Budextan Oficerska

W lutym nie siedź w domu, tylko weź udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez mrągowską informację turystyczną. Nie bądź leń i podejmij wyzwanie już w sobotę 20 lutego. 

Spotkajmy się na szlaku, zachęca Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej i zaprasza wszystkich mrągowian na pieszą wędrówkę wzdłuż pięciu najpiękniejszych jezior położonych na zachód od Mrągowa. „Szlak Pięciu Jezior” bo o nim mowa, został oznakowany przez Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej w 2009 roku.

- Pojezierze Mrągowskie nie może się poszczycić wielkimi jeziorami, jednak są one liczne i malowniczo wpisane w otaczający krajobraz. Obecny czerwony „Szlak Pięciu Jezior” był już przed II wojną światową atrakcyjną trasą wędrówkową i do dziś należy do jednego z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. - mówi Robert Wróbel, kierownik MCIT. - Szlak przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa, Staw Rybny w okolicy Polskiej Wsi, jez. Piecuch, jez. Średnie, jez. Głębokie, jez. Kociołek. W Marcinkowie natomiast mijamy jez. Dzwonek, zaś po drodze w kierunku Polskiej Wsi długie rynnowe jezioro Juno.

12 km rajd pieszy „Szlakiem Pięciu Jezior” odbędzie się w najbliższą sobotę 20 lutego. Start o godz. 10:30 spod Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Słowa kluczowe:
Szlak rajd Pojezierze Mrągowskie MCiT 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij