Budextan Oficerska

„Marzenia z Pamięci”, to tytuł oferty warsztatów na ferie zimowe, które odbędą się w Zespole Szkół  nr 2 w Mrągowie w dniach 25 - 27 stycznia. Zapraszamy serdecznie chętną młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz uczniów ZS nr 2 w Mrągowie.

Celem projektu będzie poznanie historii ludności przedwojennej na podstawie trzech relacji video Fundacji Shoah Uniwersytetu Południowej Kalifornii - Instytutu Historii Wizualnej i Edukacji, Borussia Olsztyn: ludności z Warmii i Mazur, Powstańca Warszawskiego oraz osoby, która przeżyła holocaust. Relacje pozwolą na przedstawienie ich losów podczas wojny oraz określenia ich pragnień i planów na przyszłość. Głównym celem oprócz poznania historii ludzi żyjących w czasie II wojny światowej, będzie porównanie marzeń, pragnień, planów ludzi z przeszłości z marzeniami współczesnej młodzieży. Uczestnicy będą określali swoje pochodzenie sięgając przed zajęciami do informacji od swoich najbliższych. Warsztaty będą pokażą uczestnikom różnorodność i podobieństwa postaw, tożsamości, pragnień, przeżyć, stawianych celach życia osób w trudnej sytuacji.

W kolejnej części warsztatów uczestnicy będą musieli namalować na płótnie marzenia bohaterów relacji. Rezultatem warsztatów będzie uświadomienie różnic i podobieństw w życiu kolejnych pokoleń oraz wystawa prac plastycznych pt. „O czym marzył mój dziadek, babcia, pradziadek, prababcia”. Zajęcia będzie prowadzić Magdalena Lewkowicz i Monika Siwik (absolwentka ZS nr 2).

Magdalena Lewkowicz pozyskała środki na zajęcia dla młodzieży z programu Stowarzyszenia Wspólnoty Kulturowej „Borussia” - Mini-projekt szkolny zrealizowany w ramach projektu Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach, dzięki wsparciu finansowemu z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Patronat nad warsztatami objęło Muzeum Polin, ZS nr 2 w Mrągowie, CKiT w Mrągowie i lokalne media.

25-27 stycznia, godzina 10.00-14.00, Aula szkolna w ZS nr 2 w Mrągowie.

Chętnych uczniów –gimnazjalistów organizatorzy proszą o zapisy pod nr tel 897412462 - z zaznaczeniem warsztaty „Marzenia z Pamięci”.

Źródło: ZS nr 2 w Mrągowie

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo zs nr 2 szkoła ferie oferta ferie kultura 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij