Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie podsumowali swoje ubiegłoroczne działania. W 2015 roku ratownicy brali udział w 768 interwencjach, a to o 15 więcej w porównaniu do 2014 roku.

Wczoraj (18 lutego), w Komendzie Powiatowej PSP w Mrągowie, odbyła się odprawa roczna. Strażacy podsumowali swoją ubiegłoroczną pracę i przedstawili statystyki dotyczące wyjazdów. W 2015 roku odnotowano łącznie 768 zdarzeń. To o 15 więcej niż w 2014  roku.
Najczęściej wyjeżdżano do tzw. miejscowych zagrożeń (457), które są efektem anomalii pogodowych czy zdarzeń na drogach. Odnotowano 272 pożary oraz 39 fałszywych alarmów.
Największa liczba akcji miała miejsce w Mrągowie - 128 miejscowych zagrożeń i 87 pożarów. Najmniej zdarzeń odnotowano w gminie Sorkwity - 25 miejscowych zagrożeń i 16 pożarów.
Niestety nie obyło się bez ofiar. W 2015 roku, w odnotowanych zdarzeniach, śmierć poniosło 6 osób, a rannych zostało 105.

- Statystyki pokazują, że z roku na rok podejmujemy coraz więcej interwencji nie związanych z pożarami, z którymi jesteśmy kojarzeni - powiedział Krzysztof Kroszkiewicz, Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie. - Na szczęście jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani, bo wciąż szkolimy swoje umiejętności i pozyskujemy nowoczesny sprzęt.

W 2015 roku, dzięki Komendzie Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, do mrągowskiego garnizonu trafił lekki samochód ratownictwa wodno-nurkowego Mercedes Sprinter. Pozyskano również przewoźny agregat i przyczepę logistyczną. Dzięki pomocy finansowej samorządów i nadleśnictw z terenu powiatu mrągowskiego zakupiono 37 hełmów marki Drager. Z Komendy Wojewódzkiej PSP strażacy otrzymali również nowe radiotelefony czy rękawice specjalistyczne.

Podczas rocznej narady nie zabrakło także podziękowań. Za wsparcie finansowe, dzięki któremu strażacy wzbogacili się o nowy sprzęt, podziękowania otrzymali przedstawiciele samorządów i instytucji wspierających ratowników.

Miłym akcentem spotkania była projekcja filmu o mrągowskich strażakach, który przygotowała nasza redakcja. Film już w ten weekend będzie można obejrzeć na naszym portalu.

Tekst i foto: Paweł Krasowski

Roczna narada w KP PSP Mrągowo

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij