Po raz trzynasty nasze miasto stanie się taneczną stolicą Warmii i Mazur. Wszystko za sprawą odbywających się od 2003 roku Mistrzostw Grup Tanecznych „Krainy Wielkich Jezior”. Tegoroczna edycja odbędzie się 20 lutego w CKiT.

Mrągowo w przedostatni weekend lutego pokaże swoją taneczną klasę. Na scenie mrągowskiego CKiT już 20 lutego pojawią się grupy z całego kraju i nie tylko, aby walczyć o miano najlepszego z najlepszych w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponad gimnazjalne. Jury w 4 osobowym składzie będzie brać pod uwagę: dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, technikę i stopień trudności wykonywanych elementów, dobór kostiumów i rekwizytów oraz ogólny wyraz artystyczny. Aby wziąć udział w tegorocznej edycji mistrzostw należy przesłać swoje zgłoszenie do piątku 12 lutego do Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kopernika 2c w Mrągowie.

Ubiegłoroczna rywalizacja przyciągnęła do sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki 25 grup tanecznych z Mrągowa, Wilkas, Piecek, Przasnysza, Kętrzyna, Rynu i Kaliningradu. Tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury wywalczyli trzy pierwsze miejsca, a Mrągowska Scena Tańca Współczesnego zgarnęła drugie miejsce w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych.

Jak będzie w tym roku okaże się już 20 lutego w Mrągowie podczas XIII Mistrzostw Grup Tanecznych „Krainy Wielkich Jezior”. Pamiętajcie, można się zgłosić do 12 lutego. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Mrągowo. Organizatorem tego muzycznego show jest Mrągowski Młodzieżowy Dom Kultury.
 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij