1963 metry, tyle będą mieli do pokonania mieszkańcy naszego powiatu, którzy wezmą udział w Biegu Pamięci Żołnierzy wyklętych organizowanym pod koniec lutego w naszym mieście.

Bieg, którego celem jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących po zakończeniu II wojny światowej z komunistycznym zniewoleniem, jest największym biegiem pamięci w Polsce i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Symboliczny dystans do pokonania we wszystkich miastach organizujących bieg wynosi 1963 metry. Jest to nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W Mrągowie odbędzie się dodatkowy bieg na dystansie 8 km.
Każdy z biegaczy (dotyczy dystansu 1963m) otrzyma koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych: Edwarda Taraszkiewicza „Żelazny”, Emilii Malessa „Marcysia”, Stefanii Firkowskiej „Feluś”, Danuty Sochówny „Rad”, Łukasza Cieplińskiego „Pług”, Stanisława Sojczyńskiego „Warszyc”, Jana Borysewicza „Krysia”, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszka”, Henryka Flame „Bartek” lub Mariana Bernaciaka „Orlik” oraz piękny medal pamiątkowy.

Biec mogą wszyscy mieszkańcy naszego powiatu, udział jest bezpłatny, wystarczy zapisać się i w niedzielę 28 lutego stawić się na starcie o godz. 12.00  przy Zespole Oświatowo-Sportowym „Baza” w Mrągowie. Na biegaczy i kibiców czekają też liczne dodatkowe atrakcje.

Zapisy do biegu - kliknij tutaj!

Więcej o idei biegu można przeczytać na stronie internetowej: www.tropemwilczym.pl.

 

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo bieg sport zapisy 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij