„Marzenia z Pamięci”, to tytuł oferty warsztatów na ferie zimowe, które odbędą się w Zespole Szkół  nr 2 w Mrągowie w dniach 25 - 27 stycznia. Zapraszamy serdecznie chętną młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz uczniów ZS nr 2 w Mrągowie.

Celem projektu będzie poznanie historii ludności przedwojennej na podstawie trzech relacji video Fundacji Shoah Uniwersytetu Południowej Kalifornii - Instytutu Historii Wizualnej i Edukacji, Borussia Olsztyn: ludności z Warmii i Mazur, Powstańca Warszawskiego oraz osoby, która przeżyła holocaust. Relacje pozwolą na przedstawienie ich losów podczas wojny oraz określenia ich pragnień i planów na przyszłość. Głównym celem oprócz poznania historii ludzi żyjących w czasie II wojny światowej, będzie porównanie marzeń, pragnień, planów ludzi z przeszłości z marzeniami współczesnej młodzieży. Uczestnicy będą określali swoje pochodzenie sięgając przed zajęciami do informacji od swoich najbliższych. Warsztaty będą pokażą uczestnikom różnorodność i podobieństwa postaw, tożsamości, pragnień, przeżyć, stawianych celach życia osób w trudnej sytuacji.

W kolejnej części warsztatów uczestnicy będą musieli namalować na płótnie marzenia bohaterów relacji. Rezultatem warsztatów będzie uświadomienie różnic i podobieństw w życiu kolejnych pokoleń oraz wystawa prac plastycznych pt. „O czym marzył mój dziadek, babcia, pradziadek, prababcia”. Zajęcia będzie prowadzić Magdalena Lewkowicz i Monika Siwik (absolwentka ZS nr 2).

Magdalena Lewkowicz pozyskała środki na zajęcia dla młodzieży z programu Stowarzyszenia Wspólnoty Kulturowej „Borussia” - Mini-projekt szkolny zrealizowany w ramach projektu Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach, dzięki wsparciu finansowemu z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Patronat nad warsztatami objęło Muzeum Polin, ZS nr 2 w Mrągowie, CKiT w Mrągowie i lokalne media.

25-27 stycznia, godzina 10.00-14.00, Aula szkolna w ZS nr 2 w Mrągowie.

Chętnych uczniów –gimnazjalistów organizatorzy proszą o zapisy pod nr tel 897412462 - z zaznaczeniem warsztaty „Marzenia z Pamięci”.

Źródło: ZS nr 2 w Mrągowie

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo zs nr 2 szkoła ferie oferta ferie kultura 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij