.229.*.132) 2016-03-01 18:16
Takiego cyrku to jeszcze mrągowianie nie mieli.To co się teraz dzieje wsròd radnych powiatu to prosi o pomste do nieba.Panowie radni to już widać zapomnieli jak słodzili mieszkańcom naszego miasta przed wyborami,a teraz to im mòzgi wypaliło z chęci władania powiatem.Wstyd wstyd...Pani Lubowidzki oszczędź waść wstydu - mniej honor zabierz swoich przydupasòw i odejdz.Panie Jacku Pana miałam za dobrego człowieka ale widać,ze jak się wleci w czarne wrony to się kracze tak jak one......WSTYD PRZYNOSICIE dla Mrągowa.Rządza pieniądza w tym mieście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zawiedziony wyborca (IP: 89.229.*.110) 2016-03-01 18:14
Przykre patrzeć na to, co wyrabia większość obecnych radnych powiatu. Mam nadzieję, że wyborcy w następnych wyborach prawidłowo ocenią te poczynania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkanka Mrągowo (IP: 89.229.*.179) 2016-03-01 18:07
Byłam i widziałam.Buty i arogancji tej tzw. opozycji to nie brakuje. Traktują swoje funkcje radnych do spełniania swoich zachcianek.Szan taż, zastraszanie, nieliczenie się z nikim i niczym w tym pędzie do stołków, bo gabinet cieni już ustalony. Jeden z radnych tak się zapędził w poczuciu swojej władzy, że odbiera prawo do wypowiedzi radnej Lewkowicz, bo on nie ma zamiaru jej słuchać. A kim żesz ty jesteś ???? Kto dał ci prawo zabierania komukolwiek głosu.Szantażow ać ,że wyjdziesz , a idź i nigdy nie wracaj.Może będziesz miał czas na znalezienie pracy, a nie życie za , miedzy innymi, moje podatki. Do roboty państwo radni, pokażcie,że w swoim życiu zawodowym coś żeście osiągnęli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ktoś (IP: 83.9.*.118) 2016-03-01 19:58
Pan Dominik T. to ma nie równo pod sufitem jakby kto nie wiedział.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ciepła_kanapka (IP: 46.215.*.20) 2016-03-01 17:30
Kolejny odcinek z serii: Zastanawiające przypadki Dominika T. "Żądam odpowiedzi na moje pytanie"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.61) 2016-03-01 17:26
Kochany Panie Glinka ;
My mieszkańcy Mrągowa prosimy, żeby Pan wywalił w ogóle z budynku urzędu Lubiwickiego.
To zbyt prosty chłop , bez szkoły , niziutkim iq .Władza, zabawa w radnego uderzyła mu do głowy jak czysta wódka.
To nie miejsce dla takich ciemnych typów. Baby w masarni i nie tylko gadają o jego nieczystych, czystych sprawach.
Panie Glinka wyborcy liczą na Pana.
A my w zamian, pchniemy Pana na wójta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ktoś (IP: 83.9.*.118) 2016-03-01 19:59
Kogo?Glinkę?OOO nigdy w życiu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tomasz (IP: 89.231.*.46) 2016-03-01 22:36
Glinka !!..Do Warszawy na manifestację KOD niech robi wypad !
Konuchy tam na niego czekają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij