Od września Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie planuje uruchomić nowy kierunek kształcenia. W porozumieniu ze spółdzielnią Mlekpol, w szkole kształcić się będą technicy przetwórstwa mleczarskiego. Szczegóły prezentujemy w materiale video. Zapraszamy do obejrzenia!

Jakość HD: 720p, 1080p

Mleczarstwo jest branżą prężnie działającą i ciągle się rozwijającą w naszym regionie. W Mrągowie swój oddział posiada jedna z największych firm branży mleczarskiej – Mlekpol. I właśnie we współpracy z mrągowską mleczarnią, Starostwo Powiatowe w Mrągowie i Zespół Szkół Zawodowych chce stworzyć nowy kierunek kształcenia. Jak zapewniają władze mleczarni, uczniowie będą mieli możliwość zdobywania praktycznej nauki zawodu w zakładzie, a po zakończeniu nauki, podjęcia pracy w Mlekpolu.

Absolwenci szkoły po technikum przetwórstwa, stanowić będą wysoko wykwalifikowaną kadrę techniczną i inżynieryjną.

– Wysoki poziom techniki i technologii w tych zakładach, wymaga wykwalifikowanej i profesjonalnej kadry mleczarskiej, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów do zdobywania kwalifikacji w zawodzie technik przetwórstwa mleczarskiego – mówi Marek Szmigiel, naczelnik Wydziału Oświaty mrągowskiego starostwa.

Szczegóły w materiale video.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij