Miniony tydzień w strażackich statystykach to przede wszystkim pożary, które wybuchły między innymi w Mrągowie oraz miejscowości Maradzki Chojniak (gm. Sorkwity). Strażacy wyjeżdżali łącznie do 5 pożarów, 4 miejscowych zagrożeń i 1 alarmu fałszywego w dobrej wierze.

22 lutego strażacy zostali zadysponowani do pomocy w wyciągnięciu karetki pogotowia, która ugrzęzła w błocie podczas jazdy do pacjenta w okolicach Wyszemborka. Po przybyciu na miejsce okazało się, że sytuacja jest bardziej złożona, ratownicy medyczni udali się do potrzebującego pomocy na piechotę, to samo zrobili strażacy ze względu na stan drogi. Poszkodowanego wyniesiono z budynku , który był w fatalnym stanie technicznym. Ratownicy medyczni wspólnie ze strażakami przez ponad 45 minut prowadzili reanimację mężczyzny. Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego lądowanie zabezpieczyli strażacy. Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz  stwierdził zgon mężczyzny.

Tego samego dnia strażacy razem z Zespołem Ratownictwa Medycznego udzielali pomocy pieszemu, który został potrącony na ulicy Wojska Polskiego, usuwali powalone drzewo z drogi w okolicach Popowa Salęckiego oraz wypompowywali wodę z piwnicy w Pieckach.

W ubiegłym tygodniu strażacy gasili pożar samochodu osobowego Sorkwitach, śmietnika kontenerowego i czajnika w Mrągowie.

W sobotę 27 lutego w miejscowości Maradzki Chojnik doszło do pożaru drewnianej ściany budynku mieszkalnego w wyniku nieprawidłowego wykonania odprowadzania dymu z kominka. Strażacy z JRG Mrągowo i OSP Sorkwity wykonali dostęp do palących się elementów ściany i je ugasili. Obiekt został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej i bez oznak pożaru przekazany właścicielom.

28 lutego, dwa zastępy JRG Mrągowo zostały zadysponowane do pożaru w jednym z opuszczonych magazynów przy ulicy Lubelskiej w Mrągowie. Po przybyciu na miejsce okazało się,  że wewnątrz palą się śmieci, materiały tekstylne i opony, a pożar rozprzestrzenia się na drewniany strop. Strażacy ugasili pożar podając pianę gaśniczą, następnie wykonali prace rozbiórkowe części obiektu w celu sprawdzenia i dogaszenia ewentualnych zarzewi ognia.

W działaniach w ubiegłym tygodniu brało łącznie udział 16 zastępów straży pożarnej w obsadzie 58 strażaków.

Oprac. mł. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij