Ponad 300 gier planszowych oraz karcianych czeka na tych mieszkańców naszego miasta, którzy szukają alternatywy na nudne sobotnie popołudnia. W sali Orbita w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie powstała Strefa Q, miejsce dla gracza kulturalnego, wybrednego i lubiącego wyzwania.

W Mrągowie powstało miejsce idealne dla fanów gier planszowych. Strefa Q, bo o niej mowa została stworzona przy udziale wolontariuszy, dla tych najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców naszego miasta.

- Strefa Q powstała po to, aby stworzyć alternatywę dla osób, które nie mają pomysłu dla siebie na sobotnie popołudnia. - mówi Alicja Naworska-Kotelon opiekunka strefy. - Każdy może przyjść, zapraszamy całe rodziny z dziećmi, mamy dla nich przygotowany pakiet  gier pionkowych i karcianych oraz  młodzież i dorosłych, dla nich są gry bardziej wymagające i zaawansowane. Będziemy spotykać się w każdą sobotę w godzinach od 14.00 do 18.00. W najbliższych planach mamy zorganizowanie turnieju gier z atrakcyjnymi nagrodami oraz chcemy odpalić Xboxa z grami interaktywnymi.

Strefa Q jest miejscem, gdzie można po prostu przyjść i spędzić czas grając w ambitne gry planszowe. W najbliższą sobotę pierwsze stracie, a na pierwszy ogień gra planszowa „Kolejka", która opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożoną z pięciu pionków, rodzinę do sklepów, na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. Chcecie przekonać się jak zakończy sie ta gra, spróbujcie i zagrajcie w „Kolejkę”.  Zapraszamy już w najbliższą sobotę do sali Orbita w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.
 

Słowa kluczowe:
gry planszowe karty Strefa Q Mrągowo CKiT 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij